امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 07:14:30
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21299

تاریخ انتشار : 11/04/1394 - 07:33

بر اساس اعلام کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل:

کاهش شدید جذب سرمایه گذاری خارجی در دولت تدبیر و امید! +نمودار

پس از توافق ژنو، مسئولان اعلام کردند شرایط برای همکاری تجاری و اقتصادی ایران با دیگر کشورها به مراتب بهبود خواهد یافت. اما این گزارش نشان می‌دهد به رغم اتخاذ سیاست‌های هماهنگ با سرمایه‌گذاری خارجی و ارتباطات نزدیک با قدرت‌های بزرگ اقتصادی جهان، عملا وضعیت سرمایه‌گذاری خارجی در کشور نسبت به دوره‌های گذشته افت چشمگیری پیدا کرده است!

جویباران ـ

به گزارش سرویس اقتصادی پایگاه 598، بر اساس اعلام کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (آنکتاد) در نخستین سال اجرای توافق ژنو، سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به میزان ۲ میلیارد و ۱۰۵ میلیون دلار بوده که بیانگر کاهش ۳۱ درصدی است. همچنین در این زمینه رتبه ایران در رده بندی جهانی ۱۴ پله سقوط کرد.

پس از توافق ژنو، مسئولان اعلام کردند شرایط برای همکاری تجاری و اقتصادی ایران با  دیگر کشورها به مراتب بهبود خواهد یافت. اما این گزارش نشان می‌دهد به رغم اتخاذ سیاست‌های هماهنگ با سرمایه‌گذاری خارجی و ارتباطات نزدیک با قدرت‌های بزرگ اقتصادی جهان، عملا وضعیت سرمایه‌گذاری خارجی در کشور نسبت به دوره‌های گذشته افت چشمگیری پیدا کرده است!
 

 
بر اساس این گزارش ایران از نظر میزان جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال 2014 در رده بندی جهانی 14 پله نزول نسبت به سال قبل از آن نزول داشته است. رتبه ایران از نظر میزان جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال 2013، 57 اعلام شده بود اما در پی کاهش شدید سرمایه گذاری خارجی در ایران رتبه ایران از این نظر در سال 2014 به 71 تنزل پیدا کرده است.

بر این اساس 70 کشور جهان سرمایه گذاری خارجی بیشتری نسبت به ایران در سال 2014 جذب کرده اند که برخی کشورهای آفریقایی نیز در این گروه قرار دارند.

کشور آفریقایی کنگو در سال میلادی گذشته 5.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کرده که این رقم بیش از 2 برابر میزان سرمایه گذاری خارجی جذب شده توسط ایران بوده است. غنا نیز در این سال 3.3 میلیارد دلار، و تانزانیا نیز 2.1 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کرده اند که بیشتر از ایران بوده است.
 
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : کاهش شدید جذب سرمایه گذاری خارجی در دولت تدبیر و امید! +نمودار

 کاهش شدید جذب سرمایه گذاری خارجی در دولت تدبیر و امید! +نمودار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS