امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 23:08:30
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22202

تاریخ انتشار : 20/04/1394 - 18:28

کواکبیان:

تغییر سیاست آمریکا در مذاکرات از روی زیاده‌خواهی است

دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: اگر توافقی صورت نگرفت،‌نباید احساس یاس و ناامیدی در مردم ایجاد شود به شکلی که جوری به مردم القا نشود که گویا با عدم توافق دنیا به آخر رسیده است.

جویباران ـبه گزارش بلاغ

 

مصطفی کواکبیان، دبیر کل حزب مردم سالاری و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا، در خصوص مذاکرات هسته‌ای و علت تغییر مواضع آمریکا اظهار داشت: آمریکا به دنبال زیاده طلبی بوده و این ژست آمریکاست که در دقیقه نود مواضع خود را تغییر بدهد؛ اما طبق گفته ظریف ایران هم بنا ندارد میز مذاکره را ترک کند.

وی در ادامه گفت: طرف آمریکایی می خواهد با طرح مسائل جدید این مذاکرات را با شکست مواجه کرده و این شکست را به گردن ایران بیندازند؛ به طوری که گویا ایران نمی خواهد مذاکرات به نتیجه برسد.

دبیر کل حزب مردم سالاری یادآور شد: در حالی که چهارشنبه شب همه چیز مورد توافق بود و بسته پیشنهادی آمریکا و 5+1 از سوی ایران پذیرفته شده بود،اما وزیر خارجه آمریکا با صحبت با اوباما زیر میز مذاکرات زد.

نماینده سابق مجلس با تأکید بر اینکه این اقدامات آمریکایی ها بای امتیاز گیری بیشتر از ایران است تصریح کرد: تیم مذاکره کننده ایرانی باید بر حقوق مسلم ایران پافشاری کرده و در عین حال نباید بهانه‌ای به طرف غربی داده شود که گویا طرف ایرانی مانع از دستیابی به توافق شده است.

کواکبیان با بیان این موضوع که نمی توان به آمریکایی ها در مسیر مذاکرات اعتماد کرد گفت: ما نباید به گونه ای برخورد کنیم که سر سوزنی افکار عمومی بخواهد به نفع آمریکا موضع گیری کند و باید رفتار تیم هسته ای به شکلی باشد که همه بفهمند دبه در مذاکرات کار آمریکایی هاست.

وی همچنین خاطرنشان کرد: مهمتر از همه این موارد مدیریت افکار عمومی در داخل کشور بوده است که باید سعی کنیم توقعات مردم را مدیریت کنیم که اگر مذاکرات انجام شد و به سر انجام رسید نباید سطح توقع مردم بالا رود که همه مشکلات حل می‌شود.

دبیرکل حزب مردم سالاری افزود: اگر توافقی صورت نگرفت،‌نباید احساس یاس و ناامیدی در مردم ایجاد شود به شکلی که جوری به مردم القا نشود که گویا با عدم توافق دنیا به آخر رسیده است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رفتن پای میز مذاکره و دو سال مقاومت در برابر زیاده خواهی غربی‌ها خود دستاورد بزرگی است و در صورت شکست مذاکرات در واقع باید مردم بدانند که به خاطر زورگویی آمریکا توافقی صورت نگرفته است.

کواکبیان با تأکید بر اینکه در هر دو حالت به نتیجه رسیدن و نرسیدن مذاکرات، پیروزی از آن ملت ایران است یادآور شد: ما باید با هنر دیپلماسی خود مسائل مربوط به هسته ای و توافق یا عدم توافق را در سطح داخلی و بی الملل مدیریت کنیم.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : تغییر سیاست آمریکا در مذاکرات از روی زیاده‌خواهی است

تغییر سیاست آمریکا در مذاکرات از روی زیاده‌خواهی است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS