امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 06:55:19
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21677

تاریخ انتشار : 14/04/1394 - 17:54

زائده‌های خطرناک کمربندی نکا و خسارات سنگین آن/تصاویر

اخیراً وجود زائده‌هایی در کمربندی نکا گزارش شده که خسارت‌های بسیار سنگینی را به تعدادی از رانندگان و مسافران تحمیل کرده و با نگاهی معقولانه به این زائده‌ها، حوادث پیش‌روی آنها در آینده بسیار خطرناک و هشداردهنده به‌نظر می‌رسد.

جویباران ـ

به گزارش بلاغ به نقل از نکاآنلاین، حفظ و مراقبت از راه‌های درون و برون‌شهری به‌منظور ارتقای امنیت و سلامت جاده یک امر بسیار ضروری است که آرامش خاطر رانندگان حاصل این دقت و نظارت مستمر است، اما درصورتی که با این موضوع مهم برخورد دقیق و مسئولانه صورت نگیرد، می‌تواند منجر به وقوع حوادث و بعضاً تلفات جانی و مالی سنگین شود که یک سهل‌انگاری در انجام وظیفه، به‌راحتی زحمات یک گروه را از بین می‌ببرد.

جاده کمربندی شهرستان نکا که مدت طولانی از آغاز ساخت تا زمان بهره‌برداری آن به طول انجامید، به‌عنوان یکی از کمربندی‌های با شاخص رعایت استاندارد نسبتاً مطلوب به‌شمار می‌رود که در صورت اتمام عملیات روشنایی آن که چندی قبل توسط مدیر راه و شهرسازی شهرستان وعده داده شد و اکنون نیز درحال انجام است، این روزها از لحاظ مراقبت‌های راه‌سازی در شرایط مناسبی به‌سر نمی‌برد.

به‎گونه‌ای که جدای از اشتباهات انسانی که هر از گاهی منجر به برخی تصادفات در آن می‌شود؛ اخیراً وجود زائده‌هایی در آن گزارش شده که خسارت‌های بسیار سنگینی را به تعدادی از رانندگان و مسافران تحمیل کرده و با نگاهی معقولانه به این زائده‌ها، حوادث پیش‌روی آنها در آینده بسیار خطرناک و هشداردهنده به‌نظر می‌رسد.

در یکی از این موارد، در تصاویر زیر زائده یک لوله پلاستیکی به ارتفاع بین 10 تا 15 سانتی‌متر و محکم مشاهده می‌شود که با فاصله از گاردریل وسط جاده از آسفالت بدون هیچ محافظ و یا علامت هشداری بیرون زده که تصور صحنه‌های پس از برخورد لاستیک یک اتومبیل با آن، هر ذهنی را دچار ترس و واهمه می‌کند.

اما یک نمونه از تلفات این زائده در کمربندی نکا را در تصاویر زیر با هم ملاحظه می‌کنیم تا مسئولان اداره راه با تماشای تلفات این تصویر به این صحبت‌ها نیز توجه کنند که صاحب این خودرو در گفت‌وگو با نکاآنلاین با اشاره به‌شدت لحظه حادثه اظهار کرد: از شرق کمربندی یعنی مسیر بهشهر به سمت ساری در کمربندی نکا با سرعت معمولی در حرکت بودم که حدود کمتر از 100 متر مانده به نخستین بریدگی وسط جاده، درست روبه‌روی مسیر کارخانه سیمان این اتفاق افتاد.

وی افزود: ابتدا صدای وحشتناکی شنیدم و لحظه‌ای پس از آن متوجه شدم که کنترل خودرو از دستم خارج شد و به‌شدت با گاردریل وسط جاده برخورد کردم که با لطف خداوند، خودرو پس از طی مسافتی متوقف شد.

حال این نکته مطرح می‌شود که درصورت برخورد یک خودروی بزرگ‌تر و با سرعت بیشتر به این زائده، واژگونی آن و یا انحراف به‌سمت جاده و برخورد با سایر خودرو‌ها، چه کسی نسبت به تلفات بعدی آن پاسخگو است.

لذا امیدواریم که مسئولان راه و شهرسازی نکا هرچه سریع‌تر نسبت به رفع مشکل این نقطه و نقاط دیگری که هنوز حادثه‌ای در آن ایجاد نشده ولی مستعد حادثه‌خیزی هستند، چاره‌ای بیندیشند.
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : زائده‌های خطرناک کمربندی نکا و خسارات سنگین آن/تصاویر

زائده‌های خطرناک کمربندی نکا و خسارات سنگین آن/تصاویر

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS