امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 07:03:07
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 21660

تاریخ انتشار : 14/04/1394 - 13:13

جویباران گزارش می‌دهد/

سرقت موتور‌های کشاورزی دغدغه‌ای نگران کننده در کنار مشکل کمبود آب/مسئولان پیگیری کنند!

طی روزهای گذشته شایعه‌ای با عنوان سرقت بیش از 10 موتور پمپ در یکی از روستاهای بخش گیلخواران شهرستان جویبار موجی از نگرانی‌ها را میام کشاورزان زحمت کش جویباری به وجود آورده است.

سرقت موتور‌های کشاورزی دغدغه‌ای نگران کننده در کنار مشکل کمبود آب/مسئولان پیگیری کنند!

به گزارش جویباران، شهرستان جویبار به عنوان یکی از شهرستان‌های حاصلخیز استان مازندران دارای زمین‌های متعدد کشاورزی است که برنج به عنوان یکی از بزرگترین تولیدات کشاورزی این شهرستان در این زمین‌ها کشت می‌شود.

امسال به دلیل کاهش بارندگی و پایین آمدن سطح آب‌های زیرزمینی کشاورزان این منطقه دچار مشکلات فراوانی شده‌اند به طوری که در بسیاری از مناطق شهرستان جویبار تعداد زیادی از زمین‌ها دچار خشکسالی شده‌اند.

اما موضوع بحث ما کمبود آب نیست بلکه کاهش امنیت روانی کشاورزان و ایجاد دغدغه و نگرانی جدیدی به دلیل سرقت‌های متعدد موتور‌های پمپ آب در زمین‌های کشاورزی است.

در همین دو روز گذشته شایعات زیادی در مورد سرقت تعداد زیادی از موتور‌های کشاورزی در یکی از روستاهای بخش گیلخواران جویبار به گوش رسیده است. این شنیده‌ها حاکی از آن است که بیش از 10 موتور پمپ کشاورزی از نوار ساحلی روستای نفت‌چال گیلخواران به سرقت رفته که متاسفانه موجی از نگرانی‌ها را در دل کشاورزان این منطقه ایجاد کرده است.

به طوری که برخی از کشاورزان برای اینکه از سرقت موتور‌ پمپ زمین‌های خود در امان بمانند مجبور هستند، شب تا صبح را بیدار بمانند و از زمین‌های خود نگهبانی کنند.

یکی از همین کشاورزان در گفت‌وگو با خبرنگار جویباران اظهار داشت: «متاسفانه خبر سرقت این موتور‌ها شب را برای ما از بین برده است و ما مجبوریم تا صبح نگهبانی بدهیم تا این دزدی‌ها یقه ما را نگیرد.»

وی افزود: «کمبود آب و شدت زیاد گرما از یه طرف و وجود این سرقت‌ها در طرف دیگر ما را از کشت برنج پشیمان کرده است.»

این کشاورز تصریح کرد: «امیدواریم نیروی انتظامی و مسئولان اینگونه سرقت‌ها را کاهش بدهند تا ما هم با خیال راحت به کشاورزی خود بپردازیم.»

بعد از شنیدن این سرقت به سراغ بخشدار گیلخواران رفتیم و از وی در مورد این سرقت و کارهای انجام شده در خصوص کاهش سرقت موتور‌های کشاورزی سوالاتی را مطرح کردیم.

ناصر اصغری در گفت‌گو با خبرنگار جویباران با بیان اینکه هیچگونه خبری در مورد سرقت این تعداد موتور کشاورزی به دست ما نرسیده است، اظهار داشت: «بنده این موضوع را تکذیب می‌کنم چرا که هیچگونه خبر و گزارشی در مورد سرقت 10 موتور کشاورزی به دست ما نرسیده است.»

وی افزود: «طی جلسات متعددی که در کمیته امنیت شهرستان گذاشتیم قرار بر این شد تا امنیت محلات بخش گیلخواران بر عهده پایگاه‌های بسیج قرار بگیرد.»

بخشدار گیل خواران تأکید کرد: «خوشبختانه با اجرای این طرح تنش‌ها و سرقت‌ها بسیار کاهش یافته است و این خبر شایعه‌ای بیش نیست.»

گفتنی است، بخشدار گیلخواران در حالی این موضوع را تکذیب کرده است که از دو روز گذشته موجی از نگرانی‌ها بر دل کشاورزان روستا‌های نفت چال، انبارسر، گلدشت و... سایه افکنده و در کنار مشکل کمبود آب این موضوع را نیز دغدغه‌ای برای آنها کرده است.

فرمانده انتظامی جویبار نیز در گفت‌وگو با خبرنگار جویباران تشکیل نگهبان محله را بسیار ضروری دانست و اظهار داشت: «اگر موضوع نگهبان محله در دستور کار قرار بگیرد بسیاری از مشکلات سرقت‌ها کاهش خواهد یافت.»

وی افزود: «با توجه به فصل کشاورزی گشت های ما برای جلوگیری از سرقت‌ها به صورت شبانه روز فعال هستند.»

سرهنگ سید رحمان رضازاده تأکید کرد: «از ابتدای سال جاری بیش از 20 دستگاه از ادوات کشاورزی به سرقت رفته توسط نیروهای ما کشف و به مالکان تحویل داده شد.»

با همه این اوصاف مشکلات کمبود آب به اندازه کافی دغدغه‌های بسیاری را برای کشاورزان جویباری به وجود آورده است و بروز دغدغه‌ای جدید به نام سرقت موتور‌های پمپ می‌تواند نوعی اختلال را در زندگی این مردم عزیز به وجود آورد.

لذا لازم است تا مسئولان شهرستان جویبار با بررسی دقیق صحت و سقم ماجرای سرقت بیش از 10 موتور پمپ در یکی از روستاهای این شهرستان را بدست آورند و با ارائه اطلاعاتی درست این موج نگرانی را در بین مردم و کشاورزان زحمت کش کاهش دهند.

و در صورتی که خبر سرقت درست باشد باید با پیگیری بیشتر سارقان را دستگیر کرده و با افزایش گشت‌های عملیاتی و امنیتی دغدغه این کشاورزان را کاهش داد.

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر جمعه 30 مرداد 1394 - 14:27
    ا - ح

    سلام؛ نیروی انتظامی با هجم سنگین ماموریتهای محوله نیاز به همیاری جدی مردم دارد.اگر کشاورزان سهم بسیار اندکی از درآمد خود را به استخدام نگهبان اختصاص دهند دیگر نیازی به نگرانی و بیدارماندن شبانه نخواهند داشت.

    0 3
دیدگاه شما در مورد : سرقت موتور‌های کشاورزی دغدغه‌ای نگران کننده در کنار مشکل کمبود آب/مسئولان پیگیری کنند!

سرقت موتور‌های کشاورزی دغدغه‌ای نگران کننده در کنار مشکل کمبود آب/مسئولان پیگیری کنند!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS