امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 12:02:25
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22077

تاریخ انتشار : 18/04/1394 - 16:56

فقط جشن بگیرید حرف زدن از توافق بد ممنوع!

روزنامه وطن امروز در صفحه اختصاصی خود در یک شبکه اجتماعی، از جلسه یکی از مدیران دولتی با برخی رسانه‌ها برای توجیه مطبوعات! برای ایام پس از توافق و ممنوعیت استفاده از واژه «توافق بد» در تحلیل‌ها و گزارش‌ها خبر داد.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

در گزارش وطن امروز آمده است: «روز سه‌شنبه یک مدیر دولتی، رسانه‌ها رو دعوت کردند و به آنها گفته‌اند که فردا شب (چهارشنبه) توافق با سخنرانی رئیس‌جمهور اعلام می‌شود و فرموده‌اند هیچ رسانه‌ای حق ندارد  از تعبیر «توافق بد» برای توافقی که اعلام می‌شود استفاده کند(!) و برای منتقدان و با ارائه کدهایی برای وطن امروز خط و نشان کشیدند. پس از این جلسه، فعالیت سازماندهی شده‌ای در فضای مجازی راه افتاد برای تدارک آنچه که جشن توافق می‌خوانندش. اما ساعاتی از جلسه صبح نگذشته بود که خبر آمد مذاکرات تا جمعه تمدید شده یعنی کل حرف‌های آقای مدیر شوربختانه پر شده بود که فردا شب توافقه و رئیس‌جمهور نطق می‌کنند و... واقعا چه اصراری بر نمایش ذوق‌مرگی از توافق در داخل وجود دارد وقتی هنوز مذاکرات به سرانجام نرسیده؟ آیا این کمک به تیم مذاکره‌کننده در چانه‌زنی‌هایشان است یا بالعکس؟!»

ظاهرا نگرانی برخی مدیران دولتی از روشنگری و تبیین خطوط قرمز نظام تمامی ندارد و باعث می‌شود آنها هرازگاهی به اشکال مختلف و به بهانه‌ها و زبان‌های گوناگون، رسانه‌ها را فراخوان کنند و برایشان خط مشی تعیین کنند و تهدید کنند که اگر به فرامین صادره التفات نکنید، چنین و چنان می‌شود!

گفتنی است اخبار منتشره و گفته‌های مقامات غربی و برخی مقامات مذاکره‌کننده از کمرنگ شدن نگران‌کننده خط قرمزها حکایت می‌کند و ظاهرا نگرانی برخی مدیران دولتی از این است که رسانه‌ها، مردم را در جریان ماوقع قرار داده و به ترفندهای مختلف دشمن در مذاکرات بپردازند. حال باید پرسید چرا برخی مدیران دولتی به جای تلاش برای حفظ حقوق مردم و به جای تلاش برای افزایش آگاهی عمومی، نگران بیداری مردم و اطلاع از ماوقع مذاکرات هستند و می‌کوشند با خاموش کردن صدای منتقدان و روشنگران، جاده صاف‌کن زیاده‌خواهی دشمنان ایران شوند و شرایط را برای تحمیل یک «توافق بد» و به ارمغان آوردن «توافق به هر قیمت» فراهم کنند!
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : فقط جشن بگیرید حرف زدن از توافق بد ممنوع!

فقط جشن بگیرید حرف زدن از توافق بد ممنوع!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS