امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 07:18:38
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21771

تاریخ انتشار : 16/04/1394 - 07:26

استراتژی جریان تجدید نظر طلب در توافق هسته‌ای

جریانی در کشور در تلاش است تا با ابزارهای رسانه‌ای، باورها و اعتقاد مردم را نسبت به نظام سلطه غرب تغییر دهد و پرده بر خباثت‌ها و پلیدی‌های آمریکا بکشد. این جریان فارغ از تمام جنایت‌های غرب علیه مردم کشورمان، تلاش می‌کند تا افکار عمومی را نسبت به نظام سلطه استحاله نماید.

جویباران ـ

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا، صبح توس، جریانی در کشور در تلاش است تا با ابزارهای رسانه‌ای، باورها و اعتقاد مردم را نسبت به نظام سلطه غرب تغییر دهد و پرده بر خباثت‌ها و پلیدی‌های آمریکا بکشد. این جریان فارغ از تمام جنایت‌های غرب علیه مردم کشورمان، تلاش می‌کند تا افکار عمومی را نسبت به نظام سلطه استحاله نماید. چند استراتژی را جریان تجدید نظر طلب در فضای رسانه‌ای کشور دنبال می‌نماید:


۱- عادی سازی روابط تهران- واشنگتن


بعد از انتخاب دکتر روحانی، این جریان رسانه‌ای با ذوق‌زدگی مفرط به دنبال عادی‌سازی روابط تهران واشنگتن می‌باشد. لذا ادبیات سیاسی و رسانه‌ای این جریان روشنفکرمآب برای هدایت افکار توده‌ها به سوی غرب نشانه رفته است. این طیف به ظاهر روشنفکر تلاش‌های فراوانی داشته تا با استفاده از رسانه‌های در اختیار با تاکتیک((برجسته‌سازی)) و ((بزرگ نمایی)) رفتار‌ها و کنش‌های مقامات غربی را در رسانه‌های تحت امر، مثبت جلوه دهند تا شاید بتوانند نگاه بخشی از مردم را تغییر دهند.


حتی لیدرهای این جریان درصدد القاء مسامحه و گسترش روابط با آمریکا در بین مردم هستند و تحریم‌ها و محدودیت‌ها را نتیجه دشمنی با آمریکا می‌دانند و به طریقی درصدد تغییر مبانی سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران می‌باشند.


۲- سانسور مواضع قلدرمآبانه غرب در رسانه‌های زنجیره‌ای


به هر شکل نگاه خوش بین این جریان به جامعه غرب و جستجوی پارادایم‌ها و ارزشهای غربی باعث شده تا طی ۲۰ ماه اخیر جزئی‌ترین اقدامات غرب برای میل  به توافق پر رنگ و با اهمیت قلمداد شود. به طور مثال پس از توافق ژنو ((۳)) سخنان دیپلماتهای غربی برای احقاق هسته‌ای ملت ایران با آب و تاب فراوان در رسانه‌های زنجیره‌ای دیده شد و از طرفی مواضع قلدرمآبانه و خصمانه برخی از سردمداران غرب علیه ملت ایران را بسیار کم رنگ و کم رمق پوشش دادند.
حتی برخورد دوگانه این رسانه‌ها در اظهارات((وندی شرمن)) عضو ارشد تیم آمریکائی که با اظهارات بی‌ادبانه که گفت(( فریب و نیرنگ بخشی از DNA ایرانیان است)) واکنشی نشان ندادند.


۳- تزریق نگاه خوشبینی به غرب


پس از گفتگو تلفنی روحانی با اوباما در نیویورک و دیدارهای روحانی با نخست وزیر انگلیس و مذاکرات رودروی تیم مذاکره کننده کشورمان با آمریکا، این رسانه‌ها با وصف بسیار و ذوق تاریخی از آب شدن یخ‌های فی‌مابین خبر دادند و آن را اتفاق بزرگ قرن نام نهادند.


در همین راستا، اردیبهشت ماه که خبر تأسیس دفاتر جدید دیپلماتیک ایران و آمریکا مطرح شد واکنش‌های جدی نشان دادند. روزنامه شرق و مردمسالاری مطالبی با عنوان((افتتاح دفاتر جدید حافظ منافع ایران و آمریکا)) و روزنامه آرمان تیتر نخست خود را عنوان((ساختمان‌ها نو می‌‌شود)) اختصاص دادند.


در چنین فضایی حتی یک مطلب در این جریان رسانه‌ای از بدعهدی آمریکا و افزایش فشارها و تحریم‌ها سخن به میان نیاوردند و حتی مواضع پرحاشیه مقامات آمریکا علیه ایران را در رسانه‌های وابسته پوشش داده نشد. لذا تطهیر چهره غرب و عدم پوشش بدعهدی‌ها و تهدیدات به محورها و استراتژی رسانه‌های تجدید نظر تبدیل شد.


به هر شکل در اصول و مبانی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مبارزه با استکبار جهانی و مقاومت بر اصول و سازش‌ناپزیری با جریان غرب تبدیل به ارزش و آرمان شده است. لذا جریانی که درصدد آرایش و بزرگ نمودن چهره غرب می‌باشد یا از دشمنی و خیانت‌های غرب در قبال ایران بی‌خبر است و یا رویکردی منافقانه نسبت به ملت ایران دارد.

/3004

دیدگاه شما در مورد : استراتژی جریان تجدید نظر طلب در توافق هسته‌ای

استراتژی جریان تجدید نظر طلب در توافق هسته‌ای

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS