امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 19:44:47
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21313

تاریخ انتشار : 11/04/1394 - 07:49

انتقادآیت‌الله‌سبحانی‌ازرواج‌جراحی‌های‌زیبایی

یکی از مراجع تقلید گفت: امروز مردم ما چیزهایی از غربی‌ها یاد می گیرند که جای تاسف دارد، از جمله جراحی بینی است و مردم سعی می‌کنند بینی خود را که آفریده خداست، به شکل غربی‌ها در بیاورند ولی این کار به هیچ عنوان درست نیست.

جویباران ـ

به گزارش پایگاه 598 به نقل از حوزه،آیت‌الله جعفر سبحانی در جلسه تفسیر سوره احزاب در مدرسه علمیه حجتیه قم با اشاره به بیانات قرآن در سوره احزاب پیرامون منافقین اظهار کرد: بنابر نقلی یکی از محققان مصری، سه جز قرآن مختص به آیات مرتبط با منافقان است که بیانگر اهمیت این موضوع در اسلام است.

وی بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) در جنگ احزاب درگیری بسیاری با منافقانی داشتند که در سپاه خود و در میان اهل مدینه حضور داشتند؛ خداوند در آیات سوره احزاب به ذکر ویژگی‌های این منافقان اشاره کرده است، ترسو بودن از جمله ویژگی‌های این منافقان بود زیرا آنها حتی با رفتن احزاب از جنگ نیز می‌ترسیدند و جرات نمی‌کردند در شهر بیایند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: این افراد به خاطر اینکه اعتمادی به خدا نداشتند، خصلت‌های مذکور را پیدا کرده بودند و به قول امام علی(ع) افرادی که دارای سه خصلت بخل، حرص و ترس زیاد هستند به همین علت است که به این دام می‌افتند.

وی گفت: البته نباید از نظر دور داشت که این سه خصلت به خودی خود و در حد کم صفات بدی نیستند زیرا موجب حرکت در انسان می‌شوند و یا از مرگ انسان و آسیب دیدن وی جلوگیری می‌کنند، ولی همه این صفات باید در حد اعتدال باشد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: این آیات سوره احزاب در خصوص همین رفتار منافقانه سخن به میان آورده و در خصوص آنها بیان می‌کند که این افراد به اندازه‌ای ترسیده بودند که اگر دوباره این سپاه بر می گشت قطعاً اعرابی(بیابان‌گرد) شده و به دامان بیابان فرار می‌کردند.

وی افزود: این افراد به دلیل همین ترس و بی ایمانی و بی علاقگی که به خدا، پیامبر(ص) و جهاد داشتند می ترسیدند؛ مثل آمریکایی‌ها و انگلیسی‌هایی که در روزهای نخستین پس از اشغال ایران در ماه رمضان از صدای بوق و سنج و آهن پاره‌هایی که مردم شب‌ها برای بیدار شدن دیگران در هنگام سحر به صدا در می‌آوردند می‌ترسیدند و گمان می‌کردند که آلمان‌ها دوباره حمله کرده‌اند.

آیت‌الله سبحانی ادامه داد: قرآن در جای دیگر می‌فرماید این منافقان وقتی که به دامان بیابان هم پناه بردند از مدینه خبر می‌گرفتند و جویای نتایج جنگ و پیروزی و شکست خورده‌های جنگ می‌شدند؛ آنها نه به جنگ رفتند و نه حاضر شدند در پناهگاه‌های پشت خندق نگهبانی دهند.

وی با اشاره به آیه «اسوه حسنه» بیان کرد: قرآن و خداوند ما را به اسوه و الگوگیری از پیامبر اکرم(ص) سوق داده و ما باید به ایشان تاسی کنیم؛ ولی متاسفانه غربی‌ها در ایران و جوامع اسلامی الگو سازی می‌کنند، آنها در قدیم هم با عناوین مختلف در ایران الگوسازی می‌کردند ولی امروز شیوه آنها تغییر کرده است.

این مرجع تقلید یادآورشد: خداوند در قرآن بیان کرده، پیامبر اکرم(ص) اسوه و الگوی تمام دوران‌ها است و به همین خاطر ما هم باید در هر عصری الگوهایی خوبی که در این مسیر حرکت کرده‌اند را برای خود انتخاب کنیم؛ امام علی(ع) فرمودند که در جنگ احد نزدیک ترین فرد به دشمن، پیامبر اکرم(ص) بود و هر وقت شری ما را می‌گرفت به وسیله پیامبر(ص) در مقابل خود سپر قرار می‌دادیم؛ پیامبر(ص) فرمانده بود ولی از همه یاران به دشمن نزدیک‌تر بود.

وی در پایان یادآور شد: امام راحل در حوزه یک الگوی تمام معنا برای طلاب بود زیرا برنامه و نظم و عبادت خالصانه و پرشوری و علمیت و تقوای ایشان مثال زدنی بود.

وی گفت: متاسفانه امروز مردم ما چیزهایی از غربی‌ها یاد می‌گیرند که جای تاسف دارد از جمله آنها این است که اخیرا جراحی‌ بینی مد شده و مردم سعی می‌کنند بینی خود را که آفریده خداست به شکل غربی‌ها در بیاورند لذا این کار به هیچ عنوان درست نیست.

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : انتقادآیت‌الله‌سبحانی‌ازرواج‌جراحی‌های‌زیبایی

 انتقادآیت‌الله‌سبحانی‌ازرواج‌جراحی‌های‌زیبایی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS