امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 19:00:11
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22151

تاریخ انتشار : 20/04/1394 - 07:40

انتقادنماینده خبرگان رهبری ازسخنان هاشمی

وی با اشاره به متن مصاحبه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در کل مصاحبه ایشان یک کلمه ولایت وجود ندارد و به‌قول حضرت آیت الله بهبهانی الکلام صفة المتکلم.

جویباران ـرجانیوز:ب

حضرت آیت الله شفیعی ظهر امروز در جمع مردم عزادار اهواز به‌مناسبت روز شهادت امیرالمؤمنین(ع) با اشاره به برنامه اسلام برای مدیریت جامعه اظهار داشت: پس از پیامبر و ائمه اطهار، اکنون که در دوره غیبت امام معصوم هستیم اقرب الافراد در جامعه به اهل بیت و ائمه(ع)، فقها هستند چرا که سال‌هاست در علوم دینی تحصیل کرده و به ائمه اطهار نزدیک شده‌اند.

 

وی افزود: این جمله از امام خمینی(ره) که فرمودند ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است اشاره به همین موضوع می‌کند، چرا که بر اساس مفاهیم دین اسلام در زمان غیبت ریاست جامعه با ولی فقیه است و البته این غیر از مواردی مانند وحی است که مختص پیامبر است.

امروز همگان آثار مدیریت رهبر معظم انقلاب اسلامی را تصدیق می‌کنند

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اینکه امام(ره) در نجف و در ابتدای کتاب ولایت فقیه مطرح کردند که تصور ولایت فقیه مساوی تصدیق آن است، را امروز همه قبول کرده‌اند، چرا که آثار مدیریت و رهبری امام و مقام معظم رهبری را مشاهده کرده‌اند.

وی تأکید کرد: امروز بیگانگان نیز که مدیریت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را دیده‌اند به این مسئله واقف شده‌اند.

حضرت آیت الله شفیعی در تبیین جایگاه ولایت فقیه در جامعه اسلامی گفت: مشکلی که امروز داریم این است که گاهی مسائل شرعی و دینی به‌خاطر مسائل سیاسی به‌گونه‌ای دیگر طرح می‌شود، مثلاً برخی حکومت ولایت فقیه را با حکومت‌های اطراف ما که در آن‌ها افرادی با عناوین امیر و پادشاه و رئیس جمهور حکومت می‌کنند مقایسه می‌کنند، که این شیوه راه به جایی نمی‌برد.

وی ابراز کرد: باید صراحتاً تأکید کنیم ولی فقیه و مجتهد جامع الشرایط باید حاکمیت جامعه را به‌عهده داشته باشند.

تحریم سلاح هسته‌ای توسط رهبر انقلاب مسئله‌ای فقهی است نه سیاسی

عضو خبرگان رهبری با انتقاد به موارد مطرح شده در مصاحبه اخیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با روزنامه الوفاق و گفت: ایشان تعبیر کرده که ما بمب اتم را تحریم کردیم، در حالی که این رهبر معظم انقلاب اسلامی و ولی فقیه بودند که استفاده از بمب اتم را حرام اعلام کردند و باید دقت کنیم این بحث‌ها سیاسی نیست بلکه یک بحث فقهی است.

وی افزود: مرحوم شیخ انصاری در مکاسب محرمه این مسائل را مطرح کرده است و نظر آقا از نظر فقهی این است، چرا که این موضوع یک مسئله فقهی است.

وی تأکید کرد: همه باید از ولایت فقیه تبعیت کنند اعم از اینکه از نظر سنی کوچکتر یا بزرگتر باشند.

وی با اشاره به متن مصاحبه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در کل مصاحبه ایشان یک کلمه ولایت وجود ندارد و به‌قول حضرت آیت الله بهبهانی الکلام صفة المتکلم.

حضرت آیت الله شفیعی با اشاره به جایگاه ولایت فقیه گفت: باید ولایت فقیه را به‌عنوان ریاست جامعه و نائب امام زمان(عج) بپذیریم، بنده در سن و سالی نیستم که بخواهم شعار تنها بدهم و براساس مستندات سخن می‌گویم.

وی اظهار کرد: همان‌طور که در صورت حضور امام زمان(عج) ایشان نفر اول در جامعه ما و جهان بودند الآن این نقش به‌عهده مقام معظم رهبری است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: چرا افرادی که در دوره طاغوت ولایت فقیه را قبول داشته‌اند و بر این اساس کار کرده‌اند امروز با پیروزی انقلاب اسلامی و حاکمیت جمهوری اسلامی و ولی فقیه، سخن دیگری می‌گویند؟

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه اهواز گفت: با توجه به مباحثی که در حوزه علم حدیث هست، به‌نظر ما بهترین راه اثبات ولایت فقیه علم کلام و طرح مباحث عقلی است.

وی تأکید کرد: تا امروز برخی از ابعاد ولایت فقیه برای مردم مشخص شده و در آینده ابعاد دیگری از ولایت فقیه مشخص می‌شود.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : انتقادنماینده خبرگان رهبری ازسخنان هاشمی

 انتقادنماینده خبرگان رهبری ازسخنان هاشمی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS