امروز چهار شنبه 27 دی 1396
ساعت 23:36:45
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22201

تاریخ انتشار : 20/04/1394 - 18:27

مدیرکل بهزیستی مازندران:

ساماندهی کودکان کار به عهده بهزیستی نیست

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه ساماندهی کودکان کار با بهزیستی نیست، گفت: بهزیستی به کودکان خیابانی خدمات می‌دهد و شاید در بین آنها تعدادی از کودکان کار هم باشند.

جویباران ـبه گزارش بلاغ

 

سیدسعید آرام در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ با بیان اینکه ساماندهی کودکان کار با بهزیستی نیست، اظهار کرد: بهزیستی به کودکان خیابانی خدمات می‌دهد و شاید در بین آنها تعدادی کودکان کار نیز باشد.

وی افزود: کودکان خیابانی کسانی هستند که به‌صورت دائم یا موقت فاقد سرپناه و زندگی هستند و از حمایت خانواده برخوردار نیستند.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه در حال حاضر به کودکان خیابانی به سه شکل خدمات ارائه می‌شود، گفت: گروه اول کودکانی هستند که از سوی اورژانس اجتماعی شناسایی شده و از طریق مشاوره به خانواده‌ها خدمات ارائه می‌شود.

این مسئول دومین گروه را کودکان نیازمند به نگهداری کوتاه‌مدت اعلام و خاطرنشان کرد: این کودکان، 21 روز در مرکز ساماندهی کودکان خیابانی نگهداری می‌شوند.

آرام اضافه کرد: برای حل مشکل، در این مدت بررسی‌های لازم انجام و با خانواده‌ها ارتباط برقرار می‌شود تا مشکل حل شود.

وی با بیان اینکه گروه سوم کسانی هستند که نیازمند مداخلات و حمایت طولانی‌مدت هستند، بیان کرد: کودکان در این مراکز تا مدت یک سال نگهداری می‌شوند و بعد از آن به خانواده‌ برمی‌گردند و یا به مراکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست سپرده می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی مازندران تصریح کرد: در سال 93 توانستیم 70 کودک خیابانی را در سطح استان ساماندهی کنیم و خدمات مورد نیاز را در اختیار آنها قرار دهیم.

توزیع 12 هزار سبد کالایی به همت خیرین

آرام همچنین از توزیع 12 هزار سبد کالایی با هزینه خیرین در ابتدای ماه رمضان در بین گروه هدف در سطح استان خبر داد و گفت: خیرین نیک‌اندیش استان، علاوه بر آن، 8 میلیارد و 500 میلیون تومان در طول ماه، خدمات مختلف به گروه هدف ما ارائه کردند.

وی در پایان با اشاره به وجود 77 مرکز کمپ ترک اعتیاد دارای مجوز در مازندران، گفت: عملا هیچ‌گونه مرکز کمپ ترک اعتیاد بدون مجوز نداریم.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : ساماندهی کودکان کار به عهده بهزیستی نیست

ساماندهی کودکان کار به عهده بهزیستی نیست

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS