امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 06:38:14
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21515

تاریخ انتشار : 13/04/1394 - 06:49

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات مطرح کرد:

از پیشنهاد تشکیل پارلمان اصلاح طلبان تا رونمایی فرمول جدید برای انتخابات مجلس

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات گفت: ما معتقدیم باید پارلمان اصلاحات شکل بگیرد که این پارلمان «لویی‌جرگه» اصلاح‌طلبان شود که همه گروه‌های اصلاح‌طلب در آن، سازماندهی شوند.

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا حجت‌الاسلام محمدزارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: حزب مردمی اصلاحات پیشنهاد تشکیل مجمع شورای مشورتی اصلاح‌طلبان با حضور همه دبیران کل احزاب و شخصیت‌های سیاسی و تاثیرگذار به جریان اصلاحات داده است.

وی افزود: ما معتقدیم باید پارلمان اصلاحات شکل بگیرد که این پارلمان لویی‌جرگه اصلاح‌طلبان شود که همه گروه‌های اصلاح‌طلب در آن سازماندهی شوند.

فومنی با بیان اینکه روش شورای راهبردی اصلاح‌طلبان و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات جوابگوی همه جریان اصلاح‌طلب نیست، گفت: اینکه دو شورا بخواهند برای تمام احزاب اصلاح‌طلب تصمیم بگیرند کار منطقی و عقلانی نیست.

«در جریان اصلاحات نزدیک به نود حزب وجود دارد بنابراین غیرمنطقی است که دو شورا (شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و شورای راهبردی اصلاح طلبان) بخواهند برای این 90 حزب تصمیم بگیرند بنابراین بهتر است پارلمان اصلاح طلبان راه بیفتند.»

وی افزود: پارلمان اصلاح‌طلبان باید تصمیم‌گیری کند که چه کسانی کاندیدا شوند و گروه‌ها و احزاب به چه طرقی کمک کنند.

فومنی گفت: حزب مردمی اصلاحات برای تشکیل این پارلمان اصلاح‌طلبان اعلام آمادگی می‌کند و به همفکران خود در جریان اصلاح طلبی تاکید دارد که اگر این اتفاق صورت نگیرد اقدامات به نتیجه نمی‌رسد و احزاب ناچار می‌شوند مستقل عمل کنند و شکاف گسترده‌ای به وجود خواهد آمد.

دبیر کل حزب مردمی اصلاحات در ادامه به فعالیت تشکیلات حزبی خود اشاره و خاطرنشان کرد: اخیراً حزب مردمی اصلاحات فراخوانی داد که همه گروه‌ها و افرادی که آمادگی کاندیداتوری در انتخابات مجلس را دارند ثبت نام کنند و خوشبختانه تاکنون از تمامی شهرها، ثبت‌نام صورت گرفته است و این نشان می‌دهد که همه گروه‌ها می‌توانند تاثیرگذار باشند.

وی ادامه داد: ما فرمول دیگری را برای انتخاب کاندیداهای مورد حمایت خود به کار گرفتیم و آن اینکه کاندیدای ما صرفا نیاز نیست اصلاح‌طلب باشند بلکه ما به دنبال نیروهای جوان و قدرتمند هستیم.

فومنی با بیان اینکه می‌خواهیم یک مجلس معتدل را تشکیل دهیم، گفت: ما برای گروه‌های اصلاح‌طلب اعلام خطر می‌کنیم چرا که اگر از انحصارطلبی و خودخواهی دست کشیده نشود، شکست سنگینی را در آینده متحمل خواهیم شد.

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : از پیشنهاد تشکیل پارلمان اصلاح طلبان تا رونمایی فرمول جدید برای انتخابات مجلس

از پیشنهاد تشکیل پارلمان اصلاح طلبان تا رونمایی فرمول جدید برای انتخابات مجلس

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS