امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 04:41:46
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21188

تاریخ انتشار : 09/04/1394 - 17:37

مزیت‌های کمتر دیده شده شبکه‌های اجتماعی

جدا از مضراتی که در اثر عدم استفاده صحیح ازشبکه‌های اجتماعی نصیب ما می‌شود؛ هر یک از شبکه های اجتماعی دارای اهداف و امکاناتی است که تا حدی منحصر به فرد است و ما به آنها توجه نمی‌کنیم.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

هر یک از شبکه های اجتماعی دارای اهداف و امکاناتی است که تا حدی منحصر به فرد است. آن طور که به نظر می‌رسد، هدف مشترک همه آن‌ها یک چیز است؛ کمک به افراد برای راحت‌تر برقرار کردن ارتباط با دیگران. در این گزارش، برخی مزایای استفاده از این نوع شبکه ها را بیان می‌کنیم که شاید کمتر مورد استفاده کاربران ایرانی قرار گرفته است.

* نخستین مزیت شبکه های اجتماعی این است که عضویت در بسیاری از آن ها رایگان است. هر شخص می‌تواند با دوستان و اعضای خانواده یا فامیل و حتی دوستان قدیمی‌تر خود ارتباط برقرار کند. این شبکه‌ها به شما کمک می‌کند تا روابط اجتماعی ارزشمندی را ایجاد کنید؛ مانند دوستی‌های هدفمند و طولانی مدت به‌واسطه گروه‌ها یا سلایق مشابه و مشترک. مــی‌تــوانــیـد با کســـانی کــه دارای سلایق و ویژگی های مشترک با شما هستند، از طریق عضویت در گروه‌ها و جلسات گروهی مشارکت داشته باشید.

* در ایـــن نـوع شــبــکه‌هـا دانــشـــجــویـان مــی‌تــوانند دیـدگـاه ها و نظـرات خود را با دیگر هــم کلاســی‌هــای خــود در میان بگذارنــد. همــچــنیــن می‌توانند در حل و تبادل مســائـل و موضــوعـــات درســی به هــم کـــمــک کننــد یــا دربــاره موضــوعـــات مختـــلف و دشوار آن، با استادان خود به بحث و تبادل نظر بپردازند.

* از آن جا که بیشتر شبکه‌های اجتماعی دارای چت روم (اتاق های گفت وگو) و میزگردهای زنده و همزمان هستند، هر کسی می‌تواند بدون دلهره و اضطراب با افراد دیگر گفت وگو کند؛ به ویژه برای افرادی که از نظر اجتماعی گوشه گیر یا خجالتی هستند، این شیوه به آن ها در بهبود بخشیدن به روابط شان و ایجاد دوستی‌های جدید کمک می‌کند.هنرمندان به راحتی می‌توانند امکانات و تجهیزات شنیداری خود را تهیه کنند و با طرفداران و دوستداران خود در ارتباط باشند. طرفداران هم می‌توانند از طریق همین شبکه‌های اجتماعی، اطلاعاتی درباره آثار آینده هنرمندان مورد علاقه خود یا برنامه های زنده و ... کسب کنند/م

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : مزیت‌های کمتر دیده شده شبکه‌های اجتماعی

مزیت‌های کمتر دیده شده شبکه‌های اجتماعی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS