امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 05:11:48
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21772

تاریخ انتشار : 16/04/1394 - 07:27

رئیس کمیسیون اصل 90:

اهمال کاری مسئولان موجب ورود رهبری به قضایای بورسیه ها شد

پور مختار با اشاره به ورود رهبری به این موضوع بیان کرد: موضعی که مقام معظم رهبری داشته اند نشان دهنده این است که این موضوع حساسیت خاصی داشته و متاسفانه دولت و مسئولین با اهمال کاری و با درست انجام ندادن وظایف خود، کار را به جایی می رسانند که رهبری شخصا خودشان ورود کرده و تصمیم گیری کنند، که این ایرادی بوده که در وزارت علوم شاهد آن بوده ایم.

جویباران ـ

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا،محمد پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار  تهران نیوز با اشاره به این که بورسیه های اعطا شده، قانونی است بیان کرد: طبق بررسی های که داشتیم و به وزیر علوم اعلام کردیم این بود که تصمیمات شورای مرکزی بورس و وزیر قبلی در این خصوص معتبر است و بر اساس اختیارات قانونی آنان صورت گرفته است.

وی ادامه داد: سلایق متفاوت است علاوه بر این که ضابطه ای که خود شورای مرکزی بورس و وزیر تایید می کند در اختیار خودشان است و قابل تغییر است چرا که تشخیص داده اند نسبت به برخی استثناءقائل شده و تغییر بدهند کما این که امروز ممکن است آقای وزیر و شورای مرکزی بورس نیز این کار را انجام بدهند.

پورمختار با بیان این که دلیلی ندارد در صورت تغییرات، دولت آینده بخواهد این موضوع را زیر سوال ببرد عنوان کرد: اگر مسئولی صلاح دید تغییری به وجود بیاید، دولت بعدی نمیتواند با زیر سوال بردن وی مشکلی به وجود بیاورد پس از این جهت باید استحکام  تصمیمات هر دستگاهی که دارای مسئولیت قانونی و اختیار قانونی است حفظ شود و بر همین مبنا ما موضع خود را اعلام کردیم.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ ادامه داد: موضعی که مقام معظم رهبری داشته اند نشان دهنده این است که این موضوع حساسیت خاصی داشته و متاسفانه مسئولین با کوتاهی و اهمال کاری و با درست انجام ندادن وظایف خود کار را به جایی می رسانند که رهبری شخصا خودشان ورود کرده و تصمیم گیری کنند، که این ایرادی بوده که در وزارت علوم شاهد آن بوده ایم.

وی با اشاره به تشکیل کمیته ای برای رسیدگی به این موضوع تاکید کرد: کمیته ویژه ای اخیرا تشکیل شده است که امیدواریم زودتر به این موضوع رسیدگی شود و هر چه سریعتر تعیین تکلیف بشود.

پورمختار در پایان در پاسخ به تخلف ۳۲ میلیاردی صندوق رفاه دانشجویان خاطر نشان کرد: ما به موضوع جریان تخلف ۳۲ میلیاردی صندوق رفاه دانشجویان ورود پیدا نکردیم اما قابل بررسی است که توسط دیوان محاسبات در حال رسیدگی می باشد و قابل ذکر است اگر با آن نگاهی که به بورسیه ها کردیم به این مورد هم نگاه کنیم، ممکن است این موضوع هم صحت نداشته باشد و باید صبر کنیم تا وضعیت آن روشن شود.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : اهمال کاری مسئولان موجب ورود رهبری به قضایای بورسیه ها شد

اهمال کاری مسئولان موجب ورود رهبری به قضایای بورسیه ها شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS