امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 18:53:16
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21353

تاریخ انتشار : 11/04/1394 - 17:29

رئیس شورای شهر نکا مطرح کرد

انتقال 422 لیتر درثانیه آب نکا به شهرهای مجاور/ابطال مجوز کشتارگاه، خلاف خواست شورا و مردم

رئیس شورای اسلامی شهر نکا ضمن انتقاد از پیگیری نکردن مسئولان به‌منظور بازگشت مجوز کشتارگاه نکا، از انتقال آب نکا به شهرهای بهشهر و میاندورود انتقاد کرد.

جویباران ـ

به گزارش بلاغ به نقل از نکاآنلاین، محمدرضا غلامی با اشاره به بحران کمبود آب به عنوان مهم‌ترین مشکل و گرفتاری حال حاضر شهروندان نکایی، اظهار کرد: متأسفانه با تصمیم‌گیری‌های مسئولان، روزانه 250 لیتر در ثانیه آب نکا به بهشهر و همچنین 172 لیتر در ثانیه به میاندرود منتقل می‌شود.

وی با اننقاد از قطعی‌های بی‌برنامه آب در شبانه روز، افزود: با این شرایط شهروندان روزانه چندین ساعت با قطعی آب مواجه می‌شوند که حق شهروندان نکایی نیست و مسئولان نباید اینگونه برای نکا تصمیم‌گیری کنند، لذا ما این نسخه را باطل می‌دانیم.

رئیس شورای اسلامی شهر نکا با انتقاد شدید از عملکرد مسئولان در موضوع کشتارگاه صنعتی شرق مازندران، خاطرنشان کرد: شورا به‎عنوان مظهر قدرت و اراده مردم و نماینده بلاواسطه مردم به عنوان پارلمان محلی ضمن انتقاد شدید از عملکرد و تصمیمات بعضی از مدیران که نسبت به ابطال پروانه کشتارگاه نقش داشتند اعلام می‌کنیم آن مدیران در نزد مردم در امتحان خود مردود و رفوزه شده‌اند.

غلامی اضافه کرد: با توجه به ابطال پروانه ساخت کشتارگاه در شهرستان نکا که این امر خلاف خواست و اراده اعضای شورای اسلامی شهر و مردم نکا بوده و قول همکاری جناب آقای مقیمی نماینده محترم در شامگاه دهم اردیبهشت امسال در باغ نبیئی اعلام فرمودند هر کسی تمایل به ساخت و احداث کشتارگاه در نکا داشاته باشد یک روزه برایشان مجوز صادر می‌کنم، آمادگی خود را برای احداث کشتارگاه در مقیاس کوچک جهت رفع مشکل کشتار دام با صدور مجوزات قانونی اعلام نموده‌ایم ولی تاکنون هیچگونه اقدام موثری صورت نگرفته است.

وی در ادامه درباره دریافت حق و سهم عوارض ـ تجمیع عوارض ـ از مراکز صنعتی نکا ازجمله کارخانه سیمان، نیروگاه، سیلو و ... و همچنین آلایندگی ناشی از این مراکز صنعتی مطالبی بیان داشت و گفت: جذب نیروی انسانی در این کارخانجات باید با الویت نکا باشد، حتی مسئله عبور اتوبوس‌های نیروی انسانی شهرهای مجاور از داخل شهر، مردم نکا را رنج می‌دهد، لذا باید کارگروه اشتغال در شهرستان نکا جهت ساماندهی صورت پذیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر نکا در ادامه ضمن بیان مشکلات موجود از جمله ترافیک و شرایط نامناسب ورودی و خروجی شهر، خواستار دلیل تاخیر در احداث تقاطع هم سطح در ابتدای ورودی غربی شهر شد و خاطرنشان کرد: باتوجه این درحالی است که در شهر مجاور در عرض چند سال چندین تقاطع هم سطح و پل‌های رو گذر و زیرگذر راه اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه در چند سال اخیر اداره اصناف هیچگونه طرح و یا برنامه‌ای برای ساماندهی بازار ارائه نداده و شاهد کم کاری اصناف در شهر نکا هستیم، ادامه داد: برای ساماندهی بازار اتاق اصناف باید برای بازار طرح جامع و کامل ارائه نماید تا هم منافع بازار لحاظ شود و هم منافع و جایگاه دستفروشان.

رئیس شورای اسلامی شهر نکا یادآور شد: چراکه جمع کردن دستفروشان به‌صورت صددرصد امکان‌پذیر نیست و با تصمیمات زودهنگام مسئولان گذشته، اشتغال برای خانواده‌های کم‌درآمد، بی‌بضاعت و جوانان غیرشاغل هنوز ایجاد نشده است.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : انتقال 422 لیتر درثانیه آب نکا به شهرهای مجاور/ابطال مجوز کشتارگاه، خلاف خواست شورا و مردم

انتقال 422 لیتر درثانیه آب نکا به شهرهای مجاور/ابطال مجوز کشتارگاه، خلاف خواست شورا و مردم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS