امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 03:36:39
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21678

تاریخ انتشار : 14/04/1394 - 17:54

رئیس سازمان صنعت مازندران خبر داد

حضور واحدهای صنعتی مازندران در نمایشگاه اختصاصی ایران در قزاقستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: واحدهای صنعتی مازندران در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان حضوری فعال خواهند داشت.

جویباران ـ

به گزارش بلاغ، محمد محمدپور در گفت‌وگو با مازنداصناف، اظهار کرد: واحدهای صنعتی مازندران در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی در قزاقستان حضوری فعال خواهند داشت.

وی افزود: نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران از ۳۰ تیرماه تا ۲ مردادماه در بندر اکتایو قزاقستان برگزار می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران تصریح کرد: بندر تجاری اکتایو در استان مانگستائو قزاقستان در ساحل دریای خزر با موقعیت بین‌المللی و ممتاز، گزینه‌ای مطمئن برای صادرات محصولات به‌شمار می‌رود.

این مسئول با بیان اینکه تراز مبادلات بازرگانی ایران با قزاقستان در سال گذشته به 126 میلیون دلار مثبت رسیده است، خاطرنشان کرد: براساس آمار اعلام‌شده در این مدت 210 میلیون دلار کالا از ایران به قزاقستان صادر و 84 میلیون دلار کالا از قزاقستان به ایران وارد شده است.

محمدپور بیان کرد: قزاقستان جزو 10 کشور اصلی مقصد صادراتی ایران است و سال گذشته 20 درصد از میزان صادرات کشور به قزاقستان بوده و طی سال گذشته 27 هزار و 735 تن کالا به ارزش 37 هزار و 386 دلار از ایران به قزاقستان صادر شد که 6 درصد سهم وزنی و 18 درصد سهم ارزشی از صادرات کل کشور به قزاقستان شامل می‌شود.

وی اضافه کرد: در بندر اکتایو مالیات بر صادرات و واردات کالا برای سرمایه‌گذاران صفر است و این بندر ظرفیت‌های اقتصادی بسیار برای سرمایه‌گذاری فعالان اقتصادی خارجی را دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در پایان گفت: با درنظر گرفتن این نکته که موقعیت استراژیک بندر اکتایو با بنادر آستراخان و ماهاچ‌قلعه در روسیه، بندر باکو در آذربایجان، بندر ترکمن‌باشی در ترکمنستان و بنادر شمالی ایران ارتباط دارد، امکان تردد کشتی را از کانال ولگا به دریای سیاه و دریای مدیترانه فراهم می‌کند و از این نظر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : حضور واحدهای صنعتی مازندران در نمایشگاه اختصاصی ایران در قزاقستان

حضور واحدهای صنعتی مازندران در نمایشگاه اختصاصی ایران در قزاقستان

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS