امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 23:11:57
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21784

تاریخ انتشار : 16/04/1394 - 07:41

رئیس کمیته هسته ای مجلس شورای اسلامی:

توافق بی امضا فقط به نفع آمریکایی هاست

رئیس کمیته هسته ای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توافق بدون امضا فقط به نفع آمریکایی ها است، اظهار کرد: آمریکایی ها بد عهد هستند و اگر در این توافق به تعهدات خود عمل نکنند، شورای امنیت و کنگره هیچ اقدامی علیه آنها انجام نمی دهد.

جویباران ـ

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا، ابراهیم کارخانه ای در گفت و گو با آناج با اشاره به سخنان عراقچی، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان مبنی بر توافق بدون امضا، گفت: اگر توافق نامه ای ایجاد شود که بدون امضا باشد، اصلا نمی توان نامه توافق نامه را بر آن گذاشت.

وی ادامه داد: بدون امضا بودن توافق نامه نشان دهنده نداشتن الزام اجرایی شدن آن توافق نامه است، لذا کنگره آمریکا نیز می تواند آن را به راحتی زیر پا بگذارد.

رئیس کمیته هسته ای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توافق بدون امضا فقط به نفع آمریکایی ها است، اظهار کرد: آمریکایی ها بد عهد هستند و اگر در این توافق به تعهدات خود عمل نکنند، شورای امنیت و کنگره هیچ اقدامی علیه آنها انجام نمی دهد و در مقابل این بدعهدی های خود ادعا می کنند که توافقی امضا نکرده اند که به آن پایبند باشند.

وی افزود: و در طرف مقابل اگر ما زیر بار زورگویی های آنها نرویم هر قطعنامه ای علیه ما صادر می کنند و ما را متهم به نقض توافق خواهند کرد.

نماینده مردم همدان با بیان اینکه در یک معامله ساده نیز هر دو طرف امضا می کنند تا پایبند به عهدهای خود باشند، ابراز کرد: تعجب می کنم که برای یک توافقی که 18 ماه زمان برده است، امضایی زیر توافق نامه نباشد!

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس با تاکید بر اینکه باید در توافقنامه قید شود اگر آنها به تهعدات خود عمل نکردند، ایران نیز به تعهدات خود عمل نکند، گفت: در توافقنامه نهایی باید قید شود که نقص یا اعمال هرنوع تحریم جدید یا محدودیت علیه جمهوری اسلامی منجر به لغو توافقنامه خواهد شد. متاسفانه در توافقنامه ژنو چنین بندی وجود نداشت و آنها تحریم‌های جدیدی علیه ما اعمال کردند و نتوانستیم کاری انجام دهیم. بنابراین باید این بند قید شود تا اگر آمریکا به تعهدات خود عمل نکند، توافقنامه کان لم یکن می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: مذاکرات هسته ای کشور ما 12 سال است که در جریان است و حاصل این سال ها نباید توافق بی امضا با قدرت های جهان به خصوص آمریکا که شیطان بزرگ است، باشد.

 

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : توافق بی امضا فقط به نفع آمریکایی هاست

توافق بی امضا فقط به نفع آمریکایی هاست

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS