امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 13:33:23
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21446

تاریخ انتشار : 12/04/1394 - 17:57

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران:

احداث سدلاستیکی سرخ‌رود محمودآباد نیازمند اعتبارات ملی است

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به ضرورت احداث سد لاستیکی سرخ‌رود محمودآباد گفت: اجرایی‌شدن این پروژه نیازمند تخصیص اعتبارات ملی است.

جویباران ـبه گزارش بلاغ به نقل از آوای شمال، محمد‌ابراهیم یخکشی ظهر امروز در حاشیه بازدید از زمین‌های زراعی محمودآباد که دچار کم‌آبی شدند در جمع خبرنگاران امسال را سالی خشک عنوان و اظهار کرد: با توجه به بازدید از زمین‌های کم‌آب محمودآباد و با توجه به خشک‌سالی حاکم بر منطقه در کوتاه‌مدت موضوع نوبت‌بندی مناسب در توزیع و تقسیم آب را در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: دستور دادیم برنامه‌ را به‌نحوی تنظیم کنند که بخش‌های دچار کمبود آب از توزیع آب کمکی بهره‌مند شوند.

مدیرعامل‌ آب منطقه‌ای مازندران با اشاره ضرورت حفر چاه در برخی نقاط دارای بحران کم‌آبی بیان کرد: در برخی از مناطق که زمان کافی وجود داشته باشد، مشکل کم‌آبی را از طریق حفر و تجهیز چاه برطرف می‌کنیم.

این مسئول این اقدامات را در کوتاه‌مدت برای رفع مشکل خشکی زمین‌های زراعی محمودآباد ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در این اقدام همراهی کشاورزان برای استفاده بهینه و حداقلی آب به جهت بهره‌مندی تمامی زمین‌های کشاورزی می‌توانند کارساز و اثربخش باشد.

یخکشی در ادامه به اقدامات اساسی در رفع مشکل همه ساله کم‌آبی و بحران خشک‌سالی به‌ویژه در زمین‌های پایین‌دست اشاره کرد و ادامه داد: اقدام اساسی در رفع مشکل کم‌آبی منطقه، احداث سد و شبکه‌ هراز است که کار اجرایی آن عملاً آغاز شد‌ه‌ است.

وی یادآور شد: تا سال‌های آینده این پروژه مهم به پایان می‌رسد و امسال نیز اعتبارات بیشتری نسبت به سال گذشته برای ادامه کار درنظر گرفته شده‌ است، اگر احداث سد هراز به اتمام برسد، دیگر مشکل کم‌آبی زمین‌های زراعی در منطقه وجود ندارد و باید توجه بیشتری به این موضوع شود.

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران درباره زمان اجرایی شدن سد لاستیکی سرخ‌رود محمودآباد، اضافه کرد: اجرای این سد در دستور کار قرار دارد که سال گذشته به‌دلیل کمبود اعتبارات موفق به اجرای آن نشدیم اما امسال پیگیری‌ها و اقدامات خوبی در این‌باره صورت گرفته است.

این مسئول گفت: با توجه به مذاکرات وزیر نیرو با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در صورت تأمین اعتبار مناسب، سد لاستیکی سرخ‌رود محمودآباد امسال عملیاتی می‌شود.

/3004

دیدگاه شما در مورد : احداث سدلاستیکی سرخ‌رود محمودآباد نیازمند اعتبارات ملی است

احداث سدلاستیکی سرخ‌رود محمودآباد نیازمند اعتبارات ملی است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS