امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 02:45:39
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21671

تاریخ انتشار : 14/04/1394 - 17:48

رئیس دانشگاه علمی‌كاربردی فرهنگ و هنر ساری:

مشكل كنونی دانشگاه‌ها، حاشیه‌سازی‌های سیاست‌بازان برای یارگیری بین دانشجویان است

رئیس دانشگاه علمی‌كاربردی فرهنگ و هنر ساری گفت: دانشگاه‌ها عهده‌دار آموزش، تربیت متخصصان بخش‌های مختلف و تلاش برای ارتقاء علمی و فنی كشور است و هر عاملی كه در این روند اختلال ایجاد كند، باید از آنها به صورت جدی پرهیز شود.

جویباران ـ

محمدرضا رهنمون در گفت‎وگو با خبرنگار بلاغ، بیانات مقام معظم رهبری را عالمانه، كارشناسانه و فوق‌العاده فنی و كار بستی ذكر كرد و گفت: تنزل جایگاه علمی كشور نشاندهنده تاثیر منفی حاشیه‌سازی‌های منحل و متعارض با روح تحقیق و پژوهش است كه دلسوزان و متعهدان به سربلندی ملت ایران باید به این مسئله و هر آنچه كه به روند ارتقاء علمی دانشگاه‌ها تاثیر منفی می گذارد، توجه جدی كنند.

وی با انتقاد از تلاش سیاست‌بازان برای یادگیری در دانشگاه‌ها، كاركرد دانشگاه‌ها را مقوله مقدس تولید علم و تبدیل آن به سرمایه دانست و اظهار كرد: اراده نظام اسلامی با تصویب تخصیص 4 درصد اعتبارات به پژوهش و تحقیق، بهترین فرصت برای دولت‌هاست تا كارنامه خود در تولید علم و فناوری‌های افتخار‌آفرین را پر بار و غنی كنند.

رئیس دانشگاه علمی كاربردی فرهنگ و هنر ساری اشتباه برخی مسئولان دانشگاهی در تلقی‌شان از تلاش برای افزایش فهم سیاسی را یكی از مصادیق سیاسی‌كاری در دانشگاه توصیف كرد و گفت: این اشتباه از آنجا ناشی می‌شود كه بجای افزایش آگاهی و دانش سیاسی دانشگاهیان و دانشجویان، عده‌ای از مسئولان درصدد فعالیت سیاسی به نفع این یا آن جریان بر می‌آیند و موجب تشنج در محیط‌های علمی می‌شوند.

رهنمون روسای دانشگاه‌ها را مسئولان اصلی مراقبت از فضای سالم دانشگاه‌ها ذكر كرد و ادامه داد: رویكرد جانبدارانه رؤسای دانشگاه‌ها به سوی جناح‌های خاص سیاسی، آنان را از جایگاه پدر مقامی تنزل داده و موجبات اختلاف و افتراق بین دانشگاهیان را فراهم می‌آورد و این رفتار، باید از دید وزارتخانه و شخص وزیر پنهان نماند و برخورد فوری را سبب شود.

وی، نصایح دلسوزانه و فرمایشات راهبردی مقام معظم رهبری در ارتباط با دانشگاه و رشد علمی را بهترین منشور حركت برای دانشگاهیان و دانشجویان دانست و خواستار تبدیل نقطه‌نظرات رهبری به قانون شد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : مشكل كنونی دانشگاه‌ها، حاشیه‌سازی‌های سیاست‌بازان برای یارگیری بین دانشجویان است

مشكل كنونی دانشگاه‌ها، حاشیه‌سازی‌های سیاست‌بازان برای یارگیری بین دانشجویان است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS