امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 21:59:59
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21426

تاریخ انتشار : 12/04/1394 - 07:35

چه خبر از کتاب های جدید

جویباران ـ

به گزارش پارسینه

چند کتاب داستانی تازه منتشر شد.

 «پلنگ‌های کافکا» نوشته موآسیر اسکلیر با ترجمه ناصر غیاثی، «راه‌های برگشتن به خانه» نوشته آله‌خاندرو سامبرا با ترجمه ونداد جلیلی‌، «نُه مرگ» نوشته هادی معصوم‌دوست و «بی‌سوادی که حساب و کتاب سرش می‌شد» نوشته یوناس یوناسون با ترجمه حسین تهرانی‌ کتاب‌هایی هستند که به تازگی به چاپ رسیده‌اند. سه کتاب اول در نشر چشمه و کتاب آخر در نشر چرخ منتشر شده است.

**

«پلنگ‌های کافکا» نوشته موآسیر اسکلیر با ترجمه ناصر غیاثی برنده جایزه ادبیات سائوپائولو 2009 و 2010 در 111 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و قیمت 8500 تومان به چاپ رسیده است.

کتاب

در ابتدای کتاب در معرفی موآسیر اسکلیر عنوان شده است: «موآسیر جیمی اسکلیر نویسنده‌ برزیلی به سال 1937 در پورتوآلگری به دنیا آمد و 2011 در همان شهر از دنیا رفت. او از مشهورترین نویسندگان برزیل است و رمان‌ها و مجموعه داستان‌های او به زبان‌های بسیاری ترجمه شده. در کنار جوایز متعددی که به او تعلق گرفت،‌ باید از جایزه‌ ادبیات برزیل نام برد که چهاربار نصیبش شد.

**

کتاب «راه‌های برگشتن به خانه» نوشته آله‌خاندرو سامبرا با ترجمه ونداد جلیلی‌ برنده جایزه ادبیات سائوپائولو 2009 و 2010 در 145 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و قیمت 10هزار تومان به چاپ رسیده است.

کتاب

در معرفی آله‌خاندرو سامبرا می خوانیم: «آله‌خاندرو سامبرا شاعر‌، نویسنده و منتقد ادبی شیلیایی‌، سال 1975 در سانتیاگو به دنیا آمد. او پیش از این دو رمان به نام‌های زندگی خصوصی درختان و بونسای نوشته است که جایزه‌ منتقدان ادبی شیلی را زیر عنوان بهترین رمان کسب کرد.

آله‌خاندرو سامبرا را در شمار بهترین نویسندگان اسپانیایی‌زبان و یکی از اعضای «بوگوتا 39»، فهرست برترین نویسندگان جوان آمریکای لاتین که در زمان انتخاب زیر سی و نه سال داشته‌اند‌، منظور کرده‌اند.»

**

رمان طنز «بی‌سوادی که حساب و کتاب سرش می‌شد» نوشته یوناس یوناسون با ترجمه حسین تهرانی‌ در 428 صفحه با شمارگان 1200 نسخه و قیمت 32 هزار تومان به چاپ رسیده است.

کتاب

در آغاز کتاب می‌خوانیم: «از لحاظ آماری‌، احتمال این که فرد بی‌سوادی در سووتو دهه‌ هفتاد رشد کند و روزی در یک ماشین‌، کنار پادشاه سوئد و نخست‌وزیر این کشور بنشیند، یک به چهل و نه میلیارد و هفتصد و شصت و شش میلیون و دویست و دوازده هزار و هشتصد و ده است.

و آن هم براساس محاسبات همین فرد بی‌سواد.»

**

رمان «نُه مرگ» نوشته هادی معصوم‌دوست در 179 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و قیمت 12 هزار تومان انتشار یافته است.

جمله‌ای که روی جلد کتاب درج شده است: دلم می‌خواست همان جا وسط اتاق روی سنگ‌های داغ بنشینم و به چشم‌های بازمانده‌اش نگاه کنم.

کتاب

 

 

دیدگاه شما در مورد : چه خبر از کتاب های جدید

 چه خبر از کتاب های جدید

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS