امروز یکشنبه 01 بهمن 1396
ساعت 00:38:46
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21435

تاریخ انتشار : 12/04/1394 - 07:38

مهدوی: آمریکایی ها هم تلاش میکنند که ما صعود کنیم!

جویباران ـ

به گزارش پارسینه

خبرآنلاین: مهدي مهدوي پاسور دوم تيم‌ملي معتقد است دو بازي آخر، سختي خودش را دارد چرا كه روسيه براي مجوز ماندن در سيد يك ليگ جهاني، برد مي‌خواهد. ايران هم براي صعود، بازي مي‌كند. صعودي كه اگر هم اتفاق نيفتد، به قول مهدوي حداقل با حذف روسيه، آساني گروه سال آينده را تضمين مي‌كند.
 
* بازي با روسيه را چطور مي‌بينيد؟
 
باخت بازي دوم به لهستان كمي كار را سخت كرده و البته حساس. ما فرداشب و شنبه‌شب جايي براي اشتباه نداريم. البته ما تا اينجا هم كار بزرگي كرده‌ايم. از طرف ديگر روسيه هم مي‌خواهد در سيد يك ليگ جهاني بماند. اميدوارم كه با قدمي بزرگ به دور نهايي برسيم و بتوانيم جشن خوبي شنبه‌شب بگيريم.
 
* با گرهي كه به گروه افتاده، كار خيلي، خيلي سختي داريد؟
 
خيلي سخت است. يك‌جورهايي كارمان به نتيجه بازي آمريكا با لهستان گره خورده است. البته آمريكا كه تا اينجا امتياز خوبي گرفته، به طور حتم در لهستان بازي خيلي خوبي انجام مي‌دهد چرا كه خيالش راحت است. برد آمريكا جواز صعود ما را صادر مي‌كند. البته ما هم بايد روسيه را ببريم. هرچند آمريكايي‌ها كه در تهران بودند، مي‌گفتند دوست دارند ايران به جاي لهستان صعود كند. آنها تمام تلاش شان را برای صعود ایران می کنند.بنابراين ما با دو برد مقابل روسيه مي‌توانيم بالا برويم.
 
* روسيه هم كارش راحت نيست؟
 
سختي فقط براي ما نيست. روسيه هم كارش سخت است. آن هم در گروهي خيلي سخت. اين تيم نمي‌خواهد شانس ماندن در سيد يك را از دست بدهد. با همه اين حرف‌ها بايد ببينيم چه اتفاقاتي فرداشب و شنبه در بازي مي‌افتد. همه اميد ما به دعاي مردم و شانس است. اميدوارم با دو برد و صعود، جواب زحمات‌مان را بگيريم.
 
*اگر تيم برنده شود اما صعود نكند چه؟
 
ما كه تصميم گرفته‌ايم ببريم. حتي اگر هم به مرحله نهايي صعود نكنيم، هدف ما برد دو بازي با روسيه است. مي‌خواهيم با حذف روسيه تا سال آينده در ليگ جهاني، گروه راحت‌تري داشته باشيم. اگر استراليا در سيد يك بماند، ما سال آينده گروهي به مراتب آسان‌تر داريم اما با ماندگاري روسيه، كار سخت‌تر مي‌شود. هرچند ممكن است يك تيم اين‌طرف و آن‌طرف شود. ما دوست داريم استراليا بماند.
 
*براي دو بازي آخر خوب ريكاوري كرده‌ايد؟
 
ريكاوري كرده‌ايم اما هنوز خسته‌ايم. هرقدر بگويم، كم است. در اين دو روز فقط مي‌خوابيم. واليبال واقعاً ما را پير كرد. پير شده‌ايم. باورتان نمي‌شود اما بازي اول را كه برديم، هركدام از بچه‌ها چهار، پنج سال پير شدند. آن هم به خاطر فشار زياد، توقع برد و استرس.
 
* انگار باخت براي مردم ترس‌آور شده است.
 
بعد از باخت بازي دوم به لهستان، همه مي‌پرسيدند چرا باختيد؟ همه فقط همين سؤال را مي‌پرسيدند. در حالي كه تا قبل از اين، ما با هند و پاكستان كه بازي مي‌كرديم و مي‌برديم، جشن مي‌گرفتيم. در AVC كاپ آسيا همين تيم‌ها را برديم و همه عشق كردند اما حالا خيلي جالب است كه با قهرمان جهان بازي مي‌كنيم و مي‌بازيم، بعد همه ناراحت مي‌شوند؛ تيمي كه خيلي خوب بازي مي‌كرد. خوب است كه همه واليبال‌دوست شده‌اند اما مردم بايد كمي شرايط ما را هم درك كنند. آنها بايد بدانند قرار نيست در بازي‌هاي با اين سطح هميشه برنده باشيم. بازي اول را هم ما پنج‌سته برديم و با اختلاف دو امتياز. سال‌هاي قبل هم اگر تيم‌هاي بزرگ را برديم، با اختلاف كم برديم. همه اين مسائل بستگي به روز دارد. يك روز خيلي آماده‌اي و مقابل حريف كم‌اشتباه بازي مي‌كني اما عكس اين قضيه هم هست چرا كه اختلاف زيادي بين تيم‌ها نيست.
 

 

دیدگاه شما در مورد : مهدوی: آمریکایی ها هم تلاش میکنند که ما صعود کنیم!

 مهدوی: آمریکایی ها هم تلاش میکنند که ما صعود کنیم!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS