امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 18:57:14
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 21030

تاریخ انتشار : 08/04/1394 - 07:58

حضور بانوان در ورزشگاه ها به صلاح آنان و جامعه نیست

رئیس شورای حوزه‌های علمیه‌ استان تهران بر ضرورت ورود جدی حوزویان به مسائل سیاسی، با هدف حفظ کیان انقلاب و اساس نظام اسلامی، در عین لزوم پرهیز از ورود در نزاع‌ها و جناح‌بندی‌های سیاسی تأکید کرد.

جویباران ـ

به گزارش ایسنا، آیت‌الله علی‌اکبر رشاد، در پاسخ به سؤالی درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها به‌عنوان یک مسئله‌ اجتماعی و اینکه آیا به لحاظ فقهی حضور بانوان در ورزشگاه‌ها اشکال دارد یا خیر؟ گفت: حضور بانوان در ورزشگاه و سایر مجامع حرمت ذاتی ندارد، ولی چون شرایط فیزیکی و اخلاقی مطمئن و مناسب شأن و حریم بانوان ارجمند در ورزشگاه‌ها فراهم نیست.

 حضور آنان به صلاح آنان و جامعه نیست؛ زیرا ممکن است بانوان امنیت اخلاقی لازم را نداشته باشند و حریم آنها حفظ نشود، به همین دلیل از حضور آنان از سوی متولیان مربوط ممانعت می‌شود.

او گفت:‌ اگر می‌توانستیم ورزشگاه‌های مناسب بسازیم یا ورزشگاه‌ها را به نحوی ساماندهی کنیم که بانوان با امنیت مناسب و حفظ حریم اخلاقی بتوانند تردد کنند، مشکلی نبود، ولی متأسفانه می‌بینیم در مواقعی که بین دو تیم مسابقه‌ای برگزار می‌شود، برخی جوان‌ها، چه در داخل مکان‌های ورزشی و چه در خیابان‌ها به اموال عمومی و خصوصی آسیب می‌رسانند و رفتارها و گفتارهای غیراخلاقی از آنها سر می‌زند که در این صورت شایسته نیست بانوان در چنین فضایی حضور داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه:

امضای رهبری مثل امضاي  امام صادق(ع) معتبر است 

مهر: حجت‌الاسلام علی سعیدی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه در مراسم سی‌وچهارمین سالگرد شهدای هفتم تیر که در مجموعه فرهنگی، هنری سرچشمه (شهدای انقلاب اسلامی) برگزار شد.

با بیان اینکه عوامل ایجادکننده در فاجعه هفتم تیر به تقابل دو جبهه علوی و اموی مربوط است، گفت: «در این زمینه سه پرسش اساسی مطرح می‌شود، مبنی بر اینکه ملاک مشروعیت چیست و آیا مشروعیت رهبری و قانون از سوی ذات باری‌تعالی نشئت گرفته و رهبری جامعه متصل به ذات حضرت حق است یا منشأ مشروعیت، صندوق رأی مردم محسوب می‌شود که با داشتن میزان ۱+۵۰ رأی از سوی مردم این مشروعیت به‌دست می‌آید». 

او تأکید کرد: «مشروعیت رهبری در جامعه اسلامی صددرصد الهی بوده که با مقبولیت صددرصدی مردمی همراه می‌شود». 

او شریعت، رهبری و مردم را سه رکن اصلی و مهم در نظام اسلامی دانست و گفت: «نقش مردم به‌فعلیت‌رسیدن رهبری الهی است؛ همان‌طورکه فعلیت امامت نیز به پشتوانه و حضور مردم مربوط می‌شود». 

او ادامه داد: «هر شخصی که مشروعیت الهی را بپذیرد باید به همسانی در حجیت نیز باور داشته باشد، به این معنا که اگر امضای امام صادق (ع) معتبر است، امضای مقام‌معظم‌رهبری نیز معتبر است».  

او اعتقاد به پیوستگی میان ولایت فقیه و ولایت ائمه اطهار و پیامبر اعظم (ص) را یکی از شرایط اصلی در پذیرش مشروعیت الهی دانست و افزود: «باید هم‌ترازی اختیارات ولی‌فقیه با امام معصوم در جامعه را بپذیریم همان‌طورکه هم‌ترازی در مأموریت‌ها نیز برقرار است و همسانی در تبعیت نیز ضرورت دارد». 

معاون قوه‌قضائیه:

دادستان و ناجا می‌توانند کنسرت را لغو کنند 

مهر: حجت‌الاسلام هادی ‌صادقی، معاون فرهنگی قوه‌قضائیه، گفت: دادستانی می‌تواند برای جلوگیری از جرم، حکم به تعطیلی هم بدهد، اما این وضعیت خوبی نیست. پیشنهاد می‌کنم برای هماهنگی این مراجع اقدامی صورت گیرد. 

ممکن است وزارت ارشاد مجوزی صادر کند، اما از طرف دیگر تجربه نیروی انتظامی و دادستانی می‌گوید که مثلا اگر چنین کنسرت‌هایی قرار است در این شهر برگزار شود پیرامون آن ممکن است تخلفاتی صورت گیرد.

 این مراکز مسئولیت پیشگیری از جرم را دارند و آنها هم حق دارند که پیشگیرانه عمل کنند.  

پیشنهاد ما این بود که مراجعی که می‌خواهند کنسرتی را برگزار کنند، مجوز دهند و پیشاپیش با دادستانی و نیروی انتظامی هماهنگ کنند. تمام شرایط را بسنجند و بعد از اینکه پیش‌بینی کردند که مشکلی نیست، آن‌وقت مجوز صادر شود.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : حضور بانوان در ورزشگاه ها به صلاح آنان و جامعه نیست

 حضور بانوان در ورزشگاه ها به صلاح آنان و جامعه نیست

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS