امروز دوشنبه 07 اسفند 1396
ساعت 01:04:51
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21687

تاریخ انتشار : 14/04/1394 - 18:08

پوشش زننده به بهانه گرمای هوا/اجرای طرح امنیت اخلاقی در مازندران

ارزش زن به حجاب اوست و حجاب زن همچون گنجی با‌ارزش است که باید از آن مراقبت و نگهداری شود اما دیده می‌شود این گوهر با ارزش در پی گرم شدن تدریجی هوا نادیده گرفته می‌شود و برهنگی بهانه‌ای برای فرار از گرما شده است.

جویباران ـ

به گزارش بلاغ، همه ما می‌دانیم که ارزش زن به حجاب اوست و حجاب زن همچون گنجی با‌ارزش است که باید از آن مراقبت و نگهداری شود اهمیت پوشش اسلامی تا جایی است که خداوند در بسیاری از سوره‌های قرآن از آن به‌عنوان حافظ انسان در برابر بسیاری از مسائل و مشکلات می‌داند.

با آغاز فصل تابستان، گرمای هوا بهانه‌ای برای افرادی شده که با پوشش زننده وارد اجتماع شوند که با فرهنگ و دین ما هیچ‌گونه هم‌خوانی ندارد و از اینها گذشته در ویترین‌های فروشگاه‌های پوشاک نیز لباس‌های برای افراد عرضه‌می‌شود که هیچ سنخیتی با معیارهای اسلامی نداشته و تنها با عنوان مد جوانان بسیاری را به سمت خود می‌کشانند این موارد سبب می‌شود جوانان جامعه رفته رفته از حجاب برتر فاصله بگیرند که تبعات ناگواری در جامعه به همراه دارد لازم به یادآوری است افراد بسیاری نیز در جامعه وجود دارند که با وجود استفاده از چادر حجاب خود را رعایت نمی‌کنند.

البته طی سال‌های اخیر نمایشگاه‌های عفاف برگزار شده که بسیار موثر بوده و امیدواریم این مسائل بیشتر مورد توجه قرار گیرد و برای مقوله حجاب برنامه‌ریزی بیشتری صورت گیرد و همچنین نظارت بیشتری بر مراکز عرضه پوشاک داشته باشیم تا افراد جامعه بتوانند بدون نگرانی پوشش مناسب و درخور فرهنگ اسلامی را خریداری کنند.

* پوشش زن خواست خداوندی است

استاد مدرسه علمیه حضرت نرجس (س) با بیان اینکه از لحاظ شرعی حدود حجاب معلوم است دلیل اینکه بر حجاب خانم‌ها بیشتر تاکید نیز کاملاً مشخص است، اظهار کرد: بانوان به‌دلیل زیبایی، لطافت و جاذبه‌ای که دارند و همچنین به‌علت وجود حس تنوع‌طلبی در ذات مردان موجب تحریک آنان، گسترش فساد در جامعه و در نتیجه افزایش نا‌امنی برای عموم می‌شود.

سیدعاطفه ساداتیان بیان کرد: خداوند خواسته زیبایی بانوان پوشیده شود که در صورت رعایت نکردن مقوله حجاب توسط بانوان جامعه نا‌امنی را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه امروز مشاهده می‌کنیم که خانم‌ها با آرایش غلیظ و پوشش زننده در محیط اجتماع دیده می‌شوند، اضافه کرد: حتی در خانواده‌های مذهبی نیز فرزندان با پوشش بدی ظاهر می‌شوند که در امر حجاب فاقد معرفت لازم هستند و خود را مقید به رعایت آن نمی‌دانند.

استاد مدرسه علمیه حضرت نرجس (س) تصریح کرد: در واقع اعتقادات و جهان‌بینی ما تقلیدی بوده و توجه به مقوله حجاب سبب می‌شود که نسل آینده ما این موضوع را سبک نشمارند که باید مورد توجه قرار گیرد و این وظیفه مادران است.

ساداتیان با تاکید بر اینکه همه افراد از کودکان گرفته تا مادران و خانم‌های مسن باید حجاب را رعایت کنند، گفت: در قرآن کریم حدود حجاب برای خانم‌ها و آقایان کاملاً مشخص و واضح بیان شده که عدم توجه به مقوله حجاب می‌تواند تبعات بدی در پی داشته باشد.

* انس با قرآن بهترین راه شناخت حجاب

وی با اعلام اینکه انس با قرآن می‌تواند بهترین راه شناخت مقوله حجاب باشد، اظهار کرد: سعی کنیم دختران از سن 9 سالگی و پسران را از سن 15 سالگی به کلاس‌هایی در ارتباط با شناخت مسائل دینی، معرفتی و انس با قران هدایت کنیم که این موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار است.

این استاد حوزه با بیان اینکه رعایت حجاب توسط والدین به‌ویژه پدر می‌تواند تاثیر بسزایی داشته باشد، گفت: تجربه نشان داده انس با قرآن و حضور در کلاس‌های قرآنی بسیار موثر است به دلیل اینکه افراد به معنای واقعی اصول دین را رعایت کرده و شناخت و معرفت پیدا می‌کنند.

ساداتیان در پایان خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که نگرش افراد درباره حجاب را تغییر دهیم تا افراد راه درست را در پیش گرفته و پایه‌های اعتقادی فرزندان قوی و محکم شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز با اشاره به برگزاری نمایشگاه مد و لباس ماه گذشته در مجتمع فرهنگی و هنری نوشهر، اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه مد و لباس در راستای معرفی پوشش مناسب و ترویج حجاب در دستور کار قرار دارد که تلاش ما بر این است در این نمایشگاه پوشش برتر را برای خانم‌ها و آقایان طراحی کنیم.

* برگزاری نمایشگاه استانی مد و لباس در تنکابن

احد جاودانی با بیان اینکه قرار است نمایشگاه مد و لباس به صورت استانی در شهرستان تنکابن برگزار شود، افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه‌ها این است که پوشش مناسبی را به افراد معرفی کنیم به‌دلیل اینکه در بازارها کم‌تر می‌توان لباسی تهیه کرد که پوشش مناسبی داشته باشند.

وی یادآور شد: همچنین با توجه به تعطیلات تابستانی برای ترویج حجاب در طرح‌های سامان‌دهی دریا و ورودی‌های استان تبلیغات محیطی و بروشورهای در قالب توصیه‌ای در دستور کار ما قرار دارد.

* ضرورت رعایت عفاف و حجاب

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اعلام اینکه رعایت حجاب برای سالم نگهداشتن جامعه ضروری است، گفت: اگر تمامی افراد جامعه حجاب را رعایت کنند این موضوع به سلامت روانی و اجتماعی جامعه منجر می‌شود.

جاودانی تصریح کرد: برای داشتن جامعه‌ای سالم، بانشاط و پویا حدود و آزادی‌های اجتماعی باید در نظر گرفته شود و نباید با پوشش نامناسب امنیت روانی و اجتماعی افراد را بر هم بزنیم.

وی در پایان گفت: رعایت حجاب برای حفظ امنیت روانی جامعه، کمک به اجتماع در راستای تعالی و بهتر شدن در حوزه‌های مختلف و نگهداشتن ذهن مردم از رفتن به سمت کارهای نادرست ضرورت دارد.

* اجرای طرح امنیت اخلاقی

فرمانده انتظامی مازندران نیز گفت: باورهای دینی و پای‌بندی به اصول اخلاقی ضامن سلامتی افراد و جامعه است.

مسعود جعفری‌نسب با بیان اینکه نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در کشور یک تکلیف است، افزود: عفاف و حجاب سبب آرامش روحی فرد در جامعه می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به آغاز فصل گرما و حضور گردشگران مطالبات مردمی در زمینه پوشش و امنیت اخلاقی افزایش یافته که همانند گذشته طرح امنیت اخلاقی اجرا می‌شود.

فرمانده انتظامی مازندران در پایان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی و دستگاه‌های فرهنگی در حال تلاش هستند تا شاهد این‌گونه معضلات در جامعه نباشیم.

حفظ حجاب یکی از وظایف زنان جامعه است با توجه به هجمه‌های دشمنان لازم است تمامی افراد به‌ویژه خانواده‌ها آگاهی لازم داشته باشند در نتیجه توجه به این مهم سبب می‌شود خانم‌ها از نگاه‌‏های آلوده و آسیب‏‌ها در امان بمانند و امنیت و آرامش خاطر داشته باشند.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : پوشش زننده به بهانه گرمای هوا/اجرای طرح امنیت اخلاقی در مازندران

پوشش زننده به بهانه گرمای هوا/اجرای طرح امنیت اخلاقی در مازندران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS