امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 13:10:32
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22016

تاریخ انتشار : 18/04/1394 - 07:41

توطئه اي كه توسط معاويه كليد خورد

استاد حوزه، گفت: ايجاد خوارج در زمان اميرالمؤمنين(ع) يك توطئه‌اي بود كه توسط معاويه كليد خورد و شروع شد و امروزه عواملي كه دين نداشته و اعتقادي به افكار خوارج ندارند آمده‌اند خوارجي با شكل و رفتار جديد ايجاد كرده و اين افراد را به اين سو و آن سو مي‌كشانند.

جویباران ـبه گزارش پایگاه 598،

حجت الاسلام دكتر محمود مقدمي در گفتگو با پايگاه اطلاع‌رساني تبيين با برشمردن بعضي از علل شهادت حضرت علي (ع)  كج فهمي در دين را يكي از دلائل به شهادت رساندن حضرت دانست و گفت: ابن‌ملجم‌ها دين را درست درك نكرده و با كج فهمي‌ها  خود براي به شهادت رساندن حضرت امير(ع)  بسيج شدند.

 
وي با بين اين كه اين افراد در طول تاريخ زياد بوده‌اند ادامه داد: يكي ديگر از علل به شهادت رسيدن حضرت علي(ع) بودن افراد پس پرده كه با نقشه وحيله‌هاي خود، اين افراد كج فهم و نادان را منحرف كرده و مسير به شهادت رساندن حضرت را طراحي و مشخص مي‌كردند.
 
مدير كل فرهنگي معاونت تهذيب حوزه‌هاي علميه، حضرت علي(ع) را  شهيد در راه عدالت دانست و تصريح كرد: حضرت تمام تلاش خود را براي استقرار عدالت در جامعه به كار گرفت ولي متأسفانه افراد آن جامعه تحمل عدالت حضرت را نداشته و با او مخالفت كرده و حضرت را به شهادت رساندند.
 
عضو كانون طلوع، پستي و ناآگاهي انسان‌هاي آن زمان را به عنوان يكي از دلائل به شهادت رساندن حضرت امير(ع) نام برد و اظهار داشت: اين ناآگاهي افراد باعث شد تا آن‌ها در جرياني كه معاويه برنامه‌ريزي كرده بود قرار بگيرند و حضرت را به شهادت برساند.
 
حجت الاسلام مقدمي با اشاره به استقامت حضرت علي(ع) بر روي حق و كوتاه نيامدن از آن، گفت: معامله نكردن حضرت(ع) با باطل كه مصداق آن معاويه بود زمينه‌هاي شهادت حضرت علي (ع) را فراهم كرد.
 
وي با بيان اين كه افرادي كه علم به انحراف خود داشته و بدانند مسيري كه دارند مي‌روند اشتباه است مي‌توان آن‌ها را هدايت و از مسير اشتباه باز گرداند، ادامه داد: اما افرادي مثل خوارج كه به خاطر كج فهمي خود، برداشت اشتباه و ناصحيح از دين داشته امكان هدايت اين افراد بسيار كم بوده و اين‌ها بر فهم اشتباه خود پافشاري مي‌كنند.
 
دكتر مقدمي با اشاره به اين كه حضرت علي (ع) افراد زيادي را براي بحث به سوي خوارج فرستاد و تا وقتي كه اين‌ها دست به شمشير نبرده بودند حضرت (ع) با آن‌ها از راه گفتگو وارد مي‌شد، ابراز داشت: با روشن‌گري بسياري از چيزها حل خواهد شد و ما بايد تا جايي كه امكان دارد روشن‌گري كنيم.
 
عضو كانون طلوع، با انتقاداز بعضي برنامه‌هاي اختلاف افكن كه جلوگيري از اين كارها عاملي مي‌باشد براي روشن‌گري، گفت: بعضي  شيعياني كه قدرت تشخيص وظيفه در موقعيت‌هاي حساس را ندارند كارهايي انجام داده كه باعث تحريك و نپذيرفتن حق توسط طرف مقابل مي‌شوند.
 
حجت الاسلام مقدمي با بيان اين‌ كه زمينه‌هاي تبليغي ما  براي روشن‌گري كم مي‌باشد اظهار داشت: درست است كه پيروزي نهايي با حق مي‌باشد ولي هر كس كه  بيشتر تلاش كرده و هزينه كند موفق خواهد بود كه اكنون متأسفانه دشمنان بيشتر از ما در كار تبليغ سرمايه‌گذاري كرده‌اند.
 
مديركل فرهنگي معاونت تهذيب حوزه‌هاي علميه در پاسخ به اين سؤال كه حوزه‌هاي علميه در ترويج معارف اهل‌بيت عليهم‌السلام چقدر كار كرده‌اند، ابراز داشت: در جواب بايد گفت انصافا خيلي زياد ولي اما فاصله ما با جايگاه مطلوب زياد مي‌باشد كه براي رسيدن به آن نقطه مطلوب بايد بيش از اين كار و تلاش كرد.
 
استاد حوزه، گفت: ايجاد خوارج در زمان اميرالمؤمنين(ع) يك توطئه‌اي بود كه توسط معاويه كليد خورد و شروع شد و امروزه عواملي كه دين نداشته و اعتقادي به  افكار خوارج ندارند آمده‌اند خوارجي با شكل و رفتار جديد ايجاد كرده و اين افراد را به اين سو و آن سو مي‌كشانند.
 
حجت الاسلام مقدمي با بيان اين كه در زمان كنوني هم خوارج  نمي‌فهمند بازيچه دست چه كساني شده‌اند، ابراز داشت: متأسفانه خوارج كنوني تفكراتي دارند كه مخالف صريح  قرآن مي‌باشد و آن‌ها مي‌گويند بايد با اسرائيل متحد شويم تا شيعه رشد نكند و شيعه را خطرناك‌تر از يهود و مشركين مي‌دانند.
 
عضو كانون طلوع، خوارج را انسان‌هايي احمق دانست كه سريع فريب مي‌خورند و حماقت اين افراد ابزاري شده است كه دشمنان اسلام براي اجراي نقشه‌هاي خود مي‌توانند به راحتي از اين افراد استفاده كنند و حماقت آن‌ها باعث مي‌شود كه اين افراد جان و مال و ناموس خود را در مسير اشتباه فدا كنند.
 
وي در پايان با اشاره به نقشه دشمن براي به انحراف كشيدن افراد در تمام دنيا  گفت: با روشن‌گري‌هايي كه توسط علماء و رسانه‌ها در ايران انجام شده خوشبختانه جلوي مسيرهاي انحرافي گرفته شده است.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : توطئه اي كه توسط معاويه كليد خورد

 توطئه اي كه توسط معاويه كليد خورد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS