امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 19:09:20
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21839

تاریخ انتشار : 16/04/1394 - 18:12

عضو هیئت علمی دانشگاه سوادکوه:

سیاست‌زدگی دانشگاه‌ها اساتید را از برنامه‎های علمی دور کرد

عضو هیئت علمی دانشگاه سوادکوه گفت: اساتید دانشگاه باید در زمینه فعالیت‌های عملی و کار پژوهشی مشغول فعالیت باشند، در صورتی که سیاست‌زدگی در دانشگاه باعث شد که این افراد از اقدمات و برنامه‌های در دست اجرا فاصله بگیرند.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

 

عباس احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، درباره صحبت‌های رهبری درباره لزوم توجه به رشد علمی کشور، اظهار کرد: رهبر انقلاب اسلامی در زمینه رشد علمی کشور دغدغه جدی دارد و این موضوع باید مورد توجه مسئولان وزارت علوم قرار گیرد.

وی تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده رشد علمی کشور به درجه بسیار مناسبی رسیده بود و ایران شانزدهیمن کشور به لحاظ رشد علمی بود که مدتی است این رشد در کشور متوقف شده و جایگاه ایران به لحاظ رتبه علمی تغییر نکرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه سوادکوه خاطرنشان کرد: در دو سال اخیر سیاست‌بازی و حاشیه‌سازی باعث شد که رشد علمی کشور متوقف شد.

احمدی اضافه کرد: بسیاری از اساتید ارزشی که در زمینه ارتقا رشد علمی کشور در فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی فعالیت می کردند، کنار گذاشته شده و یا جو سیاست‌بازی در دانشگاه باعث شد که از فعالیت علمی و تحقیقاتی فاصله بگیرند.

وی یادآور شد: اساتید دانشگاه باید در زمینه فعالیت‌های عملی و کار پژوهشی مشغول فعالیت باشند، در صورتی که سیاست‌زدگی در دانشگاه باعث شد که این افراد از اقدمات و برنامه‌های در دست اجرا فاصله بگیرند.

عضو هیئت علمی دانشگاه سوادکوه خاطرنشان کرد: جهش توسعه مدیون حرکت مدیران و داشتن محیط امن در دانشگاه است و باید تلاش کنیم که محیط مناسبی در دانشگاه فراهم شود.

احمدی تاکید کرد: اساتید دانشگاه باید فارغ از مسائل سیاسی به‌دنبال ارتقای فعالیت علمی باشند، اساتید فعال در این حوزه باید مورد تشویق قرار گرفته و مسائل مالی مورد نیاز اساتید در زمینه تحقیقاتی به‌خوبی فراهم شود.

وی با اعلام اینکه حواشی به‌وجودآمده در سطح دانشگاه روند معکوس و توقف علمی در دانشگاه‌ها را دامن زد، بیان کرد: اساتید فعال در حوزه علمی باید توسط مسئولان و دست‌اندرکاران مورد حمایت قرار گیرند.

عضو هیئت علمی دانشگاه سوادکوه اضافه کرد: برای توسعه علمی نیاز است که محیط امن در دانشگاه ایجاد کرده و اعتبار مناسب پژوهشی در اختیار اساتید دانشگاهی قرار گیرد.

احمدی با اعلام اینکه بودجه فعالیت پژوهشی دانشگاه مناسب نیست، گفت: آیا با ۴ صدم درصد اعتبار امکان فعالیت پژوهشی می شود انجام داد؟

وی گفت: با این اعتبار امکان رشد علمی که اصلاً فراهم نمی‌شود، همچنین بودجه در نقشه جامع علمی کشور که تصویب شد و مبلغ 1.5 درصد بودجه هنوز اجرا نشد.

 

 

/3004

 

دیدگاه شما در مورد : سیاست‌زدگی دانشگاه‌ها اساتید را از برنامه‎های علمی دور کرد

سیاست‌زدگی دانشگاه‌ها اساتید را از برنامه‎های علمی دور کرد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS