امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 21:58:33
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21374

تاریخ انتشار : 11/04/1394 - 17:52

چگونه هوای کولر را خنک‌تر کنیم؟

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان کرمانشاه گفت: افراد می‌توانند با انجام چند کار ساده توان سرمایشی کولر آبی منازل خود را تا حد زیادی افزایش دهند.

جویباران ـ

به گزارش بلاغ، تیمور اکبری با بیان اینکه کولر آبی وسیله سرمایشی مناسب مناطق معتدل و خشک مانند کرمانشاه است، گفت: جهت افزایش بازدهی این وسیله در تولید هوای خنک رعایت برخی نکات ضروری است.

اکبری عوض کردن پوشال کولر را از جمله نکات اصلی در این زمینه عنوان کرد و افزود: تعویض پوشال می‌تواند تاثیر بسیاری در عملکرد کولر آبی داشته باشد.

وی اظهار کرد: همچنین باید پیش از راه‌اندازی کولر آبی سطوح داخلی و کف آن شسته و تمیز شود، زیرا این کار در هوادهی مطلوب کولر تاثیر بسیاری دارد.

اکبری توصیه کرد: افراد در هنگام زدن پمپ آب کولر اجازه دهند پوشال کولر به مدت 15 دقیقه خیس بخورد و بعد کولر را روشن کنند، زیرا پوشال خیس می‌تواند هوای خنکی را در کانال کولر تولید کند.

این مسئول گفت: هنگام نصب کولر باید کوتاهترین فاصله را برای کانال کولر خود در نظر بگیرید، زیرا هر چه کانال کولر کوتاهتر باشد هوای خارج شده از آن نیز خنک‌تر خواهد بود.

اکبری همچنین عایق‌بندی کولر را عامل بسیار موثر در افزایش تولید سرمای کولر دانست و اظهار کرد: هنگام نصب کولر باید سایبانی برای آن در نظر گرفته شود، زیرا این کار علاوه بر محافظت از کولر در برابر نور آفتاب، در خنکای هوای کولر نیز تاثیر بسیاری دارد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان کرمانشاه با بیان اینکه با رعایت این نکات استفاده از دور کُند کولر می‌تواند فضای خانه را تا حد مطلوبی خنک کند، گفت: با رعایت این نکات به هیچ عنوان نیازی به استفاده از دور تند کولر نیست و باید به خاطر داشت که استفاده از دور تند کولر با مصرف بسیار انرژی، بهای برق را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

اکبری همچنین توصیه کرد: افراد به طور مداوم از کولر استفاده نکنند و اجازه دهند در ساعاتی از روز، هوای طبیعی در خانه جریان یابد، زیرا این کار علاوه بر افزایش طول عمر وسیله سرمایشی، بهای برق مصرفی را تا حد زیادی کاهش داده و در سلامت انسان نیز بسیار مفید است.

این مسئول در پایان برق گرفتگی را شایعترین خطر هنگام راه‌اندازی کولر آبی عنوان کرد و افزود: توصیه می‌شود افراد جهت نصب کولر حتما این کار را به متخصصین امر بسپارند و چنانچه خود اصرار بر نصب کولر دارند حتماً قبل از هر اقدام با فازمتر از قطع برق اطمینان حاصل کنند./آ
 

 

 
 
 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : چگونه هوای کولر را خنک‌تر کنیم؟

چگونه هوای کولر را خنک‌تر کنیم؟

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS