امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 15:29:49
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21868

تاریخ انتشار : 16/04/1394 - 18:38

شهرام محمودی: کار ما را استرالیا تمام کرد

محمودی می گوید: هدف ما حذف روسیه بود؛ همه دوست داشتند روسیه را ببریم که کمی بازی دوم سخت شد.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

 

کواچ روز آخر شهرام محمودی را ستاره تیمش خواند. شاید به پشتوانه آمارش در دور مقدماتی لیگ جهانی. محمودی چهارمین امتیازآورترین و دومین اسپوکر بازیها شد. به نظر او شانس با ایران یار نبود که صعود نکرد. پشت خط زن تیم ملی والیبال با این حال معتقد است:«عملکرد تیم راضی کننده بود.» محمودی که باورش نمی شد روسیه به سید دو سقوط کرده، امیدوار است که سال آینده گروه راحت تری نصیب ایران می شود. او و هم تیمی هایش فکر نمی کردند  تیم ملی دوم در جام ملتهای آسیا به جای آنها بازی کند اما با این اتفاق خوشحاند که می توانند بعد از دو استراحت دو هفته ای فقط برای ورلد کاپ تمرین کنند.


*شنیدی که کواچ  تو را ستاره تیمش خوانده؟

من هم خبرش را در اینستاگرام دیدم.سرمربی تیم من لطف دارد. من تنها تا جایی که کار از دستم برمی آید به تیم کمک کرده ام. من همیشه گفته ام ما یک تیم هستیم هر وقت گروه خوب کار کرده منم خوب بوده ام و اگر تیم بد بوده منم بد بوده ام. البته بعضی مواقع بیشترین فشار  روی من بوده است. حالا هم این اتفاق خاصی نیست. همان طور که سعید جزو بهترین پاسورهای دنیاست منم فقط تا آنجایی که توانستم خوب کار کردم . خوشحالم که در این تورنمنت سخت کارم راضی کننده بوده.

*صعود نکردن ایران به دور نهایی لیگ جهانی بدشانسی بود؟

فکر می کنم شانس با ما یار نبود. ما اگر بازی دوم با لهستان را می بردیم، شرایط فرق می کرد. من و سعید موقع دیدن بازی آمریکا با لهستان ست ها را حساب می کردیم، اگر لهستان 3-2 می باخت  کار به ست شماری می رسید و در ست شماری با ما برابر می شد و ما صعود می کردیم. اما انگار قسمت این بود. اگر امریکا بازی اول را می برد استرس ما کمتر بود. اما همین نتیجه هم خوب است در گروه سختی که کسی شانسی برای ما قائل نبود و همه فکر ایران تیم چهارم گروه می شود. اما حالا که سوم گروه شدیم نشان می دهد عملکرد خوبی داشته ایم.

*پس کسی نباید ناراحت باشد؟

به نظرم عملکرد تیم راضی کننده است. ما در گروهمان تا روز آخر شانس صعود داشتیم. اما ورزش است و اتفاقاتش . ما بعد از باخت آمریکا به لهستان دیگر انگیزه ای برای بازی دوم با روسیه نداشتیم. همه بچه ها خوشحال هستند که بازیهای خوبی داشتیم اما صعود نکردن تیم ناراحت کننده است. همه بچه ها بابت همین مساله ناراحت بودند.

*خودت نخواستی که در بازی آخر مقابل روسیه بازی نکنی؟

به کواچ گفتم کتفم درد می کرد. با افروزی پزشک تیم هم مشورت کردم ، قرار شد بازی نکنم تا فشار نیاید. چرا که مصدومیت کهنه ای است که اگر به آن فشار بیاورم شاید خطرناک شود. از طرفی امیر غفور هم سرحال بود و خوب هم بازی کرد.

*با اینکه تا قبل از ظهر یکشنبه همه فکر می کردند روسیه در سید یک ماندگار شد اما استرالیا ماند و روسیه سقوط کرد. خبر داشتی؟

نه. مطمئن هستید؟ این خبر در سایت فدراسیون جهانی هم آمده؟ البته استرالیا معمولا همیشه کارهای عجیب و غریبی می کند. در انتخابی  المپیک 2012 ما را حذف کرد و خودش به لندن رفت. پارسال در دور نهایی تیم های سید دو فرانسه را برد و به دور نهایی لیگ جهانی آمد و حالا هم با شکست صربستان در سید یک ماندگار شد. البته عجیب است که fivb بخواهد روسیه قدرتمند را حذف کند. شاید نبود روسیه به نفع والیبال نباشد اما به نفع ما هست. با این شرایط ما سال آینده احتمالا گروه راحت تر ی داریم. هر چند هیچ جیز قابل پیش بینی نیست.

*شما می خواستید روسیه را در بازی دوم ببرید که سال آینده نباشد، نشد اما استرالیا کارتان را تمام کرد.

دقیقا. هدف ما حذف روسیه بود. همه دوست داشتند روسیه را ببریم که کمی بازی دوم سخت شد.   اما حالا خوشحالیم که این اتفاق افتاد. امیدوارم سال آینده گروه ما در لیگ جهانی راحت تر از امسال باشد.

*انگار از جایگزینی تیم دوم به جای شما برای جام ملتها خیلی خوشحال هستید نه؟

من اصلا فکرش را هم نمی کردم که تیم دوم جای ما را بگیرد. اما این اتفاق افتاد . خیلی خوب است. شاید بهترین تصمیم فدراسیون و کادر فنی بود تا ما به جای بازی در جام ملتها ،با خیال راحت تنها برای ورلد کاپ تمرین کنیم و بدون خستگی مفرط  شهریورماه برای سهمیه المپیک بجنگیم.

*با استراحت دو هفته ای می توانید ریکاروی خوبی داشته باشید؟

به مرخصی دو هفته ای نیاز شدیدی داشتیم. سه ماه بود که به خاطر مسابقات سنگین استراحت نکرده بودیم. واقعا شرایط خسته کننده شده بود. بچه ها هم از نظر بدنی ، ذهنی و روحیه تحت فشار بودند. در مسابقات هم کلی استرس تحمل کردیم . حالا باید استراحت کنیم تا آماده به اردو برگردیم و تمرینات را انجام دهیم./آ
 
 

 

 

 

/3004

 

دیدگاه شما در مورد : شهرام محمودی: کار ما را استرالیا تمام کرد

شهرام محمودی: کار ما را استرالیا تمام کرد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS