امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 19:16:33
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21449

تاریخ انتشار : 12/04/1394 - 17:59

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

هرگز خزانه‌ای با ارتباط با آمریکا و تکیه بر نفت خزانه آبادی نمی‌شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هرگز خزانه‌ای با ارتباط با آمریکا و تکیه بر نفت خزانه آبادی نمی‌شود؛ آن خزانه‌ای، خزانه مقتدر است که بر اقتصاد مبتنی بر دانش، تولید و مدیریت مصرف شده، تکیه داشته باشد.

جویباران ـ

به گزارش بلاغ، به نقل از میانخبر، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد پنج‌شنبه شب در سی و چهارمین سالگرد شهدای هفتم تیر و شهید حجت‌الاسلام عبدالحسین اکبری در گلزار شهدای روستای لالیم شهرستان میاندورود با بیان اینکه انسان‌ها در یک نگاه به دو دسته تقسیم می‌شوند، اظهار کرد: بعضی‌ها نفس، شهوت و هوس‌های خویش را مربی و رب خود انتخاب کردند و آنچه دل شان می‌خواهد می‎‌گویند و آنچه شهوات‌شان می‌خواهد انجام می‌دهند.

وی افزود: بعضی‌ها کاملاً تسلیم هوا و هوس خویش هستند، خدای او هوای نفس او است، خواست او امیال و غضب است، آنچه که دل می‌خواهد و آنچه را که غریزه اقتضا می‌کند انجام می‌دهند و همانند درندگان زیست می‌کنند.

 


نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حیوانات در چارچوب غریزه خود حیات حیوانی دارند اما انسان حیوان صفت عقل و نیروی تفکر را ابزاری برای شهوت رانی و رسیدن به قدرت و امیال و شهوات نفسانی و حیوانی می‌کند، پس به مراتب از حیوانات پست‌تر هستند.

ابوترابی‌فرد بیان کرد: در مقابل گروهی هستند که غضب، شهوت، غریزه جنسی، حب مقام و ثروت در جان او حکومت نمی‌کند، در جان او خدا حکومت کرده، مربی خدا و متربی انسان است.

وی با بیان اینکه ماه رمضان یک مدرسه است، اضافه کرد: خدا را مربی خود کنیم و با کنترل غذا خوردن و آشامیدن، آهسته آهسته خود را تحت کنترل خدا قرار دهیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افراد زیادی دوست دارند خداوند مربی آنها باشد اما اهل ایستادگی نیستند و آنجا که شهوت ظهور پیدا می‌کند شکست می‌خورند و آنجا که حرص و طمع و رسیدن به قدرت وجود او را قبضه کرده است، خدا را فراموش می‌کنند.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه خدا انسان‌هایی را دوست دارد که او را انتخاب و استقامت کنند، خاطر نشان کرد: استقامت به گرسنگی و تشنگی راهی بر استقامت بر بندگی خدا است.

وی بیان کرد: آنچه شهدا را متمایز کرده است استقامت آنان تا مرز شهادت بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شهید بهشتی و یارانش انسان‌های برگزیده‌ای هستند چون در راهی ایستادند تا به شهادت برسند.

ابوترابی‌فرد گفت: اگر برای مردم مازندران بخواهیم بگوییم "قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَيهِمُ المَلائِكَةُ" تفسیرش کیست باید بگوییم آیت الله کوهستانی است.

وی با بیان اینکه آمریکا با همه قدرت سیاسی، اقتصادی، نظامی و رسانه‌ای در مقابل شما ایستاد و کشورهای منطقه هم او را کمک می‌کنند، تصریح کرد: دفاع مقدس این جنگ نابرابر گواه حقانیت قرآن کریم است.

ابوترابی‌فرد بهشت را قله‌ای در آخرت دانست که از دنیا شروع می‌شود، افزود: برادرم می‌گفت اسارت قطعه‌ای از بهشت بود.

وی اضافه کرد: خداوند به مردان اهل ایمان می‌گوید ما دوست و سرپرست شما و در دنیا و آخرت کنار شما هستیم.

ابوترابی‌فرد یادآور شد: ربناالله یعنی قرآن در خانه، مجلس، هیئت دولت، استانداری و فرمانداری حضور داشته باشد و مدیریت کند و نه هوا و هوس.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حکومت قرآن یعنی حکومت اخلاق، محبت و ایمان، گفت: اگر در کارهایمان بر اساس قرآن حرکت کنیم مشکلات ما رفع می‌شود.

وی بیان کرد: اگر زندگی ما مبتنی بر مصرف و آن‌هم مصرف بدون ضابطه نباشد و مبتنی بر تولید علم و تولید مبتنی بر دانش باشد آنگاه خزانه ما لبریز از پول می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هرگز خزانه‌ای با ارتباط با آمریکا و تکیه بر نفت خزانه آبادی نمی‌شود.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: آن خزانه‌ای، خزانه مقتدر است که بر اقتصاد مبتنی بر دانش، تولید و مدیریت مصرف شده، تکیه داشته باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر اقتصاد ما صحیح و مبتنی بر ثروت بود آنگاه وزارت اقتصاد ثروتمندترین وزارتخانه می‌شود، افزود: اگر این کار انجام شد، بدانید که در راه رسیدن به قله هستیم در غیر این صورت در راه افول هستیم.

/3004

دیدگاه شما در مورد : هرگز خزانه‌ای با ارتباط با آمریکا و تکیه بر نفت خزانه آبادی نمی‌شود

هرگز خزانه‌ای با ارتباط با آمریکا و تکیه بر نفت خزانه آبادی نمی‌شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS