امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 17:41:20
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21180

تاریخ انتشار : 09/04/1394 - 17:31

مردان سیگاری از این بیماری جان سالم بدر نمی برند

استعمال سیگار به جز ابتلای افراد به انواع بیماریهای قلبی و عروقی به پوکی استخوان،انواع سکته ها و بالا رفتن فشار خون می تواند سبب ابتلا به نوع خاصی از سرطان در مردان شود و حتی سبب بازگشت مجدد سرطان پس از انجام درمان های رایج مبارزه با سرطان و مرگ نیز شود.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

بر اساس جدیدترین تحقیقات، استعمال سیگار یک رابطه مستقیم با ابتلا به سرطان پروستات در مردان دارد.


گفتنی است ،حتی مردانی که استعمال سیگار را ترک کرده اند دو برابر بیشتر از سایر افراد امکان دارد به سرطان پروستات مبتلا شود.

بررسی ها نشان می دهند، بر اساس جدیدترین تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه Meduni وین و بیمارستان دانشگاه پزشکی بازل سوئیس که در مجله بین المللی اورولوژی اروپا منتشر شده است یک رابطه مستقیم بین استعمال سیگار و ابتلا به سرطان پروستات وجود دارد.

در عین حال پزشکان به افراد مبتلا به سرطان پروستات اکیداً توصیه می کنند از استعمال سیگار اجتناب کنند و همینطور از تماس با دود سیگار نیز پرهیز کنند.

این نتایج حاصل تحقیقات شش مرکز تحقیقاتی سرطان بین المللی بر روی 7191 فرد مبتلا به سرطان پروستات است که مورد عمل جراحی در فاصله سالهای 2000 تا 2011 قرار گرفته اند.

بر اساس بررسی ها، حتی افرادی که سیگار را ترک کرده احتمال بازگشت سرطان یا گسترش آن در بدن آنها 2 برابر بیشتر از افراد عادی است.

کارشناسان اذعان کرده اند که هنوز به درستی چرایی رابطه بین سیگار کشیدن و ابتلا یا بازگشت بیماری سرطان وجود ندارد اما با این وجود استعمال سیگار می تواند خطر مرگ را برای این دسته از افراد به وجود آورد.

در یک تحقیق همسوی دیگر نیز که توسط پژوهشگران موسسه بهداشت عمومی دانشگاه ها هاروارد و دانشگاه کالیفرنیا صورت گرفته است نتایج مشابهی در خصوص مرگ بیشتر مردان در اثر ابتلا به سرطان پروستات به نسبت مردان غیر سیگاری بدست آمده است که در مجله انجمن پزشکی آمریکا JAMA به چاپ رسیده است.

استعمال سیگار همچنین می تواند مردان را در معرفی خطر ابتلا به انواع بیماری های مزمن و مرگبار دیگر نیز قراردهد./آ
 
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : مردان سیگاری از این بیماری جان سالم بدر نمی برند

مردان سیگاری از این بیماری جان سالم بدر نمی برند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS