امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 21:15:56
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21785

تاریخ انتشار : 16/04/1394 - 07:42

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:

رؤسایی با تفکر فتنه عامل سیاست زدگی در دانشگاه ها

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: باید در انتخاب رؤسای دانشگاه ها یک تغییر نگرش اعمال شود تا سیمای دانشگاه ها و مراکز علمی کشور از سیاسی بازی پاک شود و به ماهیت اصلی خود همان تولید علم و تبدیل آن به ثروت برگردند.

جویباران ـ

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا، حجت الاسلام احمد سالک در گفت وگو با خبرنگار «دیارباران» با اشاره به فضای علمی دانشگاه ها و مراکز علمی در کشور گفت: دانشگاه در مسیر توسعه و تعالی و پیشرفت کشور قطب مهم تولید علم و تبدیل آن به ثروت با تزریق در بخش هایی مانند صنعت در شاخه های مختلف محسوب می شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه دانشگاه ها در کشور گرفتار آفتی از جنس سیاست شده اند و این مراکز علمی از انجام رسالتی که نظام جمهوری اسلامی بر دوش آنها گذاشته است، فاصله زیادی گرفته اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با یادآوری بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر اینکه «اجازه ندهید دانشگاه ها جولانگاه مسائل سیاسی شود»، اضافه کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و دغدغه به حق ایشان در مورد محتوای دانشگاه ها، باید از سیاسی کاری در دانشگاه ها پرهیز کرد.

دانشگاه باید به ماهیت اصلی خود یعنی تولید علم و تبدیل آن به ثروت برگردد

سالک با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در بیان رتبه 16 علمی کشور و کم شدن شتاب رشد علمی در ایران، بیان کرد: متاسفانه جریانی که دانشگاه ها در آن هدایت می شوند، فارغ از تولید ثروت است و این رتبه علمی در غبار سیاسی بازی ها گم می شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه رؤسایی با تفکر فتنه عامل سیاست زدگی در دانشگاه ها هستند، تصریح کرد: باید در انتخاب رؤسای دانشگاه ها یک تغییر نگرش اعمال شود تا سیمای دانشگاه ها و مراکز علمی کشور از سیاسی بازی پاک شود و به ماهیت اصلی خود همان تولید علم و تبدیل آن به ثروت برگردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نقش مهم و اصلی در انتخاب مدیریت دانشگاه ها دارند، اضافه کرد: دفاتر نمایندگی های ولی فقیه در دانشگاه ها و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و بازرسی باید در انتخاب رؤسای دانشگاه ها درست عمل کنند.

سالک در خاتمه با تأکید بر اینکه با برداشتن غبار سیاسی بازی و گرایش دانشگاه ها و تبدیل آنها به بستر فعالیت گروه های سیاسی، دانشگاه ها به آرامش می رسند، خاطر نشان کرد: باید ریشه سیاسی بازی ها در دانشگاه ها قطع شود.

 

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : رؤسایی با تفکر فتنه عامل سیاست زدگی در دانشگاه ها

رؤسایی با تفکر فتنه عامل سیاست زدگی در دانشگاه ها

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS