امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 16:13:40
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21455

تاریخ انتشار : 12/04/1394 - 18:04

امام جمعه نکا:

ملت ایران اجازه تحمیل توافق به رهبری را نمی‌دهد

امام جمعه نکا با هشدار نسبت به سکوت و صلح تحمیل شده در تاریخ اسلام بر امامان، گفت: ملت ایران اجازه تحمیل داوری و توافق را نمی‌دهد.

جویباران ـ

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت‎الاسلام محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه نکا با اشاره به درپیش بودن زمان‌های ضربت خوردن و شهادت حضرت علی (ع)، اظهار کرد: پیوند ولایت، امامت و ایام قدر در ماه مبارک رمضان همانند ولادت ولایت در خانه کعبه، یک تقارن و پیوند معنادار است.

وی همچنین با گرامی‌داشت ایام پیروزی جنگ بدر، افزود: جنگ بدر به‎عنوان اولین رویارویی مسلمانان با تعداد اندک ولی با روحیه و ایمان بسیار قوی که دشمنان را شکست دادند، بهترین فتح، پیروزی و الگو برای مسلمانان در همه دوران است.

امام جمعه نکا اصحاب رسانه و صاحبان تریبون را در قبال کودکان و نوجوانان مسئول دانست و خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه و صاحبان تریبون که مبلغان امین هستند، باید برای کودکان و نوجوانان با ادبیات دیگر و خاص آنان سخن بگویند.

محمدی لائینی ضمن تقدیر از تلاش مسئولان جهت تامین آب شهر، آن را کافی نداست و بیان کرد: کمبود و قطعی آب در طول روز و خصوصا در زمان‌های افطار و سحر اعتراض مردم را به همراه داشته است، لذا به هر شکل ممکن باید متولیان آب و فاضلاب شهری، این مشکل را در ماه رمضان رفع کنند.

وی با هشدار نسبت به اوضاع حرمت شکنی در جنگل‌ها و مراکز تفریحی، به مسئولان متذکر شد: مسئولان، خصوصاً بسیج، سپاه و نیروی انتظامی باید برای جلوگیری از حرمت شکنی یک اقلیت که در کنار جاده مسیر جنگل این روزها بساط غذا پهن می‌کنند، اقدام لازم را انجام دهند.

امام جمعه نکا با انتقاد از عدم برخورد جدی با قلیان‌کشی خانواده‌ها در انظار عمومی، به حضور خانواده‌ها پس از افطار در پارک‌ها و اقدام به قلیان کشیدن در فضای عمومی که موجب ترویج این عمل می‌شود اعتراض کرد.

رهبری زیربار داوری و توافق تحمیلی نمی‌رود

محمدی لائینی با بیان سوالاتی درباره چرایی تحمیل جنگ و فشار بر این ملت از ابتدای انقلاب و وارد آوردن انواع سختی و مشکلات برای این مردم، صریح کرد: این ملت خط مبارزه با ظلم را برگزیده و در قبال آن با این تهاجامت روبه‌رو شده است.

وی با هشدار نسبت به لزوم ایستادگی و انتخاب جهاد دربرابر ظلم، رفاه، راحت طلبی و سکوت، ادامه داد: در اثر این صفات در جامعه ممکن از جنگی، سکوتی و حتی مانند جنگ صفین داوری بر ولایت تحمیل شود، لذا باید هوشیار بود و اجازه نداد.

امام جمعه نکا با تاکید بر لزوم عدم فراموشی سابقه ظلم و زور دشمنان درطول مذاکرات، بیان کرد: این چه طرفدار حقوق بشری است که به فرمانده ناوگان مهاجم به هواپیمای مسافربری ایرانی جایزه داده و وی را تشویق می‌کند.

محمدی لائینی با اشاره به سکوت و صلح تحمیلی بر علی و حسن (علیهما السلام) به‌واسطه عدم تبعیت درست مردم آن زمان از ولایت، تاکید کرد: اگر داوری و توافق، تحمیلی باشد، ملت ایران به واسطه ایمان قوی خود از خط ولایت و امامت و پشتیبانی از آن دست نخواهد کشید و اجازه تحمیل هیچ خواسته‌ای را به ولی خود نخواهد داد و رهبری به پشتوانه این ملت زیربار نخواهد رفت.
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : ملت ایران اجازه تحمیل توافق به رهبری را نمی‌دهد

ملت ایران اجازه تحمیل توافق به رهبری را نمی‌دهد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS