امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 05:48:09
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21198

تاریخ انتشار : 10/04/1394 - 07:23

رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز:

پتانسیل بالای صنعت کفش در اشتغال‌زایی

رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز با بیان اینکه صنعت کفش ایران پتانسیل بالایی در اشتغال زایی دارد، گفت: رکود داخلی و دست اندازهای بی شمار در مسیر صادرات عامل مهم رکود صنعت کفش در ایران است.

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا رسول شجری در گفت وگو با «رازق»، با بررسی وضعیت اقتصاد کشور، اظهار کرد: ایران به دلیل رکود شدید در شرایط اقتصادی فعلی مشکلات و اشکالات متعددی در ساختار اقتصاد دارد و دولت تدبیر و امید به تنهایی نمی تواند این مشکلات را حل و فضای اقتصاد کشور را از خلأها پاک کند .


وی با بیان اینکه صنعت کفش با 50 درصد ظرفیت سالانه فعالیت می کند، افزود: صنعت کفش از جمله صنایعی است که در شرایط فعلی اقتصاد کشور با وجور رکود آسیب های جدی دیده است و در کنار سایر صنایع خلاء های بزرگی با ساختار زیر بنایی را در اقتصاد بیمار ایران لمس کرده است .
 

شرایط بد صادرات عامل مهم رکود صنعت کفش
رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز رکود داخلی و تولید مازاد بر مصرف داخل و دست انداز های بی شمار در مسیر صادرات کفش به خارج از مرز های کشور را عامل مهم رکود در صنعت کفش برشمرد و اضافه کرد: صادرات کفش به عنوان یکی از شاخه های اقتصادی در رونق اقتصاد صنعت کفش ساختار مناسبی ندارد .

شجری قاچاق کفش های بی کیفیت چینی به کشور را رد کرد و گفت: مدتی است که کفش های چینی نتوانسته اند به بازار ایران راه یابند .
 

تحول در ساختار ارزی کشور دامنه ورود کفش چینی را به کشور را محدود کرد
وی تحول در ساختار ارزی کشور را عامل اصلی محدودیت در جریان ورود کفش های چینی به بازار دانست و از ورود کفش های خارجی با برند های متنوع در رقابت با کفش های چینی و پیروزی در این راستا در بازار کفش داخلی خبرداد.

وی تصریح کرد: تغییر و تحول در ساختار ارزی در بدنه سیستم پولی بانکی کشور استقبال از واردات کفش های چینی و انتقال آنها به بازار این صنعت در کشور را بسیار کم کرده است .
 

حمایت از کفش و کارگر ایرانی مستلزم ساماندهی صنعت کفش
رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز در تشریح ابعاد مختلف حمایت از کفش ایرانی، اضافه کرد: حمایت از این صنعت مستلزم ساماندهی آن از سوی دولت تدبیر و امید است و دولت مردان در این راستا باید نگاه ویژه ای به صنعت کفش، این صنعت اشتغال زا در ابعاد مالی و تخصیص اعتبارداشته باشند.

پتانسیل بالای صنعت کفش در اشتغال زایی
شجری با اشاره به حمایت های خاص وزیر صنعت و معدن و تجارت از صنعت کفش، ابراز کرد: مشکلات و خلاء ها در صنعت کفش بی شمار است و این فراوانی کمبود ها باعث شده تا خدمات حمایتی دولت مردان از صنعت کشور، این صنعت مهم در ریشه کنی معضل بیکاری در ایران به چشم نیاید .

رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز در پایان خاطرنشان کرد: دولت با حمایت هایی که از این صنعت در ابعاد مختلف دارد ، باید صنعت کفش را برای ادامه حیات در مجموعه صنایع کشور سر پا نگه دارد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : پتانسیل بالای صنعت کفش در اشتغال‌زایی

پتانسیل بالای صنعت کفش در اشتغال‌زایی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS