امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 16:43:30
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21421

تاریخ انتشار : 12/04/1394 - 07:32

جنگجویان صلیبی به جنگ داعش می روند

جویباران ـ

به گزارش پارسینه

مسیحیان عضو گروهی موسوم به «گردان بابِلی‌ها» (بابلیون) در پایگاه وابسته به نیروی هوایی عراق نزدیک فرودگاه بغداد زیر نظر فرماندهان نیروهای بسیج مردمی که از گروه‌های شیعی تشکیل شده است آموزش می‌بینند.

به گزارش ایسنا، «ابنا» با انتشار تصاویری، در ادامه نوشت: عراقی‌هایی که برخی از آنها صلیب بر روی بدن خود خالکوبی کرده‌اند یا کلمه «یا مریم» به گردن آویخته‌اند، به عنوان نیروی داوطلب مسیحی در پادگانی در بغداد توسط گروه‌های بسیج مردمی برای جنگ با گروه تروریستی داعش آموزش می‌بینند.

«فرانک سمیر» جوان 17 ساله مسیحی در این‌باره گفت: شنیدیم که برای مسیحیان نیز فرصتی برای نبرد به وجود آمده است و همه ما به اینجا آمدیم و داوطلب شدیم.

این جوان کلدانی که ساکن بغداد است و شغل او کارگری است، اظهار کرد: کودکان ما می‌میرند و خانواده‌های ما مهاجرت کرده‌اند. چگونه می‌توانیم بپذیریم بگویند مسیحیان نمی‌جنگند؟ برعکس ما می‌خواهیم در همه جا بجنگیم.

حمله تروریست‌های داعش در ژوئن 2014 و سیطره آنها بر مناطق گسترده‌ای در شمال و غرب عراق موجب شد صدها هزار عراقی از جمله ده‌ها هزار مسیحی به ویژه در شمال این کشور مهاجرت کنند.

حدود 40 داوطلب که برخی از آنها خالکوبی نمادهای مسیحی مانند صلیب، حضرت مریم(س) و مسیح دارند در خصوص استفاده از سلاح و محاصره دشمن آموزش می‌بینند.

این مسیحیان عضو گروهی موسوم به «گردان بابلیها» هستند و در پایگاه وابسته به نیروی هوایی عراق نزدیک فرودگاه بغداد زیر نظر فرماندهان نیروهای بسیج مردمی که از گروه‌های شیعی تشکیل شده است آموزش می‌بینند.

مقامات عراقی پس از فروپاشی یگان‌هایی از ارتش در برابر حمله داعش به بسیج مردمی متوسل شدند و این گروه را که خط حمله جنگ را در بسیاری از درگیری‌ها برای بازپس‌گیری مناطق تحت سیطره داعش شکل می‌دهد ایجاد کردند.

بیشتر داوطلبان این گردان از موصل، بزرگترین شهر شمال عراق و اولین منطقه‌ای که تکفیری‌ها سال گذشته به آن حمله کردند، هستند.

در حمله داعشی‌ها به موصل، این شهر که کلیساهای باستانی آن معروف است برای اولین بار در تاریخ خود خالی از مسیحیان شد و تکفیری‌ها سه راه را پیش پای آنها گذاشته بودند؛ مسلمان شدن، پرداخت جزیه (مالیات و خراج) یا مرگ.

«فارس عیسی» 38 ساله که به عنوان تاجر خودرو در موصل کار می‌کرد، گفت: برای داوطلب شدن به منظور جنگ با داعش تردید نکردم.

وی که لباس نظامی ارتش عراق به تن داشت و صلیب به گردن آویخته بود گفت: به جنگ با داعشی‌ها را تا آزادی موصل و بیرون راندن آنها از همه مناطق عراق ادامه خواهم داد.

آموزش نظامی مسیحیان که به مدت دو هفته طول می‌کشد در محوطه پادگانی که بر دیوارهای آن نمادهای مسیحی و اسلامی از جمله صلیب بزرگ چوپی و پرچم‌های «الله اکبر» و «لا اله الا الله» نصب شده است انجام می‌شود.

داوطلبان با سلاح کلاشنیکف در گروه‌های حدود 10 نفری برای پیشروی به طرف منطقه دشمن و محاصره کردن آنها آموزش می‌بینند.

این داوطلبان در اتاقی در این پادگان که در آن صلیب و تصویر پاپ فرانسیس به اضافه پرچم بسیج مردمی و شعار گردان بابلیها قرار دارد آموزش چگونگی باز و بسته کردن سلاح می‌بینند.

مسئولان این پادگان بدون اینکه آمار دقیقی ارائه کنند، گفتند در حال حاضر این نهمین گروه از «گردان بابلیها» است که آموزش می‌بینند و شمار آنها به صدها مبارز از سراسر عراق می‌رسد.

«ریان الکلدانی» دبیرکل این گردان گفت: هدف اصلی از تشکیل این نیرو، آزادی موصل است. ما در عملیات بازسازی شهر تکریت و جنگ‌های دیگر از جمله بیجی در استان صلاح‌الدین شرکت داشتیم.

وی افزود: مشارکت مبارزان مسیحی در این نبرد تحت فرمان «ابومهدی المهندس» (که از برجسته‌ترین رهبران گروه‌های شیعی به شمار می‌رود و رسماً سمت نایب رئیسی بسیج مردمی را برعهده دارد) خواهد بود.

فرمانده دوم این گردان‌ها که خواست نامش فاش نشود، گفت: صدها مبارز مسیحی درحال حاضر در مناطق مختلف استان صلاح الدین حضور دارند و شمار دیگری نیز مسئولیت حفاظت از کلیساها در استان بغداد را برعهده دارند.

وی تاکید کرد: تلاش برای پذیرش داوطلبان دیگر ادامه دارد که هدف از این آموزش‌ها مبارزه با سازمان تروریستی داعش است.

«حاجی علی» از فرماندهان یکی از گروه‌های شیعی که بر ثبت‌نام داوطلبان نظارت دارد، گفت: این آموزش بر درگیری‌های نزدیک، جنگ نامنظم و جنگ شهری متمرکز است. مسیحیان چشم خود را به موصل و مناطقی که داعش اشغال کرده است دوخته‌اند.

در حالی که این داوطلبان تاکید می‌کنند که موصل هدف اصلی آنهاست، اما جنگ آنها علیه داعش به این شهر محدود نخواهد شد.

«ریمون سلوان» 16 ساله که از الحمدانیه در موصل آواره شده است، با بیان اینکه آزادسازی موصل هدف اصلی ما است، افزود: به مبارزه بر ضد تروریسم را به هرجای عراق که بروند و در هر کجا که باشند ادامه خواهم داد.

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : جنگجویان صلیبی به جنگ داعش می روند

 جنگجویان صلیبی به جنگ داعش می روند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS