امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 16:35:34
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 21659

تاریخ انتشار : 14/04/1394 - 11:12

در جلسه کارگروه دفاعی و امنیتی مجمع بسیج شهرستان مطرح شد:

فرمانده انتظامی جویبار:ضریب امنیتی شهرستان پایین است/دادستان جویبار: تشکیل نگهبان محله ضریب امنیتی را بالا می‌برد

اولین جلسه کارگروه دفاعی و امنیتی مجمع بسیج شهرستان جویبار با موضوع علل گرایش جوانان به سرقت و امنیت شهرستان برگزار شد.

فرمانده انتظامی جویبار:ضریب امنیتی شهرستان پایین است/دادستان جویبار: تشکیل نگهبان محله ضریب امنیتی را بالا می‌برد

به گزارش خبرنگار جویباران، اولین جلسه کارگروه دفاعی مجمع بسیج شهرستان جویبار با موضوع علل گرایش جوانان به سرقت، راهکارهای افزایش امنیت محله و گشت‌های عملیاتی، صبح امروز در سپاه جویبار برگزار شد.

فرمانده سپاه جویبار در این جلسه با درخواست از نیرو‌های انتظامی برای تعامل بیشتر با پایگاه‌های بسیج، اظهار داشت: کرامت و شأن بسیج باید در همه عرصه‌ها حفظ و با ارزش جلوه داده شود.

وی افزود: نیرو‌های بسیجی برای تأمین امنیت محلات و اجرای گشت‌های انتظامی باید مورد حمایت قضایی قرار بگیرند.

سرهنگ اسماعیل نادعلی با تشکر از پایگاه‌های مقاومت به دلیل ایجاد امنیت در محلات، خاطرنشان کرد: پایگاه‌های مقاومت می‌توانند با حمایت‌های انتظامی امنیتی پایدار در محلات را ایجاد کنند.

دادستان جویبار نیز در این جلسه با بیان اینکه سرقت یک پدیده بسیار شوم در جامعه است، اظهار داشت: اکثرین سارقان معتاد هستند و برای تأمین مواد مخدر خود دست به سرقت میزنند.

وی تشکیل نگهبان محله با همکاری دهیاری‌ها و شوراهای محل را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: نگهبان محله با توجه به شناختی که از محل جغرافیایی و انسانی خویش دارد می‌تواند یک محل امن و پایدار ایجاد کند.

سرپرست سازمان تبلیغات اسلامی جویبار نیز در این جلسه که به عنوان بازرس مجمع حضور داشت سه اصل را در موضوع سرقت بیان داشت و اظهار کرد: مسئولان مربوطه باید با رعایت سه اصل پیشگیری، پیگیری و برخورد قضایی با سرقت‌ها توضیحات مبسوطی را ارائه دهند.

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار نیز در ادامه جلسه با بیان اینکه ضریب امنیتی شهرستان پایین است، اظهار داشت: پایش تصویری از معابر وصلی و اصلی شهرستان وجود ندارد که همین امر مشکلات زیادی را برای ما بوجود آورده است.

وی افزود: وجود اماکن خرید ضایعات به صورت کلی، در کنار اینکه بازده اقتصادی برای شهرستان دارد متاسفانه به محلی برای فروش اموال مسروقه تبدیل شده است.

سرهنگ رحمان رضازاده گنجی تصریح کرد: وجود قهوه خانه‌های بدون مجوز نیز یکی دیگر از معضلات شهرستان جویبار است چرا که این قهوه‌خانه ها تبدیل به اتاق فکر سارقان شده است.

وی افزود: باید با حمایت قضایی چنین اماکنی علاوه بر جمع‌آوری ساماندهی شوند تا این چنین ضریب امنیتی شهرستان پایین نیاید.

فرمانده انتظامی جویبار در پایان به علل گرایش جوانان به سرقت نیز اشاره‌ای کرد و گفت: اعتیاد، از هم گسیختگی خانواده‌ها، وضعیت بد شغلی و توان مالی اندک خانواده‌ها، بی توجهی به جوانان، عدم انجام کارهای فرهنگی و نداشتن محیط‌های تفریحی سالم از نکات اصلی گرایش جوانان به سرقت است.

 

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر پنج شنبه 18 تیر 1394 - 01:14
    علی

    قضات باید مقتدرانه برخورد کنند . زندانی که در آن همه ی امکانات رفاهی فراهم است هیچ دردی را درمان نمی کند . دوران طلایی دهه 60 و 70 یادش به خیر . و دوران کمیته های انقلاب اسلامی با قضات هماهنگش یادش به خیر . آن زمان ها همین قهوه خانه ها جرأت توزیع مواد و ................ مخدر را نداشتند ولی حالا چه کسی کنترل می کند؟ مسؤو لین شهری واگرا شدند !!!!!!! اختیارات بسیج بسیار محدود شد و همه مسؤولیت به عهده نیروی انتظامی افتاد.نیروی انتظامی هم می گوید : متهم را دستگیر می کنیم ولی متهم زودتر از ما از دادگاه خارج می شود وماییم که شرمنده مردم می شویم !!!

    6 1
دیدگاه شما در مورد : فرمانده انتظامی جویبار:ضریب امنیتی شهرستان پایین است/دادستان جویبار: تشکیل نگهبان محله ضریب امنیتی را بالا می‌برد

فرمانده انتظامی جویبار:ضریب امنیتی شهرستان پایین است/دادستان جویبار: تشکیل نگهبان محله ضریب امنیتی را بالا می‌برد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS