امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 23:23:31
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21099

تاریخ انتشار : 09/04/1394 - 08:06

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

فساد و ضعف مدیریتی، دلیل اصلی رکود/استانی شدن انتخابات موجبات حضور افراد رانتی را فراهم می‌کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه استانی شدن انتخابات فاصله‌ی بین مردم و نمایندگان را افزایش خواهد داد، ابراز کرد: در صورت تایید این طرح، فضا برای حضور افراد رانتی و دارای تفکر عثمانی مهیا خواهد شد.

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، شهروز افخمی در گفتگو با خبرنگار آناج، با انتقاد از استانی شدن انتخابات مجلس، اظهار کرد: در صورت تایید این طرح توسط شورای نگهبان در حق مردم شهرستانهای کم جمعیت اجحاف شده و آنان مغبون اصلی خواهند بود.

با استانی شدن انتخابات مشکلات حل نخواهد شد/نامزدهایی که به مردم وعده‌ی دروغین دادند

وی ادامه داد: نمایندگان موافق با این طرح به دلیل مراجعات صنفی و مردمی برای اخذ وام و اشتغال، این طرح را تصویب کردند، رسیدگی به کارهای جزئی توسط نمایندگان و برخی درخواست‌های بیجا از نمایندگان مجلس واقعیتی است که باید پذیرفت ولی راهکار حل این معظل استانی شدن انتخابات نمی‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: تا زمان مجلس سوم فضای پارلمان مساعد بود اما از زمان مجلس چهارم، کاندیداهای انتخاباتی با دادن وعده‌های دروغ بدعتی ایجاد کردند که این روند ادامه یافت، نامزدهایی که با پشتوانه‌های نامشروع پا بر عرصه انتخابات گذاشتند موجبات درخواست‌هایی را فراهم کردند که به هیچ وجه امکان تحقق آن میسر نبود.

استانی شدن انتخابات فاصله‌ی بین مردم و نمایندگان را افزایش می‌دهد/کوتاهی دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه استانی شدن انتخابات فاصله‌ی بین مردم و نمایندگان را افزایش خواهد داد، ابراز کرد: در صورت تایید این طرح، فضا برای حضور افراد رانتی و دارای تفکر عثمانی مهیا خواهد شد، در واقع کسانی که دارای پشتوانه مالی قوی‌تری هستند شانس بیشتری برای بهارستانی شدن خواهند داشت.

وی افزود: برای حل معظلات فعلی، با استانی شدن انتخابات تنها صورت مسئله پاک خواهد شد و شاید شرایط بدتر از وضعیت کنونی شود. ما باید ایرادات را شناسایی و برطرف کنیم تا به مسیر اصلی و وظایف نمایندگی بازگردیم.

وی در ادامه با اعلام نارضایتی از مدیریت اقتصاد در کشور، تصریح کرد: علی‌رغم تاکید مقام معظم رهبری برای اجرا کردن مفاد اقتصاد مقاومتی و عدم وابستگی به نفت، تاکنون دولت اقدام قابل توجهی در این باره انجام نداده است.

ضعف مدیریتی، رکود اقتصادی را در کشور حاکم کرده است/تعطیلی 5 هزار واحد صنعتی در استان

افخمی، با اشاره به عدم اجرای اقتصاد اسلامی در بدنه‌ی دولت، عنوان کرد: جمعیت در حال افزایش است و در چنین وضعیتی درصد تقاضای اشتغال بالا می‌رود، باید قبول کنیم ضعف مدیریتی باعث رکود اقتصادی و عدم توسعه است.

وی اذعان کرد: استان آذربایجان‌شرقی بالغ بر هزار واحد صنعتی را در خود جای داده بود اما در حال حاضر پنج هزار از آن واحدها تعطیل شده است، واحدهای باقیمانده نیز زیر 50 درصد فعالیت می‌کنند، ما اصلا در استان واحد بزرگ نداریم.

وی اضافه کرد: در منطقه ی آزاد تجاری ارس چندین سوله‌ی خالی وجود دارد، بهره‌وری ما از ظرفیت‌ها پایین است و با مرور زمان کالای خارجی در رقابت بازار بر کالای داخلی ارجحیت دارد، اکنون اجناس چینی و ترکیه بیشترین فروش خود را در بازار ایران دارد.

واردات بی‌رویه کمر تولید ملی را شکسته است

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه کشور به علت گسترش مناطق آزاد تجاری در آستانه‌ی انفجار است، توضیح داد: صدور کارت‌های بازرگانی متعدد به افراد سودجو زمینه را برای واردات بی‌رویه فراهم کرده است، از طرفی نیز واردات 17 میلیارد دلاری از طریق قاچاق کمر اقتصاد ملی را شکسته است.

وی تاکید کرد: فساد مدیریتی حاکم در کشور، اجازه‌ی پیشرفت را به تولیدکنندگان داخلی نمی‌دهد، موسسه‌های مالی با عنوان‌های مقدس و فروشگاه‌هایی مثل شاهد، دشمنان اقتصاد داخلی هستند.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : فساد و ضعف مدیریتی، دلیل اصلی رکود/استانی شدن انتخابات موجبات حضور افراد رانتی را فراهم می‌کند

فساد و ضعف مدیریتی، دلیل اصلی رکود/استانی شدن انتخابات موجبات حضور افراد رانتی را فراهم می‌کند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS