امروز چهار شنبه 04 بهمن 1396
ساعت 03:22:02
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21795

تاریخ انتشار : 16/04/1394 - 07:55

پیش‌بینی روند بازارها برای فردا و هفته آینده

کارشناس سرمایه ‏گذاری گروه مالی سپهر صادرات با پیش بینی روند معاملات فردا و هفته آینده، تاثیرپذیری سه بازار رقیب بورس بعد از اعلام توافق هسته ای را تشریح کرد.

جویباران ـ

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا،

ملت بازار، سعید سروش با اشاره به روند مذاکرات هسته ای و تاثیر آن در بازار سهام گفت: باید واقع بین بود که حل و فصل مذاکرات روند پیچیده ای دارد و به نظر می رسد برای رسیدن به توافق نهایی هنوز راه زیادی باقی مانده که باید به تدریج صورت گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که پیش بینی شما از بازار فردا (آخرین روز معاملاتی هفته جاری) و شروع هفته آینده چیست؟ گفت: تعطیلی 3 روزه بازار در انتهای هفته و داغ شدن موضوع مذاکرات هسته‏ ای در این چند روز می‏ تواند حساسیت های زیادی به همراه داشته باشد. انتظار روند مثبت خاصی برای فردا پیش بینی نمی شود، مگر اینکه شرایط یا اخبار قابل توجهی از توافق حاصل شود. بنابراین در صورت استمرار وضعیت فعلی، انتظار بازار متعادل و یا حتی تاحدودی منفی برای فردا متصور است.

سروش ادامه داد: اتمام یا تمدید طولانی‏ مدت مذاکرات می‏ تواند بر روند بازار در هفته آینده تاثیرگذار باشد. رسیدن به توافق نسبی در روزهای پیش رو مجددا موجب اقبال سهامداران به بازار خواهد شد و تمدید مذاکرات حتی برای مدت کوتاه نیز ادامه روند فعلی یعنی بازار متعادل را ممکن است به همراه داشته باشد.

تحلیل بازارهای رقیب

این کارشناس سرمایه ‏گذاری درباره تاثیرپذیری بازار های رقیب از توافق هسته ای هم گفت: تنها بازاری که با اعلام توافق هسته ای ممکن است با عکس‏ العمل سریع مواجه شود، بازار ارز و طلاست. به این معنی که بازار ارز کاهش محسوسی را در کوتاه مدت تجربه کرده و در کوتاه مدت تقاضا برای ریال در مقابل دلار افزایش پیدا می کند. بازار طلا که هم اکنون تحت تاثیر طلای جهانی در رکود به سر می‏ برد نیز ممکن است با کاهش دلار حتی به سطحی پایین‏ تر از سطح 2 سال اخیر کاهش یابد.

سروش در خصوص وضعیت بزرگ ترین رقیب بازار سرمایه هم گفت: بازار نرخ سود بانکی همچنان بزرگ‌ترین رقیب بازار سرمایه برای جذب منابع است که با توجه به نسبت قیمت به درآمد پایین (5 مرتبه) برای این بازار، از جذابیت بازار سرمایه برای پذیرش ریسک بیشتر کاسته می‏ شود. اما با حصول توافق انتظار می‏ رود نقدینگی از سمت بانک ها به سمت بازارهای مولد حرکت کند و به جای سفته‏ بازی، صرف کالاهای سرمایه ‏ای و تولید شود. در این صورت انتظار کاهش نرخ بهره بانکی، افزایش سرمایه‏ گذاری و بهبود شرایط بازار سرمایه وجود خواهد داشت.

عکس العمل بورس در سه بازه

وی در پاسخ به این سوال که عکس العمل آنی بورس بعد از اعلام توافق به چه صورت خواهد بود؟ گفت: مسلما اعلام توافق هسته ‏ای و رسیدن به توافق بر سر برنامه جامع اقدام مشترک در کوتاه مدت امیدواری ها را به بورس افزایش می‏ دهد و شاید مجددا شاید صف‏ های خرید طولانی برای برخی سهام باشیم. اما معتقدم بازار این بار عملکرد محتاطانه ‏تری نسبت به بیانیه لوزان از خود نشان خواهد داد و با آگاهی بیشتر و تجزیه و تحلیل دقیق‏ تر اقدام خواهد کرد.

سروش با اشاره به وضعیت بازار سهام در میان و بلندمدت اظهار داشت: در میان مدت و بلندمدت بازار به سمت صنایع و شرکت های برتر در گروه هایی همچون واسطه‏ گری مالی، خودرو، حمل و نقل، پیمانکاری، پتروشیمی و ... حرکت خواهد کرد. در این میان چیزی که دارای اهمیت است شناسایی گروه ها و شرکت هایی است که با نشانه ‏هایی از بهبود نسبی در کسب و کارشان با توجه به مذاکرات هسته‏ ای روبه رو شده‏ اند و از این به بعد نیز شرایط برایشان بهتر می‏ شود.

 

 

 

 

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : پیش‌بینی روند بازارها برای فردا و هفته آینده

پیش‌بینی روند بازارها برای فردا و هفته آینده

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS