امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 17:42:01
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22200

تاریخ انتشار : 20/04/1394 - 18:26

چین برای پیش بینی زلزله از حیوانات کمک می‌گیرد/تصاویر

برای حصول اطمینان از ردیابی دقیق رفتار حیوانات، دوربین‌هایی در سراسر مزرعه نگهداری حیوانات نصب می‌شوند، کارشناسان لرزه‌نگاری رفتارهای غیر عادی گزارش شده را برای بررسی بروز قریب‌الوقوع زلزله بررسی می‌کنند.

جویباران ـبه گزارش بلاغ

 

اداره لرزه‌نگاری نانجینگ، چین، هفت مزرعه نگهداری حیوانات را به ایستگاه های لرزه نگاری تبدیل کرده است. این مرکز معتقد است نظارت دقیق‌تر بر رفتار برخی حیوانات خاص می تواند در پیش بینی زلزله کمک کند. پرورش دهندگان باید دو بار در روز گزارش کوتاهی درباره رفتار حیوانات به اداره لرزه نگاری نانجینگ ارائه کرده و یا رفتارهای غیر طبیعی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن از طریق نرم افزار پیام رسان چینی کیوکیو اطلاع دهند.

چین برای کمک به پیش بینی زلزله از حیوانات کمک می گیرد


آموزش های ویژه در اداره لرزه نگاری به پرورش دهندگان داده می شود و فهرستی از رفتارهای غیر عادی مانند پرواز مرغ ها به بالای درختان به جای غذا خوردن یا پرش تعداد زیادی از ماهی ها به بیرون از آب ارائه می شود. برای حصول اطمینان از ردیابی دقیق رفتار حیوانات، دوربین هایی در سراسر مزرعه نگهداری حیوانات نصب می شوند. کارشناسان لرزه نگاری رفتارهای غیر عادی گزارش شده را برای بررسی بروز قریب الوقوع زلزله بررسی می کنند.

 

چین برای کمک به پیش بینی زلزله از حیوانات کمک می گیرد


در شرایطی که نانجینگ تبدیل هفت مزرعه دیگر به ایستگاه لرزه نگاری طی سال جاری میلادی را برنامه ریزی کرده است، استفاده از حیوانات برای پیش بینی زلزله چیز جدیدی در چین محسوب نمی شود زیرا در سال 2010 مسئولان در باغ وحش های شهرهای گوانگژو و شنزن نیز رفتار حیوانات را ردیابی و نمونه های غیر عادی را گزارش می کردند.

حیوانات مورد استفاده برای پیش بینی زلزله باید به تغییرات زیرصوت اما نه تغییرات دیگر در محیط یا آب و هوا بسیار حساس باشند. بر همین اساس، بیشتر پرندگان برای این کار انتخاب می شوند. مزارع حیوانات باید منزلگاه بیش از سه گونه و یک آبگیر باشند و چند هکتار را پوشش دهند تا نمونه های کافی برای بررسی وجود داشته باشند. این مزارع ترجیحا باید در مناطق نسبتا آرام و به دور از کارخانه ها و معادن قرار داشته باشند.

چین برای کمک به پیش بینی زلزله از حیوانات کمک می گیرد


تا دهه 1970، 58 نوع حیوان که پیش از وقوع زلزله رفتارهای غیر عادی از خود نشان می دادند، شناسایی شده بودند. این حیوانات شامل نمونه های وحشی و اهلی مانند گربه ها، سگ ها، پانداها، ماهی ها، مارها، موش ها، مورچه ها و زنبورها می شدند. در این میان، حیوانات غاری مانند موش ها و مارها حساسیت بیشتری نسبت به حیواناتی که روی زمین زندگی می کنند از خود نشان داده و حیوانات کوچکتر نیز حساسیت بیشتری نسبت به حیوانات بزرگتر نشان داده اند.

 

چین برای کمک به پیش بینی زلزله از حیوانات کمک می گیرد


سوابق زلزله ها نشان می دهند پیش از وقوع آنها حیوانات رفتارهای غیر عادی داشته اند. به عنوان مثال، شش هفته پیش از زلزله ویرانگر در یینگکو در سال 1975، مارهایی که در خواب زمستانی به سر می بردند، غارهای خود را ترک کرده و از بازگشت به لانه های خود امتناع می کردند.

/3004

دیدگاه شما در مورد : چین برای پیش بینی زلزله از حیوانات کمک می‌گیرد/تصاویر

چین برای پیش بینی زلزله از حیوانات کمک می‌گیرد/تصاویر

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS