امروز یکشنبه 01 بهمن 1396
ساعت 12:20:31
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21817

تاریخ انتشار : 16/04/1394 - 08:12

۱۴دموکرات دردسرساز برای توافق

پایگاه خبری کنگره آمریکا، مذاکرات هسته‌ای درحالی ادامه دارد که درصورت توافق احتمالی توجه به سمت کنگره آمریکا معطوف خواهد شد زیرا این نهاد قادر خواهد بود که آن را مورد تایید قرار ندهد.

جویباران ـ

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا،

تسنیم، همزمان با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل هسته‌ای و احتمال دستیابی به توافق میان ایران و شش قدرت جهانی ۱۴ سناتور دموکرات آمریکایی می‌توانند برای رئیس‌جمهور این کشور دردسرساز شوند.

به گزارش «هیل» پایگاه خبری کنگره آمریکا، مذاکرات هسته‌ای درحالی ادامه دارد که درصورت توافق احتمالی توجه به سمت کنگره آمریکا معطوف خواهد شد زیرا این نهاد قادر خواهد بود که آن را مورد تایید قرار ندهد.

طبق قانونی که با موافقت اوباما همراه شد سیاستمداران این کشور 30 روز فرصت خواهند داشت که توافق  را مورد بررسی قرار دهند. البته مخالفت با این توافق بعید به نظر می‌رسد زیرا جمهوریخواهان برای کسب دو سوم آرا به نفع خود کار بسیار سختی دارند. در سنا اختلاف آرا بسیار نزدیک است و دموکراتهای مخالف با این توافق می‌توانند برای کاخ سفید دردسرساز باشند.

14 دموکراتی که دولت آمریکا باید نگران موضع آنها باشد به شرح زیر هستند:

باب منندز: این دموکرات سابق در کمیته روابط خارجی بر توافقی اصرار دارد که درصورت عدم پایبندی ایران به تعهداتش حامی بازگشت سریع تحریم‌ها باشد.

چارلز شامر: این سناتور یکی از متحدان نزدیک آیپک به شمار می‌رود و از منتقدان سیاست خارجی اوباما است. وی همچنین از حامیان قانون بازبینی توافق هسته‌ای به پیشنهاد سناتور کرک و منندز بود.

گری پیترز: این سناتور اهل میشیگان از حامیان طرح کرک- منندز بود و فردی است که نامه منندز در تاریخ 24 مارس درباره اقدام کنگره را امضاء کرد.

ریچارد بلومنتال: وی نیز یکی دیگر از حامیان قانون بازبینی توافق هسته‌ای و یکی از امضاء کنندگان نامه‌ای بود که  پیش از تصمیم کنگره درباره تصویب تحریم‌ةا دو ماه فرصت می‌داد.

جو مانچین: مانچین نیز یکی از موافقان طرح کرک- منندز بود که نامه 24 مارس منندز را امضاء کرد. وی در برنامه‌ای اعلام کرد: نامه‌ای به همراه منندز و دیگر سناتورها امضاء کردم تا ببینیم تا پایان مارس چه میزان پیشرفت خواهیم کرد. تا پایان ژوئن اگر توافقی در دست نباشد تحریم‌های را بازخواهیم گرداند.

جو دانلی، باب کیسی، جان تستر، مارک وارنر، هیدی هیتکمپ، بن کاردین، کریس کونس، دبی استابنو و مایکل بنت دیگر سناتورهای دموکرات هستند که کاخ سفید باید به شدت مراقب اقدامات آنها باشد زیرا می‌توانند با مخالفت با توافق به گروه جمهوریخواهان بپیوندند.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : ۱۴دموکرات دردسرساز برای توافق

۱۴دموکرات دردسرساز برای توافق

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS