امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 07:42:02
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21731

تاریخ انتشار : 15/04/1394 - 17:02

رئیس دانشگاه صنعتی بابل:

سازمان‌ها بودجه پژوهشی خود را به دانشگاه‌ها اختصاص دهند/با مشکلات مالی روبه‌رو هستیم

رئیس دانشگاه صنعتی بابل گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که دانشگاه‌ها در این برهه با آن روبه‌رو هستند، نبود منابع مالی برای تحقیقات و توسعه علمی است و بخشی از این مشکل می‌تواند با تخصیص بودجه پژوهشی دستگاه‌های مختلف برطرف شود.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

جواد واثقی‌امیری در گفت‌وگو با نگاه آزاد، با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی کاهش شتاب رشد علمی کشور، اظهار کرد: مبنای رشد علمی یک کشور را با تعداد مقالات منتشرشده و دارای اعتبار می‌سنجند و از این روز به‌دلیل کاهش انتشار مقالات علمی این رشد نیز کاهش یافته است.

وی در ادامه با اشاره به دلایل کاهش انتشار مقالات علمی در کشور افزود: به‌دلیل پولی شدن انتشار مقالات و عدم توجه به کیفیت آنها، این مقالات توسط نهادهای معتبر علمی حذف شده و به‌عنوان یک مقاله معتبر شناخته نمی‌شوند.

رئیس دانشگاه صنعتی بابل ادامه داد: باید با ارائه مشوق‌های مالی و علمی، اساتید را نسبت به نگارش مقالات معتبر ترغیب کرد و از این راه دوباره رشد علمی کشور را شتاب بخشید.

واثقی‌امیری در ادامه سخنانش با اشاره به تخصیص بودجه پژوهشی توسط دستگاه‌ها، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که دانشگاه‌ها در این برهه با آن روبه‌رو هستند، نبود منابع مالی برای تحقیقات و توسعه علمی است و بخشی از این مشکل می‌تواند با تخصیص بودجه پژوهشی دستگاه‌های مختلف برطرف شود.

وی تصریح کرد: باید الزامی قرار داده شود تا دستگاه‌ها این بودجه پژوهشی را به دانشگاه‌ها تخصیص دهند و تا زمانی که این‌کار صورت نگیرد، ما همچنان مشکل خواهیم داشت.

رئیس دانشگاه صنعتی بابل ادامه داد: دانشگاه صنعتی بابل طبق آخرین بررسی‌ها در جمع یک درصد دانشگاه‌های تاثیرگذار قرار گرفته و این درحالی است که ما با مشکلات بی‌شماری از لحاظ تامین بودجه روبه‌رو هستیم و این اختصاص بودجه می‌تواند سرعت رشد دانشگاه صنعتی بابل را شتاب بخشد.

واثقی‌امیری در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: موضوع سیاست‌زدگی و سیاست‌بازی در دانشگاه‌ها نیز یکی دیگر از مواردی است که باعث کاهش شتاب رشد علمی کشور شده است.

وی گفت: دانشگاه‌ها باید تلاش کنند تا بینش سیاسی دانشجویان را ارتقا دهند، نه اینکه از شور و شوق جوانی برای پیشبرد اهداف سیاسی استفاده کنند.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : سازمان‌ها بودجه پژوهشی خود را به دانشگاه‌ها اختصاص دهند/با مشکلات مالی روبه‌رو هستیم

سازمان‌ها بودجه پژوهشی خود را به دانشگاه‌ها اختصاص دهند/با مشکلات مالی روبه‌رو هستیم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS