امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 02:57:48
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21397

تاریخ انتشار : 12/04/1394 - 07:16

توسط رییس جمهور:

سیاست های کلی برنامه ششم توسعه ابلاغ شد

رئیس‌جمهور در نامه‌ای به رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه را به این سازمان ابلاغ کرد.

جویباران ـ

به گزارش پارسینه به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور سیاست‌های کلی برنامه پنج ساله ششم توسعه مصوب مقام معظم رهبری را برای تهیه برنامه توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با توجه به جهت‌گیری‌های اساسی در این سیاست‌ها و رعایت اولویت‌های مورد تأکید دولت تدبیر و امید، به رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ابلاغ کرد.

متن ابلاغیه حجت‌الاسلام حسن روحانی به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

جناب آقای دکتر نوبخت
معاون محترم رئیس‌جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور

سیاست‌های کلی برنامه پنج ساله ششم توسعه مصوب مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» ابلاغ می‌گردد.

مقتضی است با مدنظر قرار دادن این سیاست‌ها، برنامه توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی پنج ساله طبق اصول 134 و 126 قانون اساسی با مشارکت دستگاه‌های اجرایی،‌ صاحب‌نظران،‌ دانشگاهیان و متخصصین تهیه شود. با توجه به جهت‌گیری‌های اساسی در این سیاست‌ها و رعایت اولویت‌های مورد تأکید در برنامه دولت تدبیر و امید، لایحه تقدیمی به مجلس شورای اسلامی شامل مواردی باشد که برای اجرای برنامه، نیاز به قانون دارد.

بدیهی است دستیابی به اهداف بلندی که در این سیاست‌ها ترسیم شده است، مستلزم طراحی مسیر تحولی است که اقتصاد کشور را با جهشی بی‌سابقه به رشد متوسط 8 درصد در پنج‌ساله سوم دوره چشم‌انداز 20 ساله برساند و این خود نیازمند ایجاد محیط مساعد کسب و کار، توسعه سرمایه‌گذاری داخلی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی و فراهم آمدن فضای فرهنگی و سیاسی مناسب با رویکرد اقتصاد مقاومتی است که بی‌شک با تفضل الهی و همدلی و همکاری مردم و دولت و همه نهادها و قوای دیگر امکان‌پذیر خواهد شد.

لازم است با تشکیل ستاد برنامه، ساز و کار و زمان‌بندی لازم را ارائه نموده و منظماَ پیشرفت کار را به اینجانب گزارش نمائید.

حسن روحانی

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : سیاست های کلی برنامه ششم توسعه ابلاغ شد

 سیاست های کلی برنامه ششم توسعه ابلاغ شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS