امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 11:42:29
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21725

تاریخ انتشار : 15/04/1394 - 16:57

حاشیه های تجلیل از خبرنگار شمالی/او برای مادرش حکم شیر دارد

مراسم پاسداشت از «حسینی‌بای» خبرنگار جهادی و شجاع رسانه ملی با حاشیه‌های جالبی همراه بود.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

مراسم پاسداشت و تقدیر از خبرنگار جهادی محمدرضا حسینی بای حاشیه هایی داشت که ذکر آن خالی از لطف نیست.

حسین توکلی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در ساعات آغازین شروع مراسم و حتی قبل از خبرنگاران در این مراسم حاضر شد.

پس از ورود حسینی بای به مراسم وی به دیده بوسی با توکلی پرداخت.

مراسم ساعت ۱۱ صبح با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و با حضور غلامعلی حداد عادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، حسین توکلی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، سید نظام الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس، عبدالله گنجی مدیرمسئول روزنامه جوان، مسعود بصیری مسئول بسیج سازمان رسانه، محمدرضا حسینی بای خبرنگار واحد مرکزی و خبرنگاران رسانه‌های خبری آغاز شد.

خبرنگاری که سوژه خبرنگاران شد/ عزیمت حسینی‌بای به عراق بعد از مراسم

در ادامه هادی قاسمی مدیر عامل خبرگزاری دانشجو و مبتکر برگزاری این مراسم ضمن خیر مقدم به حضار اظهار داشت: امروز شاهد برگزاری مراسم بزرگداشت خبرنگاری هستیم که بالاخره خود سوژه خبرنگاران شد.

وی دلایل دعوت از حسینی بای را توجه جامعه به جریان عمومی تولید خبر دانست و ادامه داد: هدف از برگزاری مراسم آن بود که اقشار مختلف جامعه در جریان زحمات زیادی که برای تولید خبر کشیده می شود قرار گیرند.

قاسمی با بیان این که قصد ما این بود که این مراسم را در آستانه روز خبرنگار برگزار کنیم اضافه کرد: اما به دلیل این که حسینی بای پس از برگزاری مراسم امروز عازم عراق است زودتر از وی دعوت کردیم تا در این مراسم حضور یابد.

وی ادامه داد: حسینی بای در حقیقت به عنوان یک نماد انتخاب شد تا نمونه عملی تلاش و خستگی ناپذیری یک خبرنگار واقعی را به نمایش درآورد.

پس از سخنرانی قاسمی کلیپی از گزارش های حسینی بای که در مناطق جنگی و در فاصله چند متری با گروهک تروریستی داعش توسط گروه مستند خبرگزاری دانشجو تهیه شده بود در مراسم پخش شد.

در ادامه مجری مراسم شعری را که حداد عادل در مراسم شعرخوانی امسال در محضر مقام معظم رهبری قرائت کرده بود خواند که با واکنش تمام حضار به ویژه شخص حداد عادل مواجه شد و وی گفت خواندن این شعر اسباب خجالت بنده را فراهم کرد.

که مضمون این شعر به شرح زیر است:

مهربانا! مهربانی را که تعلیم تو کرد؟‌

ای نسیم!‌ این گلفشانی را که تعلیم تو کرد؟‌

مهربانی گر نباشد زندگی پژمردگی است

راه و رسم زندگانی را که تعلیم تو کرد؟‌

گر زبان عشق باشد همزبانی همدلی است

این زبان باستانی را که تعلیم تو کرد؟‌

از تو رمز عشق و راز عاشقی آموختیم

راز و رمز این معانی را که تعلیم تو کرد؟‌

با تو پیمودیم راه خاک تا افلاک را

راه‌های آسمانی را که تعلیم تو کرد؟‌

می‌دمد در باغ حسنت دم‌به‌دم گل‌های ناز

باغبانا باغبانی را که تعلیم تو کرد؟‌

در جواب هرچه پرسیدم تبسم کرد و گفت:

عادل! این شیرین‌زبانی را که تعلیم تو کرد؟

خبرنگاری که برای مادرش حکم شیر را دارد

سپس مجری مراسم خطاب به حضار گفت: آن طور که ما شنیدیم مادر آقای حسینی بای شماره ایشان را با عکس شیر در گوشی تلفن همراه خود ذخیره کرده است و ظاهرا وی برای مادرش حکم شیر را دارد که در این لحظه حداد عادل گفت: البته حکم شیر بچه!

در ادامه راس ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه سخنرانی حداد عادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

وی با بیان این که حضور در این مراسم را بدون هیچ چون و چرایی قبول کردم ادامه داد: زیرا دو ماه قبل به ذهن خودم رسیده بود که از تلاش های این خبرنگار پویا تشکر کنم نمی دانم این فکر همزمان چه طور به ذهن آقای قاسمی نیز رسید.

در حین سخنرانی حداد عادل سید نظام موسوی مدیر عامل خبرگزاری فارس وارد مراسم شد و حداد عادل ضمن قطع سخنرانی خود به خوش و بش با وی پرداخت.

حداد عادل سخنان خود را این طور از سر گرفت؛ آخرین باری که در جمع شما عزیزان حاضر شدم برنامه دکتر سلام بود که کاریکاتور بنده را نیز کشیدید و به واسطه این کاریکاتور ما را نیز به خانه راه ندادند. (خنده حداد عادل و حضار)

گلایه حدادعادل از خبرنگاران

وی در ادامه به بیان گلایه ای از خبرنگاران پرداخت و گفت: متاسفانه خبرنگاران با سوال های کلیشه ای و تکراری خود همیشه به استقبال ما می آیند اما ویژگی بارز حسینی بای آن بود که با خلاقیت، نوآوری و ابتکار خود را از این روند تکراری متمایز می کرد.

حدادعادل در خاتمه سخنان خود برای تمام خبرنگاران به ویژه حسینی بای آرزوی توفیق کرد و گفت: امیدواریم خبر پیروزی عزتمندانه حق بر باطل در جهان اسلام را از زبان شما بشنویم.

اگر می دانستم حسینی بای مجرد است با دست پر می آمدم

پس از پایان سخنرانی حداد عادل مجری مراسم با اشاره به گلایه حداد عادل مبنی بر کلیشه‌ای بودن سوالات خبرنگاران سوالی متفاوت از حداد عادل پرسید و گفت برنامه مجلس برای متاهل شدن آقای حسینی‌بای چیست؟ و حداد عادل با خنده پاسخ داد: اگر می دانستم این عیب را دارد با دست پر به این جلسه می آمدم حالا اجازه دهید ماه مبارک رمضان تمام شود.

در ادامه این مراسم سید نظام الدین موسوی دبیرکل انجمن روزنامه نگاران مسلمان به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: از بعد احترامی که برای عرصه خبر قائلم و به ویژه احترامی که برای شخص حسینی بای قائل هستم خوشبختم که در این جلسه حضور دارم.

وی افزود: حسینی بای از منظر ویژگی های فردی جزو الگوهای حوزه خبر محسوب می شوند.

جنگ اصلی در بین کشورها مسئله رسانه است

مدیرعامل خبرگزاری فارس با بیان این که امروز جنگ اصلی در بین کشورها مسئله رسانه است ادامه داد: شخص حسینی بای با خلاقیت ویژه ای که از آن برخوردار است این روزها به سمت فضای جدیدی رفته است که این اقدام وی بیانگر تسلط و علم نامبرده در زمینه خبر است.

موسوی اضافه کرد: خوشحالم که دوستان خبرگزاری دانشجو این اقدام را انجام دادند و امیدوارم رشته خلاقیت و پیشتازی حسینی بای و دوستانش تداوم داشته باشد و الگویی برای سایر فعالان این عرصه باشد.

فعالیت های شخص بنده را به حساب دفاع از اسلام بگذارید

در ادامه این مراسم بالاخره مهمان اصلی که این مراسم به پاسداشت فعالیت های وی در عرصه خبر برگزار شده بود یعنی سید محمدرضا حسینی‌بای به ایراد سخنرانی پرداخت.

حسینی بای با بیان این که فعالیت های شخص بنده را به حساب دفاع از اسلام بگذارید گفت: من لایق چنین مراسمی نیستم و راحت ترم فعالیت های من را به حساب دفاع از اسلام بگذارید چون در این حالت راحت ترم و وجدان آسوده تری دارم.

شوخی حداد عادل با خبرگزاری دانشجو

در پایان مراسم از خبرنگار مدعو تقدیر به عمل آمد و خبرگزاری دانشجو به پاس رشادت های خبرنگار جهادی تابلوی نقاشی از تصویر محمدرضا حسینی بای به وی اهدا کرد که در این لحظه حداد عادل با لحنی خندان گفت: نکند به او هم تصویر کاریکاتورش را هدیه دادید خدا به داد برسد زن هم که ندارد.

سپس حداد عادل نیز قرآنی با ترجمه شخصی خود به حسینی بای هدیه داد و با این روند مراسم ذکر شده در یک روز گرم تابستانی به پایان رسید.

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : حاشیه های تجلیل از خبرنگار شمالی/او برای مادرش حکم شیر دارد

حاشیه های تجلیل از خبرنگار شمالی/او برای مادرش حکم شیر دارد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS