امروز یکشنبه 01 بهمن 1396
ساعت 00:41:17
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21055

تاریخ انتشار : 08/04/1394 - 17:53

رئیس اداره بهزیستی چالوس:

وضعیت اعتیاد در غرب مازندران نگران‌کننده است

رئیس اداره بهزیستی چالوس وضعیت اعتیاد را در منطقه نگران‌کننده خواند و گفت: باید مسئولان تلاش بیشتری را در این زمینه انجام دهند و قدم نخست هم اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی خانواده‌ها است.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

محمد گلچین‌مهر در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، اطلاع رسانی را از وظایف مهم بهزیستی در مورد مواد مخدر دانست و اظهار کرد: ادارات زیادی در بخش مبارزه با این پدیده شوم کار می‌کنند و اداره بهزیستی هم دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر است.

وی به فعالیت چندین سازمان مردم نهاد (سمن) مرتبط با موضوع اعتیاد در چالوس اشاره کرد و افزود: در جلسات این گروه‌ها بیشتر بر تلاش برای رهایی از غول اعتیاد تأکید می‌شود و سعی شده است از تجربیات یکدیگر استفاده کنند.

رئیس اداره بهزیستی چالوس با بیان اینکه هیچ آمار دقیقی از تعداد معتادان در دسترس نیست، یادآور شد: بیشتر معتادان دوست ندارند شناخته شوند و تنها آمار موجود، کسانی هستند که خودشان برای ترک مواد مخدر به مراکز بهبودی مراجعه می‌کنند.

گلچین‌مهر ادامه داد: تقریبا تمام کسانی که در مراکز بهبودی معالجه می‌شوند به گروه‌ها و سمن‌هایی راهنمایی می‌شوند که تلاش دارند از بازگشت آنان به دام اعتیاد جلوگیری کنند.

وی به بی‌اعتمادی جامعه به افرادی بهبودیافته از چنگال اعتیاد اشاره کرد و تأکید کرد: این مسأله دغدغه بیشتر کسانی است که ترک کرده‌اند، و برای همین از طرف بهزیستی به این افراد تسهیلاتی با نرخ مناسب برای شروع کسب و کار داده می‌شود.

رئیس بهزیستی چالوس خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد نیز برای مراجعه به مراکز بهبودی با مشکل مالی مواجه هستند که در این موارد نیز بهزیستی به کمکشان می‌آید و آنها را به مراکز ترک اعتیاد معرفی می‌کند و بخشی از هزینه‌های آنها را پرداخت می‌کند.

گلچین مهر وضعیت اعتیاد را در منطقه نگران کننده خواند و گفت: باید مسئولین تلاش بیشتری را در این زمینه انجام دهند و قدم نخست هم اطلاع‌رسانی و فرهنگ سازی خانواده‌ها است.

وی به وجود شایعاتی در مورد بدرفتاری با بیماران در مراکز ترک اعتیاد اشار و بیان کرد: چهار مرکز بهبودی در چالوس وجود دارد و در بازدیدهای سرزده از این اماکن تاکنون هیچ تخلفی دیده نشده است.

رئیس بهزیستی چالوس در پایان مراکز بهبودی چالوس را از جمله بهترین مراکز در کشور دانست و گفت: در این مراکز هم کارشناسان کارآزموده و هم پزشکان مجرب به درمان بیماران می‌پردازند که نگرانی‌ها را دراین مورد برطرف می‌کند.

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : وضعیت اعتیاد در غرب مازندران نگران‌کننده است

وضعیت اعتیاد در غرب مازندران نگران‌کننده است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS