امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 07:43:29
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21100

تاریخ انتشار : 09/04/1394 - 08:07

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد؛

وضعیت نامعلوم نرخ تورم در آینده

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به کاهش نرخ تورم در چند ساله اخیر گفت:دولت تلاش های فراوان برای کاهش نرخ تورم کرده است اما در بحث رکود آمار قابل قبولی نمیتوان ارائه داد.

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، غلامحسین شیری علی آبادی در گفت و گو با «رازق»، با اشاره به افزایش یک دهم درصدی نرخ تورم در خرداد ماه سال جاری، اظهار کرد: در حال حاضر نمیتوان راجع به آینده اظهار نظر کرد که این میزان تغییر نرخ می تواند مقدمه ای برای افزایش تورم باشد یا خیر؟!

وی با اشاره به تلاش دولت یازدهم در کنترل نرخ تورم، افزود: دولت در کنترل نرخ تورم تلاش های فراوانی انجام داده است اما در خصوص رکود،آن بخش مطلوبی که مد نظر مجلس و دولت است را نتوانسته عملی کند و  نمیتوان آمار قابل قبولی از این وضعیت به مردم ارائه داد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب لایحه خروج از رکود و حمایت از تولید داخلی که توسط شورای نگهبان تایید و به تصویب رسیده است ابراز امیدواری کرد و گفت: با ابلاغ آیین نامه های احرایی این مصوبه وضع اقتصاد و تولید کشور بهبود می یابد.

شیری تصریح کرد: باتوجه به رکود و عدم اشتغالزایی لازم شاید مردم این کاهش تورم را در زندگی خود حس نکنند و زمانی این موضوع در جامعه نمایان می شود که مشکل بیکاری و رکود از بین برود و چرخ صنعت گران و تولید کننده ها به راه بیفتد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص افزایش قیمت لبنیات در بازار، بیان کرد: این افزایش قیمت با هماهنگی دولت انجام شده است و مطمئنا بر قیمت کالا های مشابه هم اثر گذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه بهتر بود تا دولت به جای این افزایش قیمت یارانه دامداران را افزایش می داد، بیان کرد: این امر حمایت از دامدار و بالا رفتن سرانه مصرف لبنیات در کشور را به دنبال داشت.

علی آبادی در خصوص عدم حمایت از تولیدات داخلی، اظهار کرد: یکی از راه های دستیابی به اقتصاد مقاومتی کاهش واردات، مخصوصا واردات کالاهای لوکس و صرفا مصرفی است که باید با مدیریت صحیح از میزان واردات کاسته و به تولید داخل توجه بیشتری کرد.

وی با بیان اینکه این امر مستلزم فرهنگ سازی و تبلیغات رسانه ها برای مصرف کالاهای داخلی است، تصریح کرد: صادرات غیر نفتی در بهبود وضعیت کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه در اقتصاد بدون نفت صرفا نباید بر دریافت مالیات از مردم تأکید کرد، گفت: در این راستا باید به افزایش تولیدات داخلی و صادرات کالا تکیه کنیم.

شیری با بیان اینکه تراز بازرگانی ایران رو به افزایش است، اظهار کرد: باید روز به روز مقدار صادرات غیر نفتی ما از میزان وارداتمان بیشتر شود تا وضع کنونی اقتصاد و اشتغال در کشور را ریشه کن کنیم.

وی در مورد انتقال پایتخت سیاسی و اداری کشور، گفت: این قانون مدتی است که در مجلس به تصویب رسیده است و از لحاظ عملی کار بسیار دشوار و پیچیده ای است که نیاز به مطالعات و بررسی های فراوان دارد .

شیری خاطرنشان کرد: دولت و مجلس در این طرح پیش قدم شده اند اما تا زمان اجرایی شدن فاصله زیادی دارد و اکنون راجع به مزیت ها و نقایص آن نمیتوان اظهار نظر کرد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : وضعیت نامعلوم نرخ تورم در آینده

وضعیت نامعلوم نرخ تورم در آینده

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS