امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 03:39:50
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21104

تاریخ انتشار : 09/04/1394 - 08:10

بازار خودرو هم چنان در رکود

یک فعال بازار خرید و فروش خودرو در خیابان کارگر با بیان آنکه رکود بازار خرید و فروش خودروهای داخلی و خارجی از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده و هنوز ادامه دارد، گفت: با وجود آغاز فصل تابستان و بهبود این بازار در گذشته، اما بازار خودرو نه تنها از رکود خارج نشده بلکه این روند نزولی ادامه داشته به طوری که اکنون بازار خودرو بدون خریدار و مشتری مانده است.

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از مهر، مهدی رضایی روز دوشنبه افزود: در صورتی که میزان خرید و فروش خودرو را بخواهیم با مدت مشابه سال قبل مقایسه کنیم، هم اکنون میزان معاملات خودرو سواری به کمتر از ۱۰ درصد سال قبل کاهش یافته است.


وی قیمت یک دستگاه سواری تیبا را در بازار ۲۴ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هاچ بک این سواری اکنون ۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

به گفته این فعال بازار خودرو، قیمت سراتو دنده ای سایپا در بازار حدود ۷۵ میلیون تومان است و قیمت اتوماتیک آن نیز به ۹۱ میلیون تومان رسیده در حالی که این خودروها بیش از این دو تا سه میلیون گرانتر فروخته می شدند.

رضایی در خصوص قیمت برخی از خودروهای چینی در بازار ایران نیز گفت: با اینکه این خودروها در بازار مشتریان کمی دارند اما یک دستگاه خودرو سواری جی پنج اتوماتیک ۵۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و دنده ای آن ۴۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می روند و مدل اس ۵ شاسی بلند آن در بازار ۸۱ میلیون تومان و با سود مشارکتی ۷۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
یک نمایشگاه دار خیابان جمهوری تهران نیز با تایید وجود رکود در بازار خودرو، گفت: با وجود افزایش وام خرید خودرو به ۱۵ میلیون تومان نیز رونقی در این بازار ایجاد نشده به طوری که بازار خرید و فروش خودرو در حال حاضر روبه تعطیلی گذاشته است.

وی با بیان آنکه با افزایش سقف تسهیلات خرید خودرو به ۱۵ میلیون تومان تاثیری بر بازار معاملات خرید خودروهای داخلی نداشته است، گفت: نمایشگاه داران همچنان منتظر نتایج مذاکرات ایران با گروه ۵ +۱ هستند تا شاید با توافق طرفین بازار کالاهای ایرانی بار دیگر به شرایط رونق برگردد.

حسن شفیعی افزود: در حالی که قیمت کارخانه ۲۰۶ تیپ ۵ حدود ۳۶ میلیون ۷۰۰ هزار تومان است، هم اکنون این خودرو در بازار ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده، اما خریداری ندارد.

وی تصریح کرد: قیمت کارخانه ۲۰۶ تیپ ۲ هم اکنون ۳۲ میلیون ۸۰۰ هزار تومان است اما نبود خریدار سبب شده قیمت این خودرو سواری که پیش از این خریداران زیادی داشت به کمتر از ۳۲ میلیون تومان معامله شود.

شفیعی قیمت خودرو سمند ال ایکس را ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با وجودی که بسیاری از پیش خریداران خودرو حاضرند خودروهای خود را کمتر از قیمت کارخانه به خریداران عرضه کنند اما آنها نیز مشتری ندارند.

یکی دیگر از فعالان این بازار می گوید: رکود بازار خرید و فروش خودروهای سواری بسیاری از نمایشگاه داران را بیکار کرده به طوری که بسیاری از فعالان این بازار تنها چند ساعت در نمایشگاه حضور پیدا می کنند.

حاج کمال عزیزی قناد با بیان آنکه هم اکنون قیمت برخی از خودروهای داخلی در بازار با قیمت کارخانه آن برابر نیست، افزود: نبود مشتری و رکود حاکم بر بازار سبب شده قیمت برخی از خودروهای داخلی صفر کیلومتر کمتر از قیمت کارخانه عرضه شود، اما باز هم این خودروها خریدار ندارند.

وی تصریح کرد: طی دو دهه گذشته بازار خودرو شاهد چنین رکودی نبوده است و در ماه های اخیر هزینه نمایشگاه داران بیش از درآمدهای آنان بوده است.

به گفته این فعال بازار خرید و فروش خودروهای سواری، هم اکنون پراید ۱۳۱ کارتکس در بازار ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد و ارزش پراید ۱۳۲ حدود ۲۰ میلیون تومان است و قیمت سواری ۴۰۵ که چندی پیش بالای ۳۰ میلیون تومان بود در حال حاضر ۲۹ میلیون تومان ارزشگذاری شده است.

وی یادآورشد: در حال حاضر هر دستگاه پژو پارس سال کارتکس در بازار ۳۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و قیمت این خودرو با موتور جدید تیپ ۵ حدود ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان ارزشگذاری شده است.

وی با اشاره به قیمت خودروی سواری ال ۹۰ در بازار اظهار داشت: قیمت صفر این مدل تولید پارس خودرو در بازار ۴۳ میلیون تومان و قیمت ایران خودرویی آن ۴۲ میلیون تومان است و هم اکنون مدل اتوماتیک آن نیز در بازار ۵۴ میلیون تومان قیمت دارد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : بازار خودرو هم چنان در رکود

بازار خودرو هم چنان در رکود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS