امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 10:40:10
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21727

تاریخ انتشار : 15/04/1394 - 17:00

مهدی محمدی؛ استاد دانشگاه‌های رامسر:

مسئولیت‌های دانشگاهی به افرادی واگذار می‌شود که هیچ سنخیتی با این حوزه ندارند

استاد دانشگاه های رامسر گفت: در بعضی موارد مسئولیت‌های علمی و تحقیقاتی در اختیار کسانی قرار می‌گیرد که هیچ سنخیتی با کار و تخصص محوله ندارند و بیشتر دغدغه‌های سیاسی و حاشیه‌سازی را در سر می‌پرورانند.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

مهدی محمدی در گفت‎وگو با نیمه پر، درباره بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید دانشگاه‎ها، اظهار کرد: به واقع باید گفته شود که یکی از دغدغه‌های همیشگی رهبر معظم انقلاب، تربیت نسل جوان مومن، متعهد و متخصص است.

وی افزود: این دغدغه همیشگی ایشان از این جهت نشأت می‌گیرد که انقلاب اسلامی بر خلاف سایر انقلاب‌های جهان فصل جدیدی در تاریخ بشریت گشوده است که طبیعتاً باید متناسب با آن اقدامات علمی و پژوهشی اصولی انجام گیرد که تا به حال در این زمینه به‌طور عمیق و کافی، این موضوع تحقق پیدا نکرده است.

استاد دانشگاه‌های رامسر خاطرنشان کرد: مطلب عمیق و قابل درک دیگری را که باید مورد اشاره قرار دهم، اشاره به استراتژی دشمن مبنی بر براندازی نظام جمهوری اسلامی است که رهبر انقلاب فرمودند دشمن با مسائل هسته‌ای مشکلی ندارد بلکه از رشد علمی و جهش بی‌سابقه در این زمینه برای رسیدن ایران به جایگاه شایسته تمدن اسلامی که مبتنی بر وحی و بعثت انبیا است، واهمه دارد، چرا که تمدن اسلامی نسخه اصلی نجات‌بخش تمامی بشریت است.

محمدی ادامه داد: بصیرت و آگاهی سیاسی در دانشگاه‌ها بسیار حائز اهمیت و فهم درست از مسائل سیاسی از ضروریات دانشگاه و مجامع علمی است.

وی ضمن هشدار به مدیران و مسئولان اجرایی در دانشگاه‌ها در زمینه حاشیه‌سازی و استفاده ابزاری از دانشجویان در مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: به حاشیه بردن و سیاسی کردن بدون فهم و آگاهی مبتنی بر بصیرت همانند تزریق سم به بدنه علمی و پژوهشی کشور است و متاسفانه باید گفت که در طول زمان انقلاب اسلامی این حاشیه‌سازی‌ها در برخی مواقع وجود داشته است.

استاد دانشگاه‌های رامسر تصریح کرد: توجه نکردن لازم و کافی در پشتیبانی از مراکز علمی و تحقیاتی یکی دیگر از ضعف‌هایی است که در حال حاضر به آن توجه زیادی نمی‌شود و این نقطه مقابل دیدگاه رهبری است که بیان می‌کنند: «راه نجات کشور، رشد علمی و زمینه‌سازی تحقیات در علوم مختلف است.» که شایسته است مسئولان ذیربط پشتیبانی لازم را داشته باشند.

محمدی توجه به علوم انسانی مبتنی بر دیدگاه‌های دینی و اسلامی در دانشگاه‌ها را برای رشد گفتمان انقلاب اسلامی حائز اهمیت دانست و ادامه داد: توجه نکردن به علوم انسانی یکی دیگر از مواردی است که رهبر معظم انقلاب در بیشتر مجامع علمی تذکر می‌دهند اما متاسفانه تا به اینجا اقدام اساسی در این زمینه انجام نشده و هنوز بخشی از این علوم کپی‌برداری شده از جهان غرب و لیبرالیسم است که نیاز است مدیران دانشگاهی با دعوت از اساتید نخبه و مجرب دانشگاه‌ها و حوزه‌ها این خلاء را پر کنند.

وی در پایان گفت: یکی دیگر مسائل مهم در عرصه علمی و پژوهشی کشور به‌کارگیری مدیران و اساتید متخصص و متدین به نظام و انقلاب اسلامی است که در این زمینه هم باید گفته شود که در بعضی موارد مسئولیت‌های علمی و تحقیقاتی در اختیار کسانی قرار می‌گیرد که هیچ سنخیتی با کار و تخصص محوله ندارند و بیشتر دغدغه‌های سیاسی و حاشیه‌سازی را در سر می‌پرورانند.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : مسئولیت‌های دانشگاهی به افرادی واگذار می‌شود که هیچ سنخیتی با این حوزه ندارند

مسئولیت‌های دانشگاهی به افرادی واگذار می‌شود که هیچ سنخیتی با این حوزه ندارند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS