امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 19:11:14
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 22084

تاریخ انتشار : 19/04/1394 - 16:23

گزارش جویباران از روز قدس جویبار

سختی روزه داری در گرما فدای حمایت از مظلومان/آمدیم تا از حق دفاع کنیم

روزه داران جویباری نشان دادند که خوب رسم جوانمردی و پهلوانی را میدانند و با اینکه حضور در گرما سخت بود اما آمدند تا از حق دفاع کنند و به همه جهانیان بفهمانند روزه داری ما در گرما فدای حمایت از مظلومان جهان.

سختی روزه داری در گرما فدای حمایت از مظلومان/آمدیم تا از حق دفاع کنیم

به گزارش خبرنگار جویباران، روز قدس آمد روزی که قرار است مردم ایران به تبعیت از ولی فقیه خود از مظلومان جهان به ویژه مردم مظلوم فلسطین و یمن دفاع کنند.

روز قدس امسال از یک طرف به دلیل گرمای بیش از اندازه و بی سابقه و از سوی دیگر به دلیل تقارن با شب قدر حال و هوای دیگری داشت.

با توجه به اینکه مردم در شب گذشته به دلیل شب قدر مشغول عبادات خود بودند و شب را تا به صبح بیدار مانند این ترس وجود داشت که نکند جمعیت نسبت به سال گذشته کاهش یابد اما...

مردم باز هم آمدند. با اینکه گرما بیش از اندازه بود اما جمعیتی زیاد از زن و مرد، پیر و جوان، کودک و نوجوان در این راهپیمایی حضور داشتند.

یکی از دختران دانشجویی که در این راهپیمایی حضور داشت به خبرنگار ما گفت: وقتی کسی هدفش حمایت از مردم مظلوم باشد چه هوا گرم باشد چه سرد در صحنه حضور خواهد یافت.

وی افزود: ما حضور پیدا کردیم تا همه جهانیان بدانند که مسلمانان به طور حتم از یکدیگر حمایت می‌کنند.

این گفته‌ها ما را امیدوارتر کرد چرا که در هیچ کجای جهان سابقه ندارد که مردمی شب تا به صبح بیدار باشند و در صبح روز بعد در هوای گرم و با زبان روزه به راهپیمایی بپردازند آن هم نه برای خود بلکه برای مردمی مظلوم در آنسوی کره خاکی...

مهدی احمدیان رئیس جمعیت هلال احمر جویبار: آینده از آن مستظعفان است و مطمئن باشید این حضور مردم راه رسیدن به هدف نهایی را آسانتر خواهد کرد.

همچنان در پیش بودیم افراد بسیاری حضور داشتند از افراد شاغل و خانه دار. خانم‌های خانه دار بسیاری هم آمده بودند.

یکی از همین خانم‌های خانه دار که در این راهپیمایی حضور داشت در مورد علت حضور خود گفت: آمدیم تا با مشت محکم خود بر دهان استکبار جهانی بکوبیم.

وی با بیان اینکه حضور در این گرما شیرینی خاص خود را دارد، افزود: ما امیدواریم که ندای الله اکبر اسلام در آینده‌ای نه چندان دور در جهان طنین افکن شود.

پیرمردهایی هم آمدند تا به نسل جوان یاد دهند که مقاومت و ایستادگی است که کشورها را موفق خواهد کرد.

یکی از همین پیرمردها که با زبان روزه در این راهپیمایی حضور داشت، اظهار کرد: هدف ما از حضور در این راهپیمایی حمایت از مظلومان عالم بوده است. چرا که وعده الهی در صورتی محقق می‌شود که از مظلوم حمایت کنیم.

خانم مدانلو یکی دیگر از شرکت کنندگان در راهپیمایی روز قدس، عنوان کرد: با مشت محکم خودمان تو دهان آمریکا میزنیم و این را هم به آنها خواهیم فهماند که ما پیرو رهبرمان هستیم و اگر آقا بخواهد آمریکا را هم خراب خواهیم کرد.

جوانان همانند گذشته پر شور بودند و با شوخی های خود مشکلات و سختی راه را از بین می بردند اما آنها هم همان عقاید پیرتر‌ها را داشتند.

فاطمه نوریان یکی از همین جوانان حاضر در این راهپیمایی بود. وی در مورد هدف حضور خود در راهپیمایی به خبرنگار ما گفت: مردم فلسطین بدانند که تنها نیستند و ما تا آخرین لحظه از آنها و همه مظلومان حمایت خواهیم کرد.

از همه که بگذریم معلمان در صف اول راهپیمایی حضور داشتند کسانی که قرار است درس ایستادگی را به دانش آموزان خود یاد دهند.

حسین بابایی یکی از همین معلمان به خبرنگار ما گفت: وقتی در این تجمعات حضور پیدا میکنیم یعنی اینکه ما از امر ولی فقیه خود اطاعت کرده‌ایم.

وی افزود: برای دفاع از مظلوم باید ایستادگی کنیم و مطمئنا این ایستادگی سرانجام یک پیروزی بزرگ را برای ما به همراه دارد.

اما بسیجیان مخلص نیز مثل همیشه گل سرسبد این راهپیمایی بودند. اکثر کارهای تبلیغاتی و نظم انسجام راهپیمایی نیز توسط همین بسیجیان انجام شد.

خانم یوسفی یکی از همین بسیجیانی بود که در راهپیمایی روز قدس جویبار حضور داشت. وی در جمله‌ای کوتاه اما پرمحتوا به خبرنگار ما گفت: ما آمدیم تا به دشمنان بفهمانیم یاران ما تنها نیستند.

از مسئولان هم حضور داشتند، از فرماندار و امام جمعه گرفته تا همه مسئولان اجرایی و خدماتی آمده بودند تا به ندای مظلومان جهان لبیک بگویند.

خسرو طالبی عضو شورای اسلامی شهرستان جویبار در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: خداوند در قرآن به همه مسلمانان دستور می‌دهد که از مظلومان دفاع کنند.

وی افزود: ملت مسلمان ایران نیز به تبعیت از فرمان تاریخی امام(ره) در این گرمای طاقت فرسا حضوری چشمگیر داشتند، و این را اعلام کردند که مقاومت کردن باعث پیروزی خواهد شد.

اما در پایان یادی کنیم از داوطلبان جوان هلال احمر که با لباس‌های یکدست خود تنوعی جالب را فراهم کردند. آنها با ایجاد ایستگاه‌های جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی وظیفه خود را در قبال مردم مظلوم فلسطین انجام دادند.

یکی از همین داوطلبان هلال احمر که در حال خدمت رسانی به مردم روزه دار بود به خبرنگار ما گفت: مردم با حضور خودشان نشان دادند که جمهوری اسلامی ایران در همه حال به مستضعفان کمک خواهد کرد.

با همه این اوصاف روز قدس 1394 نیز به پایان رسید روزی که با همه سختی‌هایش شیرینی خاصی به همراه داشت. آنجایی که نسل‌های جدید انقلاب بر روی دوش پدران و مادران خود رسم استقامت را آموختند.

روز قدس برای ما مردم مسلمان و روزه دار شیرین بود اما برای مستکبران به ویژه رژیم منحوس صهیونیست و بالاتر از آن آمریکای جنایت کار بسیار بسیار تلخ بود.

* گزارش از مصطفی فیروزجایی

دیدگاه شما در مورد : سختی روزه داری در گرما فدای حمایت از مظلومان/آمدیم تا از حق دفاع کنیم

سختی روزه داری در گرما فدای حمایت از مظلومان/آمدیم تا از حق دفاع کنیم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS