امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 19:33:10
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21775

تاریخ انتشار : 16/04/1394 - 07:31

خبر وارونه صدا و سیما باز هم سیستان را گرد و خاکی کرد؛

میزان غلظت ذرات معلق در زابل 7 برابر حد مجاز رسید+ فیلم

چندی پیش شبکه خبر با انتشار خبری از تهیه و تدوین برنامه اجرایی نجات تالاب هامون و پر آبی این تالاب در پی بارندگی های مناسب خبر داد.

جویباران ـ

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا، عصر هامون، ۲۷ فروردین ماه بود که صدا و سیما خبری در خصوص جاری شدن سیل بر اثر بارندگی در افغانستان و پر آبی تالاب هامون در استان سیستان بلوچستان منتشر کرد پس از انتشار این خبر معاون رئیس جمهور هم از تهیه و تدوین برنامه اجرایی نجات تالاب هامون خبر داد.

پس از بررسی هایی که صورت گرفت مشخص شد که نه تنها تالاب هامون پر آب نشده است و خبر منتشر شده از سال گذشته است  بلکه مقدار آب ورودی به کشور طبق نقشه های ماهواره ای حتی ۵ درصد هامون نیز بصورت کامل آبگیری نشده و هنوز خیلی زود بنظر می رسد که سخن از احیای تالاب هامون به میان آوریم.

این اخبار وارونه در حالی در رسانه ملی منتشر می شود که مردم سیستان و بلوچستان در ماه های اخیر بارها با پدیده گرد و خاک مواجه شده اند و هیچ یک از مسئولین نه تنها در این خصوص پیگیری مناسبی انجام نداده بلکه معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست در آخرین اظهار نظر خود عنوان کرده بود در موضوع گرد و غبار هیچ مسئولی نمی‌تواند به مردم وعده دهد که این مشکل تا چند سال آینده حل می‌شود و مردم باید با مشکل گرد و غبار کنار بیایند. این اظهارات ابتکار در حالی است که پرفسور پرویز کردوانی پدر علم کویر شناسی ایران چاره گرد و خاک در کشور را سنگ های 250 گرمی عنوان کرده و گفته بود که فرش کردن منطقه نهبندان با سنگ های 250 گرمی جایی که شروع طوفان های گرد و خاک سیستان است مانع بروز گرد و خاک در سیستان می شود.میزان غلظت ذرات معلق در هوای زابل 7 برابر حد مجاز
میزان شدت توفان گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان در شب گذشته سبب شد که دیدافقی تا 400 متر برسد و میزان غلظت غبار هزار و 47 میکروگرم که 7 برابر حد مجاز و دو برابر حد بحرانی را نشان دهد؛ با این وجود تنها چاره ای که تا کنون مسئولین مربوطه جهت رفع این مشکل انجام داده اند تعطیلی ادارات و خانه نشین کردن مردم منطقه بوده است.
پدر علم کویر شناسی ایران چندی پیش گفته بود که بنده آمادگی دارم هر زمان که استاندار سیستان وبلوچستان بخواهند با هزینه شخصی در منطقه برای رفع مشکل مردم سیستان حاضر شوم.

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : میزان غلظت ذرات معلق در زابل 7 برابر حد مجاز رسید+ فیلم

میزان غلظت ذرات معلق در زابل 7 برابر حد مجاز رسید+ فیلم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS