امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 05:03:49
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21078

تاریخ انتشار : 08/04/1394 - 18:19

چگونه یک راهنمای تور خوب باشیم؟

یک راهنمای خوب از ملاقات با افراد جدید لذت می برد. بی تردید، شما ارتباط گرمی با تمامی گردشگرانی که میزبانی آنها را بر عهده دارید، نخواهید داشت، اما افراد خوبی که ملاقات می کنید در خاطر شما باقی می مانند.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

شاید تصور کنید یک راهنمای تور خوب باید دارای مدرک دکترای تاریخ هنر و یا خانواده ای که قدمت حضور آنها در یک منطقه به هفت نسل پیش باز می گردد، باشد. اما اگر در حال حاضر این مطلب را مطالعه می کنید بهترین ویژگی برای مبدل شدن به یک راهنمای تور خوب را در اختیار دارید: کنجکاوی. یک راهنمای خوب درباره محیط اطراف خود کنجکاو بوده و علاقمند به یادگیری چیزهای جدید است. وی درباره ملاقات با افراد جدید کنجکاو است. افزون بر کنجکاوی، سه ویژگی دیگر که می توانند شما را به یک راهنمای خوب مبدل سازند شامل موارد زیر می شوند:

یک راهنمای خوب نسبت به نیازهای دیگران حساس است.

یک راهنمای خوب از سازماندهی خوبی برخوردار است.

یک راهنمای خوب درباره منطقه فعالیت خود از دانش و آگاهی کافی برخوردار است.

راهنمای تور می تواند انسانی خوش مشرب و معاشرتی همانند یک کمدین و یا با دانش بالا مانند یک استاد دانشگاه باشد، اما هیچ استعدادی تجربه ای بزرگ را خلق نمی کند مگر حساسیت راهنما به اندازه ای باشد که به سرعت متوجه درد پای یکی از گردشگران شود. یک راهنمای خوب همواره درباره نیازهای مردمی که میزبانی آنها را بر عهده دارد، فکر می کند.

راهنمای تور در برخی مواقع باید تیزهوش و نوآور باشد. وی باید نسبت به نیازها و محدویت های مهمانان خود حساس بوده و هنگامی که آنها خسته، گرسنه، بی حوصله و یا قادر به انجام کاری که برای آن در این تور ثبت نام کرده، نیستند، شرایط را متوجه شود.

آمادگی و سازماندهی خوب راهنما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وی باید شرایط تور را به خوبی ارزیابی کرده و خود را برای رویدادهای غیر منتظره آماده کند. یک راهنمای خوب دارای طرح ها، طرح های پشتیبان و طرح های پشتیبان احتمالی برای کمک به حل مشکلات پیش بینی نشده و پیچیده است. سازماندهی خوب به معنای آن است که ملاقات با فردی را فراموش نکرده و یا در مکانی اشتباه حضور نمی یابید. یک راهنمای خوب از ساعات کار موزه ها، پارک ها، رستوران ها و دیگر جاذبه ها آگاه است. وی با جریان رویدادهای محلی همراه بوده و از این رو می تواند گزینه های بسیاری را به گردشگران پیشنهاد دهد.

در نهایت، یک راهنمای خوب از دانش و اطلاعات کافی درباره منطقه برخوردار است. این شامل مکان هایی که باید بازدید شده، کارهایی که باید انجام داده، موزه ها، جاذبه های محلی و مکان هایی برای صرف غذا می شود. در همین راستا می توانید بروشوری از تمامی جاذبه های محلی تهیه کرده و همراه خود داشته باشید. در صورت امکان، این اطلاعات را پیش از رسیدن گردشگران در اختیار آنها قرار دهید. بر همین اساس، آنها می توانند علاقمندی های خود را به شما اطلاع دهند.  

به عنوان یک راهنمای محلی، تبلیغ موضوعات مورد علاقه و تخصص هایی که دارید اقدامی هوشمندانه محسوب می شود. اگر به قایقرانی علاقمند هستید، احتمالا راهنمایی خوب برای دوستداران قایق و کشتی در برابر کسانی که حتی با دیدن آب دچار دریازدگی می شوند، نام خواهید گرفت. سرگرمی های خود را مد نظر قرار دهید. فرصت ها بیشمار هستند. گردشگرانی که به چیزهایی مشابه علاقمند هستند از فرصت کشف آنها در کنار شما و به عنوان یک گروه لذت برده و زمان فوق العاده ای را با هم سپری خواهید کرد.

آگاهی شما از یک راه مخفی در پشت یک قبرستان و یا رستورانی که بهترین غذای محلی را ارائه می کند می تواند به نقطه اوج تعطیلات گردشگران مبدل شود. به طور ویژه، موارد منحصر به فرد در منطقه را مد نظر قرار دهید. صنعت گردشگری قوی می تواند جریان پول سالم به اقتصاد یک کشور و یا منطقه را در پی داشته و به صورت غیر مستقیم بهبود زندگی شما و مردم جامعه ای که در آن زندگی می کنید را موجب شود.

در پایان، یک راهنمای خوب از ملاقات با افراد جدید لذت می برد. بی تردید، شما ارتباط گرمی با تمامی گردشگرانی که میزبانی آنها را بر عهده دارید، نخواهید داشت، اما افراد خوبی که ملاقات می کنید در خاطر شما باقی می مانند. افزون بر این، شاید طی سفر آینده شما در شهر آنها حضور داشته و وظیفه میزبانی از شما بر عهده آنها باشد!/ع

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : چگونه یک راهنمای تور خوب باشیم؟

چگونه یک راهنمای تور خوب باشیم؟

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS