امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 04:28:55
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 2173

تاریخ انتشار : 12/10/1392 - 14:26

رهبر انقلاب:مازندران در جنگ امتحان بسیار خوبی پس داد / دفاع مقدس آزمون بزرگی برای بروز استعدادها

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای کنگره سرداران و 10 هزار شهید استان مازندران که در آذرماه سال‌جاری صورت گرفت به صورت پیام تصویری در مراسم پخش شد.

رهبر انقلاب:مازندران در جنگ امتحان بسیار خوبی پس داد / دفاع مقدس آزمون بزرگی برای بروز استعدادها

به گزارش جویباران، به نقل از بلاغ، اجلاسیه 10 هزار و 400 شهید استان مازندران با حضور مردم شهید‌پرور استان مازندران و همچنین با حضور سردار نقدی رئیس بسیج مستضعفین و مسئولان لشکری و کشوری و نمایندگان مازندران  در مصلی جمعه شهرستان ساری آغاز شد.

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای کنگره سرداران و 10 هزار شهید استان مازندران که در آذرماه سال‌جاری صورت گرفت به صورت پیام تصویری در مراسم پخش شد.

متن بیانات رهبر معظم انقلاب در این دیدار به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

از ته دل که به صورت مشترک برای برگزاری این کنگره همت گماشتید،برای کسانی که سرآمدان مردم و روزگار ما محسوب می‌شوند، تشکر می کنم .خود این کار بسیار با ارزش است احیا نام آنها، تحقیق در مورد کار آنها و تولید آثار مکتوب، تصویری، صوتی و امثال آن از اقدامات جهاد است و این کارها سیار ارزشمند است.

برگزاری این کنگره‌ها نباید صرف تعیین یک عنوان باشد باید با عمق فرصت و وقت‌گذاری و با بهره‌گیری از هنر و روح تحقیق انجام شود تا ماندگار و اثرگذار باشد.

کار با ارزشی که سردار محترم (فرمانده سپاه کربلا) گزارش داده است که البته من اطلاع دارم که مازندرانی‌ها تا الان گردهمایی‌ها زیادی را به صورت خودجوش انجام دادند بسیار با ارزش است اقدامات خوبی است .  مساله دفاع مقدس آزمون بزرگی برای بروز استعدادهای مناطق کشور، استعداد اشخاص، موضوع  مهمی که به آن توجه نمی‌شود.

دفاع مقدس وسیله‌ای شد تا استعدادهای عجیب مورد مشاهده قرار گیرد و در سپاه جوانانی وارد جنگ شدند که ظرف 2 سال تبدیل به استراتژیست نظامی شده  که شما در حالات سرداران مشاهده می‌کنید .

شهید حسن باقری یک طرح جنگی است از سال 59 که وارد جنگ شد یک سرباز صفر بود  تا  سال 61   این جوان در ظرف دو سال یک طراح جنگی شد و این مساله مهمی است.

یا فرض کنید سردار جنگی از شهدا و این سرداران زنده‌ ای که هستند، زیاد است، از شهدا ،رفتگان و شهید باکری، شهید باکری از آغاز جنگ یک جوان دانشجو بود  که تازه فارغ‌التحصیل شد و چند مدتی در پادگان‌ها بود و در مهرماه سال 69 در عملیات بیت‌المقدس یک جوان نظامی شد و هدایت  یک لشگر را برعهده گرفت  و این عجیب نیست، این معجزه انقلاب است.

این مطالب از بس روشن بوده مورد غفلت قرار گرفته است. و یک جوان 25،30 ساله در اوج توانمندی‌های یک جوان به یک طراح جنگ تبدیل شود  این خیلی مهم است.  دلیل مهارت و عظمت کار این‌ جوان ها  این است که نخبگان نظامی و ارتش در طراحی عملیات‌ها با این جوانان تبادل نظر و همه تصدیق می‌کردند.

کار این افراد و فکر اینها دلیل روشن‌تر اینکه یک ارتش مجهز پشتیبانی شده را در یک عملیات‌های فوق‌العاده عجیب شکست می‌دهند.

 در عملیات بیت‌المقدس دو تا سه لشگر مجهز احساس کنند در محاصره قرار گرفتند از شرق، شمال، غرب اهمیت و صحت این استعداد برجسته موجب شد که لشگر مجهز و نیروهای کارکشته و افسران برجسته در سطح جهانی کمک بشود و به آنها  تاکتیک نظامی تعلیم داده  شود .

همین مازندران در جنگ امتحان بسیار خوبی پس داد بیش از 10 هزار شهید داده است این تعداد شهید معنایش چیست؟ چقدر در جبهه ماندند و رفتند . بیش از 10 هزار نفر شهید شدند، مازندران شهدای بی‌نام و نشان و نامدار زیادی دارند، مازندران لشگر 25 کربلا و چند یگان ویژه داشت .

از قبل گفتم که از جمله این‌ها کار بزرگی که مازندران  را در جنگ انجام داد و از خودگذشتگی بود . مردم مازندران ایستادگی کردند توانستند فعالیت برجسته و بزرگی را انجام دهند در غیر دفاع مقدس و در داستان آمل یک حرکت مردمی عجیبی انجام دادند که امام در وصیت‌نامه به آن اشاره کردند.آن دخترک 14 ا5 ساله ای که در حادثه امل شهید شد ما نومنه های بسیاری از آنها را داریم.

سوابق مردم مازندران زیاد است و از دوران قدیم منطقه طبرستان و پشت این جبال سربه فلک کشیده لشگریان فاتح نمی‌توانستند عبور کنند، خاندان پیامبر(ص) در مدینه و کوفه با زن و بچه‌ها ، خودشان را به منطقه مردم مازندران رساندند. مازندران  از وقتی مسلمان شد به محبت اهل بیت روی آورد و شیعه شد .یعنی مازندران از اول مسلمان شدن شیعه شد.

 مردم مازندران در سازندگی سوسنگرد نیز  کار بزرگ و برجسته‌ای را انجام دادند و اولین استانی بود که سوسنگرد را تحویل داد .

مردم مازندران مردم برجسته‌ای هستند . در دوران قبل انقلاب  هم از لحاظ اخلاقی، عقیدتی در آن استان کار کردند تا دین مردم را از آنها بگیرند اما مردم مازندران ایمان خود را حفظ کرده و در این دوران سخت ایستادگی کردند و امیدواریم خداوند این تلاش‌ها را قبول کند.

دیدگاه شما در مورد : رهبر انقلاب:مازندران در جنگ امتحان بسیار خوبی پس داد / دفاع مقدس آزمون بزرگی برای بروز استعدادها

رهبر انقلاب:مازندران در جنگ امتحان بسیار خوبی پس داد / دفاع مقدس آزمون بزرگی برای بروز استعدادها

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS