امروز چهار شنبه 27 دی 1396
ساعت 23:14:33
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20968

تاریخ انتشار : 07/04/1394 - 17:33

اپتومتريست چشم مطرح کرد:

۸۰ درصد عینک ها دودی است نه آفتابی!

یک اپتومتريست چشم گفت: عينك دودي شما را در شرايط تاريكي قرار می دهد و مردمك و پلك چشم را باز و ورود اشعه مضر به چشم را بيشتر مي كند.

جویباران ـ

به گزارش بلاغ،

اين روز ها قدم به خيابان كه مي گذاريد دست فروش ها جلويتان را براي خريد عينك آفتابی مي گيرند و آدم های زیادی را با عينك هاي عجيب غريب می بینید که از كنارتان مي گذرند.

با توجه به اینکه در فصل تابستان هستیم بازار خرید عینک های آفتابی داغ است، تا به حال به این فکر کردید که یک عينك آفتابي مناسب چه ويژگي هايي دارد؟ در ادامه گفت وگوي خبرنگار سفير هراز با ابراهيم اسماعيل زاده اپتومتريست شهر آمل در ارتباط با عينك آفتابي و ويژگي هاي آن را مي خوانيد.

ابراهیم اسماعیل زاده با بیان اینکه ۸۰ درصد عینک های موجود در بازار دودی است و نه آفتابی، ویژگی های عینک دودی را بیان کرد و گفت: عینک دودی شما را در شرایط تاریکی قرار می دهد و مردمک و پلک چشم را باز و ورود اشعه مضر به چشم را بیشتر می کند، همچنین سطح بیشتر شبکیه را تحت تاثیر قرار می دهد بدون اینکه از اشعه مضر فرا بنفش خورشیدی جلو گیری کند، یعنی عملا پلک و مردمک در نور جمع می شود.

وی افزود: عینک آفتابی شما را در شرایط تاریکی با همان مشخصات بالا قرار می دهد در حالی که برگشت و جذب اشعه های خورشیدی از تخریب شبکیه جلوگیری می کند؛ متاسفانه ۸۰ درصد عینک های موجود در بازار دودی است و از قیمت بالا و کاذب برخورداز هستند، اما عینک آفتابی قیمت هایشان پایین تر با قیافه نازیبا تر و تشخیص شان مشکل تر است.

اسماعیل زاده با تاکید بر اینکه مردم  از هر مرکزی، عینک خریداری نکنند تصریج کرد: مردم برای خرید عینک آفتابی مناسب از مراکز تایید شده از سوی وزارت بهداشت خرید کنند.

IMG_20150618_130707

وی با اشاره به اینکه شبکیه چشم نوزادان بافت های ضعیفی دارد خاطرنشان کرد: در هوای آفتابی برای نوزادان از کلاه لبه دار  یا عینک آفتابی استفاده کنید چرا که هنوز چشمشان تکامل پیدا نکرده است.

این متخصص تشخیص عینک دودی از عینک آفتابی را برای عموم مردم مشکل دانست و بیان کرد:  قیمت و مارک های روی عینک گول زننده است و بهتر است شهروندان عزیز از کلاه لبه دار استفاده کنند.

اسماعیل زاده در پایان عوارض استفاده کردن از عینک دودی و غیر استاندار را عنوان کرد و گفت: حساسیت فصلی و آفتاب زدگی از بیماری های شایع چشمی در فصل تابستان است که کپسول یا عدسی چشم حالت نرمال خود را از دست می دهد؛ پس باید از عینکی استفاده کرد(عینک آفتابی) که علاوه بر اینکه شما را در شرایط تاریک قرار می دهد، از مضرات آفتاب هم جلوگیری کند و استاندارد باشد./ع

 
 
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : ۸۰ درصد عینک ها دودی است نه آفتابی!

۸۰ درصد عینک ها دودی است نه آفتابی!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS