امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 14:40:17
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21330

تاریخ انتشار : 11/04/1394 - 08:05

جنتی:برای خبرگزاری جدید مجوز نمی‌دهیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وجود ۴۶ خبرگزاری در کشور گفت: در این دوره به شش خبرگزاری مجوز دادیم و بنا نداریم دیگر برای تاسیس خبرگزاری جدید مجوزی صادر کنیم.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از خبرگزاری صداوسیما، علی جنتی در مراسم ضیافت افطاری دولت با اصحاب رسانه به کوتاه شدن زمان فرایند صدور مجوز برای نشریات هم اشاره کرد و گفت : قبلا بین 8 تا 10 سال این فرآیند طول می‌کشید اما هم اکنون به طور میانگین این مجوزها ظرف سه ماه صادر می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تاکنون در این دولت هزار و 761 نشریه مجوز گرفته‌اند افزود : جلسات هیات نظارت بر مطبوعات به طور دائمی برگزار می‌شود.

جنتی به تعداد پایگاههای خبری نیز اشاره کرد و گفت: 862 پایگاه خبری داریم که در این دوره به 143 پایگاه خبری مجوز داده‌ایم و آمادگی آن را داریم که برای صدها پایگاه خبری دیگر مجوز صادر کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ما تلاش کردیم به تنوع و تکثر فرهنگی اهمیت ویژه‌ای بدهیم اظهار داشت: برای همین در برخورد با همه رسانه‌ها یکسان عمل کردیم و در حمایت‌های مادی و معنوی و همچنین برخورد با تخلفات رسانه‌ها صرف نظر از اینکه موافق یا مخالف دولت بودند به شکل برابر عمل کردیم.

جنتی افزود: همچنین تلاش کردیم تا همه فعالیت‌های این دوره به شکل الکترونیک باشد، برای همین امروز دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست و همه کارها در سامانه الکترونیک انجام می شود.

یارانه رسانه‌ها  بر اساس  ضوابط پرداخت می شود

وی به ضابطه مند شدن پرداخت یارانه ها هم اشاره کرد و گفت : هم از لحاظ شکل و تیراژ روزنامه ها و هم ازنظر محتوا آنچه باید در مضمون مطبوعات در نظر گرفته می‌شد مورد توجه بوده است، این ضوابط با همکاری خود اصحاب رسانه تدوین شده و یارانه رسانه‌ها نیز بر اساس همین ضوابط پرداخت می شود و جزئیات آن روی سایت وزارت ارشاد قرار می‌گیرد به گونه‌ای که هر نشریه‌ای می‌داند خودش چقدر یارانه گرفته و دیگران چه میزان و با کدام ضابطه یارانه دریافت کرده‌اند، علاوه بر این بحث زیرمیزی و حمایت از یک فرد خاص دیگر مطرح نیست.

وزیر ارشاد گفت: در مورد بازنگری در آیین نامه ها و قوانین، با همکاری رسانه ها این کار انجام شد. همچنین لایحه قانون تبلیغات نیز به دولت داده شده و قرار است به مجلس برود. قانون جامع رسانه نیز در حال تدوین است. همچنین لایحه سازمان نظام صنفی رسانه نیز در حال تدوین است و ما در تدوین آن از همکاری همه اصحاب رسانه استفاده می کنیم.

آئین نامه قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

جنتی  با بیان اینکه قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات طی آیین نامه نوشته و عملیاتی می‌شود تا رسانه‌ها به اطلاعات دستگاه‌ها به راحتی دسترسی داشته باشند، ادامه داد: در این دوره به نهادها و انجمن های صنفی توجه ویژه‌ای شده و برای تشکل‌های صنفی رسانه‌ها، شورای هماهنگی را در نظر گرفته ایم تا در همه فعالیتها از نظر ات آنها استفاده شود.

جنتی با بیان اینکه ما بانک جامعی برای روزنامه نگاران داخلی و رسانه های خارجی داخل کشور تدوین کرده ایم گفت: این بانک جامع روزانه تکمیل می‌شود. همچنین تمهیداتی در نظر گرفته ایم تا نمایندگان نشریات خارجی به راحتی بتوانند به داخل کشور بیایند و اخبار داخلی را پوشش دهند.

دیدگاه شما در مورد : جنتی:برای خبرگزاری جدید مجوز نمی‌دهیم

 جنتی:برای خبرگزاری جدید مجوز نمی‌دهیم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS