امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 07:08:28
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21845

تاریخ انتشار : 16/04/1394 - 18:18

ادغام؛ گزینه روی میز برای صندوق اعتماد مهر آریا/آیا تجمع سپرده‌گذاران پایان می‌یابد

خبر ادغام صندوق قرض‌الحسنه اعتماد مهر آریا با بانک رسالت با نصب بنری بر سردرب این موسسه به سپرده‌گذاران اطلاع‌رسانی شد اما آیا این پایان خوش برای این سپرده‌گذاران و گزینه عملی شده روی میز است که منتظر ماند و باید امیدوار بود.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

 

از تاریخ 24 آبان ماه سال گذشته شاهد ازدحام صف‌های طولانی مردم برای دریافت سپرده‌هایشان در صندوق قرض‌الحسنه اعتماد مهر آریا در خیابان سلمان فارسی ساری بودیم به‌طوری که بعدها مشخص شد که این موسسه از شهریور ماه ورشکست شده و حتی توان ارائه تسهیلات با مبالغ پایین را نداشته‌ است.

بیشتر کسانی که در این صندوق حساب باز کردند افراد با درآمد پایین بودند که به دلیل سود پایین اقدام به سپرده‌گذاری کرده بودند به طوری که به افراد پس از سه ماه انتظار برابر با موجودی تسهیلاتی با کارمزد چهار درصد پرداخت می‌شد البته موضوع دیگری که سبب جلب اعتماد مردم می‌شد رئیس این صندوق بود که بازنشسته سیستم بانکی بوده و افراد با او آشنایی داشتند.

از آبان ماه سال گذشته شاهد تجمع‌های مکرر سپرده‌گذاران مقابل استانداری و خیابان سلمان فارسی بودیم و وقتی مردم به صندوق مراجعه می‌کردند افرادی که در این محل مشغول به کار بودند با دادن وعده‌هایی واهی می‌گفتند در حال ادغام هستیم.

پایان بهمن سال گذشته خبری مبنی بر ادغام این صندوق با بانک قرض‌الحسنه رسالت منتشر شد که این موضوع باعث خوشحالی سپرده‌گذاران شد اما این خوشحالی دیری نپایید؛ از آن زمان تاکنون هیچ اتفاقی در وضعیت مردم نیفتاده است.

تا اینکه اعلام شد قرارداد ادغام صندوق قرض‌الحسنه مهر اعتماد آریا با بانک قرض‌الحسنه رسالت نهایی شده‌ است و مدیر صندوق باید وثیقه‌ معتبری به بانک رسالت ارائه کند تا بانک رسالت بتواند ادامه کارها را برعهده گیرد که موفق به چنین کاری نشده‌است.

در حال حاضر قرارداد صندوق اعتماد مهر آریا با بانک رسالت ادغام شد و به مشتریان اعلام شد که افرادی که دارای سپرده پایین‌تر از 50 میلیون تومان هستند می‌توانند 70 درصد مبالغ خود را دریافت کنند و بقیه مبالغ پس از دریافت بازپرداخت تسهیلات به آنان پرداخت می‌شود و هم‌اکنون نیز به مردم گفته می‌شود ما درحال انجام حسابرسی هستیم تا مبالغ را به مردم برگردانیم با وجود همه این مسائل مردم منتظر دریافت مطالبات خود هستند سپرده‌هایی که با خون و دل و به امید دریافت وام و حل مشکلات‌شان روی آن حساب باز کرده بودند اما به دریافت این مبالغ بسنده کردند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی در این باره از رفع کامل مشکل سپرده‌گذاران صندوق قرض‌الحسنه اعتماد مهر آریا خبر داد و گفت: با برگزاری جلسات فشرده در تهران و مازندران و پیگیری‌های متعدد به عمل آمده مشکل سپرده‌گذاران این صندوق با ادغام در بانک قرض الحسنه رسالت حل شد و مردم می‌توانند مطالبات خود را دریافت کنند.

سیدرمضان شجاعی کیاسری درباره جزییات دریافت سپرده‌ها اظهار کرد: سپرده‌گذاران می‌توانند 70 درصد از مطالبات خود را دریافت کنند و 30 درصد باقی‌مانده نیز پس از بازپرداخت معوقات از تسهیلات گیرندگان صندوق قرض‌الحسنه اعتماد مهر آریا قابل دریافت است.

امیدواریم این موضوع هر چه زودتر عملیاتی شوند تا مردم بتوانند سپرده‌های خود را دریافت کرده و مشکلات خود را برطرف کنند.

 

/3004

 

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر جمعه 19 تیر 1394 - 17:44
    علی

    به نام حق مبلغ 9 میلیون تومان اسفند ماه 93 جهت گرفتن وام در این موسسه واریز نمودم. تیر ماه 11 میلیون وام به به بنده تعلق گرفت که مجدداً در این موسسه واریز نمودم و 7.5 میلیون تومان دیگر نیز افزایش موجودی دادم و مجموع حساب خود را به 30 میلیوت تومان رساندم تا وام دوم را جهت خرید خانه اقدام نمایم. حال بعد از یک سال معطلی 70 درصد آن را به من می دهند. یعنی حدود 21 میلیون تومان. به عبارتی 11 میلیون وام نگرفته را باید قسطش را بدهم!!! نمی دانم طراح ایم مسئله که بود؟ شاید ناپلئون بود!!!

    0 0
دیدگاه شما در مورد : ادغام؛ گزینه روی میز برای صندوق اعتماد مهر آریا/آیا تجمع سپرده‌گذاران پایان می‌یابد

ادغام؛ گزینه روی میز برای صندوق اعتماد مهر آریا/آیا تجمع سپرده‌گذاران پایان می‌یابد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS